Roleta bagaznika J95

Moderator: luk4s7

rybens
Posty: 29
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:45
Auto: P95

Roleta bagaznika J95

Post autor: rybens »

Mam pytanie czy ktos z was mial przyejmnosc naprawiac rolete bagaznika. Defektem rolety jest slaby naciag przez co dynda jak nie powiem co. Jesli macie doswiadczenie podzielcie sie jak sie za to zabrac co trzeba wczesniej przygotowac/kupic itp.

Natomiast jesli ktos ma na zbyciu rolete to rowniez jestem zainteresowany kolor ciemny szary.

W przypadku gdy uda mi sie naprawic we wlasnym zakresie zrobie male how to na przyszlosc.

Pozrdawiam
Rybens

rybens
Posty: 29
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:45
Auto: P95

Re: Roleta bagaznika J95

Post autor: rybens »

Wczoraj zrobilem pierwsze ogledziny z czego wyszlo ze sprawa jest i prosta i trudna a wiec:

1. Sprezyna wystepuje tylko z jendej strony przez co te rolety sa malo wytrzymale. Sprezyna jest taka jak w starych budzikach z dorobieniem drugiej nawet mocniejszej nie powinno byc problemu znam ze dwa takie punkty w W-wie gdzie podjade i zapytam czy dorobia. Mozna w prosty sposob sprobowac naciagnac te sprezyne ale w moim przypadku nie pomaga poniewaz robi sie juz zbyt krotka i roleta sie nie rozwinie do momentu mocowania.

2. Poszycie rolety jest zgrzewane klejnie moim zadnie nie ma sensu poniewaz zacznie sie rozchodzic w innym miejscu dlatego tez moje pytanie do was czy nie znacie firmy ktora zajmuje sie tego typu poszyciami?

Generalnie w Galaxy z 2003r roleta jest duzo solidniej wykonana i ma sprezyny z dwoch stron przez co jest mocniejsza i rowno sie zwija.

Rybens

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Roleta bagaznika J95

Post autor: seburaj »

ja zasadniczo mam na zbyciu, bo nie używam i raczej nie będę ;)

rybens
Posty: 29
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:45
Auto: P95

Re: Roleta bagaznika J95

Post autor: rybens »

Dzieki za info wyslalem prosbe o fotki i $$$ :) na PW

Czekam na info.

Rybens

rybens
Posty: 29
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:45
Auto: P95

Re: Roleta bagaznika J95

Post autor: rybens »

Drobna aktualizacja zwiazana z naprawą:

1. Sprezyna naprawiona koszt 20zł jak by był ktos zinteresowany podaje kontakt do osoby zajmujacej sie tego typu sprezynami w Warszawie 501023463

2. Roleta zawieziona do tapicera poszycie zostanie wymieniona ne nowe (skajowe) w takim samym odcieniu. Generalnie duzy problem jest z dostaniem materiału przeznaczonego na rolety tzn takiego płutna i trzech tapicerów potwierdziło tę informację że w hurtowniach nie ma na stanie. Myślę że skaj też spełni swoje zadanie nawet lepiej niz orginalna cerata która sie rozkleja. Koszt obszycie dość spory 100zł robocizna 50zł materiał dlatego tez nie podaje kontaktu bo chciał 200zł ale powiedziałem że to przesada i jak chce to za 150zł moge mu zostawić do roboty to ona na to że zrobią w 2-3tyg dla mnie OK a po innych już nie chciało mi sie jeździć.

Jak już wysztko bedzie zrobione zrobie fotki.

Rybens

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Roleta bagaznika J95

Post autor: luk4s7 »

No i jak Ci poszło z tą roletą? U mnie co prawda wszystko OK, ale zdechnie pewnie więc dobrze mieć gotowy pomysł na regenerację.

A jak już jesteśmy przy temacie bagażnika, to ma ktoś jakiś pomysł na oddzielenie go od części pasażerskiej?
Chodzi mi o jakąś siatkę lub stelaż pionowy który nie pozwoli wpaść do środka bagażom. Widziałem kiedyś (lata 80-te) takie coś w niemieckich katalogach dla myśliwych. Zapierało się to o podłogę i sufit(?) i dało się regulować we wszystkich kierunkach żeby dopasować do konkretnego pojazdu.

Wiem że są kratki montowane na stałe, ale mi potrzebne jest elastyczne rozwiązanie.

rybens
Posty: 29
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:45
Auto: P95

Re: Roleta bagaznika J95

Post autor: rybens »

Roleta zrobiona usztya nowa ale finalnie udało sie dorwać za niewielką kase praktycznie nową wiec jak byś chciał zregenerowaną z nową mata ze skaji to mogę ci odsprzedać w cenie materiału i robocizny tapicera 150zł

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: Roleta bagaznika J95

Post autor: waldek_BB »

luk4s7 pisze:Wiem że są kratki montowane na stałe, ale mi potrzebne jest elastyczne rozwiązanie.
moja była ciężarówką z ori kratą, sposób montażu to dwa bolce na dole wchodzące w przykręcone do podłogi gniazda oraz przykręcane dwoma śrubami (ręcznie) do mocowań zamocowanych nad oknami-chyba w miejscu uchwytów.

jak przerabiałem na osobówkę to chwilę pogadaliśmy na stacji diagnostycznej i wyszło że :
kraty montowane w cięzarówkach mają wytrzymałośc dwukrotnie większą od ładowności, (a więc ori krata ma wytrzymać 1500kg naporu)

zakładając że masz szpej nie przypięty do podłogi i te 600kg poleci do kabiny przy jakiejś rolce to sam sobie odpowiedz jaka to musi być siatka żeby to utrzymać

oczywiście siatka się przyda dla lekkich rzeczy które wypełniają bagażnik, powyżej linni ciężkich rzeczy, które są przymocowane do podłogi

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: Roleta bagaznika J95

Post autor: waldek_BB »

i demontaż kraty zajmował 30sec :)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Roleta bagaznika J95

Post autor: luk4s7 »

Ciężkie przedmioty to raczej będą się trzymać podłogi przymocowane siatką i/lub pasami. Mam na myśli właśnie zaporę przed leżącymi na wierzchu lekkimi rzeczami typu koc, kurtka, buty, zabawki.

Jeśli masz tę kratę to zarzuć proszę fotki jak to jest zrobione, gdzie zamocowane itp. Może uda mi się jakiś custom wytworzyć np. stelarz i naciągnąć na niego siatkę.

rybens
Posty: 29
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:45
Auto: P95

Re: Roleta bagaznika J95

Post autor: rybens »

Witam,

Ponawiam info o rolecie jak ktos zasinteresowany zapraszam.

PR

rybens
Posty: 29
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:45
Auto: P95

Re: Roleta bagaznika J95

Post autor: rybens »

Witam,

Jak ktoś zainteresowny w linku fotki rolety.

https://plus.google.com/photos/11417350 ... 4bTc9fq_KA

werewolf_black2
Posty: 23
Rejestracja: 05 wrz 2013, 07:21
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Roleta bagaznika J95

Post autor: werewolf_black2 »

Panowie ja mam toy zarejestrowaną na ciężarowe i niby gdzieś tam w garażu wałęsa mi się org krata ale jest ona ciężka i niepraktyczna w codziennym użytkowaniu. A za każdym razem jak widzę kontrole drogową trochę mi sie ciepło robi. Poprzedni właściciel coś poprzerabiał w mocowaniach kraty i dlatego szukam podobnego rozwiązania jak luk4s7. Z tego co się rozejrzałem to w tlc 100, rav 4, passacie b5 i w oplu omegega stosuje się takie sprytne siatki gdzie na górze jest metalowy pałąk mocowany w uchwyt na połączeniu sufitu z słupkami, a na dole jest na pasach dopinane do fotela. Sądzę jak by to ładnie zamontować to ani policja ani diagnosta by sie nie dopatrzyli ze to nie jest oryginał. Nie wiem jeszcze od czego moze pasować, rav 4 za wąska od 100 ciężko znaleźć i dużo krzyczą.

Awatar użytkownika
czarny_gawron
Klubowicz
Posty: 82
Rejestracja: 05 cze 2012, 17:59
Auto: 760 B 23 ET M46 '84r.
KZJ95 '02
Aygo '15
Kontakt:

Re: Roleta bagaznika J95

Post autor: czarny_gawron »

Werewolf, czy temat ogarnięty z Twoją krato/siatką?
Bo jak masz na zbyciu kratę oryginalną, to chętnie przejmę :mrgreen:

Pozdr.

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Re: Roleta bagaznika J95

Post autor: Mirekk »

Czy ktoś z kolegów ma jeszcze j95 w której jest lub była zamontowana krata grodziową? Zależy mi żeby ktoś mi pokazał w szczegółach, jak wykonano oryginalne jej mocowania do karoserii. Kupiłem taką kratę i chce zamontować, a ew. zdjęcia zaoszczedzilyby mi myślenia i kombinowania . Z góry bardzo dziękuję.

ODPOWIEDZ