Bagażnik dachowy ?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Fabian
Posty: 27
Rejestracja: 12 lip 2013, 08:37

Bagażnik dachowy ?

Post autor: Fabian »

Szukam opini o bagażniku dachowym :
http://www.tuning4x4.pl/cat,120__Toyota ... ruiser_90_

Może posiada ktoś takowy.
Szczególnie ciekawe jest mocowanie tylne do karoserii obok kratek wlotów bocznych:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: Bagażnik dachowy ?

Post autor: waldek_BB »

i do czego służy ta rura pcv 160 ??
ciekawość mnie zżera ogromnie!!!
:)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3399
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Bagażnik dachowy ?

Post autor: luk4s7 »

A czy to mocowanie do tylnych słupków ma jakieś zastosowanie praktyczne? Może autor bagażnika przewiduje wożenie czegoś cięższego na tyle i stąd dodatkowe mocowanie. Inaczej nie widzę sensu... Osobiście bym nie kaleczył nadwozia niepotrzebnie.

Roli rury nie potrafię się za nic domyśleć. Widziałem w czołgach takie rozwiązanie gdzie czołg nurkował a przez rurkę ciągnął powietrze do silnika, ale chyba nie to autor miał na myśli... :)

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Bagażnik dachowy ?

Post autor: seburaj »

rura to pewno zbiornik na wode pitną :roll:

a te tylne rułki to zapewne nie tyle mają obciążenia przenosić (takie patenty stosuje się, ale w autach z hardtopami), ale chronić przy opieraniu się o przeszkody :?:

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Bagażnik dachowy ?

Post autor: Emek »

seburaj pisze:rura to pewno zbiornik na wode pitną :roll:
Ja bym postawił na wodę do prysznica, wygląda jak rura kanalizacyjna więc woda z tego niekoniecznie do picia się może nadawać. Nie wygląda jakby to była część oryginalna producenta bagażnika tylko element dorobiony przez właściciela pojazdu.

Fazi
Posty: 475
Rejestracja: 31 maja 2009, 20:46
Auto: HJ61
Kontakt:

Re: Bagażnik dachowy ?

Post autor: Fazi »

Mapnik :mrgreen:

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: Bagażnik dachowy ?

Post autor: waldek_BB »

ta rura to z mojej branży :) do picia napewno nie :) kolor i lokalizacja może sugerować wodę do celów gospodarczo sanitarnych ALE dostep do tego musiałby odbywać się tylko tym górnym korkiem - boczne są nie do wyjęcia w pozycji-szczelne i niewypadajace.
jako zbiornik to ma ze 30l, nie widać żadnych gwintów czy szybkozłączek żeby jakąś słuchawkę podpiąć do korka czy coś

mapnik jak nic ;)

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Bagażnik dachowy ?

Post autor: MariuszS »

Jakiś czas temu, któraś z firm tuningowych 4x4 na Podkarpaciu (nazwy, ani dokładniejszej lokalizacji już nie pomnę) oferowała takie rozwiązanie razem z bagażnikiem. Był to zbiornik na wodę użytkową (gospodarczą), a ciemny kolor rury miał ułatwiać nagrzewanie słoneczne.

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Bagażnik dachowy ?

Post autor: Heniu »

Ciekawe czy to nie szumi podczas jazdy...

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Bagażnik dachowy ?

Post autor: seburaj »

na pewno stawia opór ;)
chociaż jeżeli za rurą są skrzynki z Bundeswehry to nie ma to znaczenia :mrgreen:

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3399
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Bagażnik dachowy ?

Post autor: luk4s7 »

W kwestii oporu - jedni mają teściową na prawym fotelu inni rurę i skrzynie na dachu :)

Chyba trochę odjechaliśmy od tematu... Kolega się może obruszyć :)

Awatar użytkownika
Jerry
Posty: 213
Rejestracja: 17 wrz 2011, 21:26
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Bagażnik dachowy ?

Post autor: Jerry »

Mam taki bagażnik. Przy zamówieniu zrezygnowałem z tych tylnych mocować. Producent jest elastyczny i może wprowadzić dowolne modyfikacje. Ostatnio do nich napisałem, że chciałbym coś zmienić i potrzebuję kupić dodatkowe mocowania. Poprosili o adres i przysłali mi to za darmo. Chciałem zwrócić chociaż za przesyłkę, ale powiedzieli, żebym sobie darował :)
Ogólnie bardzo solidne wykonanie - bagażnik idealnie pasuje i jest wytrzymały - swobodnie można po nim chodzić. Moim daniem za te pieniądze to bardzo rozsądny wybór. Polecam.
Bagaznik.jpg

Awatar użytkownika
Fabian
Posty: 27
Rejestracja: 12 lip 2013, 08:37

Re: Bagażnik dachowy ?

Post autor: Fabian »

Jerry kupiłeś tu http://www.tuning4x4.pl/cat,120__Toyota ... ruiser_90_
czy gdzie indziej?
Jerry pisze:Mam taki bagażnik. Przy zamówieniu zrezygnowałem z tych tylnych mocować. Producent jest elastyczny i może wprowadzić dowolne modyfikacje. Ostatnio do nich napisałem, że chciałbym coś zmienić i potrzebuję kupić dodatkowe mocowania. Poprosili o adres i przysłali mi to za darmo. Chciałem zwrócić chociaż za przesyłkę, ale powiedzieli, żebym sobie darował :)
Ogólnie bardzo solidne wykonanie - bagażnik idealnie pasuje i jest wytrzymały - swobodnie można po nim chodzić. Moim daniem za te pieniądze to bardzo rozsądny wybór. Polecam.
Bagaznik.jpg

Awatar użytkownika
Jerry
Posty: 213
Rejestracja: 17 wrz 2011, 21:26
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Bagażnik dachowy ?

Post autor: Jerry »

Fabian pisze:Jerry kupiłeś tu http://www.tuning4x4.pl/cat,120__Toyota ... ruiser_90_
czy gdzie indziej?
Jerry pisze:Mam taki bagażnik. Przy zamówieniu zrezygnowałem z tych tylnych mocować. Producent jest elastyczny i może wprowadzić dowolne modyfikacje. Ostatnio do nich napisałem, że chciałbym coś zmienić i potrzebuję kupić dodatkowe mocowania. Poprosili o adres i przysłali mi to za darmo. Chciałem zwrócić chociaż za przesyłkę, ale powiedzieli, żebym sobie darował :)
Ogólnie bardzo solidne wykonanie - bagażnik idealnie pasuje i jest wytrzymały - swobodnie można po nim chodzić. Moim daniem za te pieniądze to bardzo rozsądny wybór. Polecam.
Bagaznik.jpg
Kupiłem tutaj:
http://www.fabryka4x4.com.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ