tylny most wyciek z obudowy dyfra

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
uboot
Posty: 41
Rejestracja: 18 maja 2009, 18:13
Auto: KZJ-95
Kontakt:

tylny most wyciek z obudowy dyfra

Post autor: uboot »

Zdarzył mi się wyciek z obudowy dyfra patrząc od strony tyłu samochodu.(mam na myśli tylną "półkulę" od strony korka poziomu oleju )Stało się to po oczyszczeniu całej obudowy dyfra ,elementów ramy.Wymieniałem bak paliwa i okazja się nadarzyła.Nie jest to pęknięcie .Po prostu przerdzewiało .Dziurka ma ok 2 mm.Auto uniosłem na klockach,koła w powietrzu -wrzuciłem bieg i rzeczywiście cieknie.Czy koledzy mieli podobny problem?Jeśli tak to jak zaradzić (prócz wymiany mostu :) )Czy jest to materiał poddający się spawaniu żeby wstawić jakąś łatkę?
Ta sobie myśle ,ze musiałem chyba w jakiś kwas wjechać :mrgreen: .Przecież ta obudowa nie ma 1,5 mm grubości .

Auto kzj95 /13 lat

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18028
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: tylny most wyciek z obudowy dyfra

Post autor: kylon »

Częsty przypadek. Niestety najbardziej rdzewieje przy mocowaniach górnych wahaczy. Zatem jedna łatka to tylko kropla w morzu potrzeb. Oczywiście że pochwa mostu jest spawalna tylko często nie ma to już sensu bo w wielu miejscach jest blacha bardzo cienka od korozona.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8378
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: tylny most wyciek z obudowy dyfra

Post autor: Rokfor32 »

Sama rura mostu do J9 nie jest aż tak kosmicznie droga (w używce). Ja bym po prostu zapodał zdrową.

Awatar użytkownika
uboot
Posty: 41
Rejestracja: 18 maja 2009, 18:13
Auto: KZJ-95
Kontakt:

Re: tylny most wyciek z obudowy dyfra

Post autor: uboot »

Dziękuję koledzy .Mnie co prawda cieknie z tylnej półkuli, tak w 2/3 jej wysokości ale to niczego nie zmienia.Gdzieś zawsze rdza się przebije.
Pozostaje szukać używki w dobrym stanie bądź szarpnąć się na nową obudowę?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8378
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: tylny most wyciek z obudowy dyfra

Post autor: Rokfor32 »

Nowa zabija ceną. Ale to nie jest coś, co się zużywa - więc jak nie skorodowana - to się od nowej niczym nie różni. Do J9 jest dużo tajli w używce - znajdziesz bez problemu. Ino se zwróć uwagę, czy ma być z gniazdami pod czujniki abs, czy nie. Nie wszystkie J9 miały abs, i w razie czego będziesz miał albo otwory do zaślepienia (nic trudnego - albo nie będzie gdzie włożyć czujników - a to już kiepski pomysł ... :wink:

Awatar użytkownika
uboot
Posty: 41
Rejestracja: 18 maja 2009, 18:13
Auto: KZJ-95
Kontakt:

Re: tylny most wyciek z obudowy dyfra

Post autor: uboot »

Już poszukuję .Mam ABS -jak poznać czy most będzie pod czujniki ABSu jeśli półosie będą wyciagniete?Coś zmierzyć ,coś charakterystycznego?
Przy okazji zapytam .Mam silnik KZT-E z czerobiegowym automatem.Ile zębów ma atak a ile koło talerzowe?Pytam jakby się komplet trafił.

Lumix
Posty: 3
Rejestracja: 02 cze 2013, 20:06
Auto: LC 90
Kontakt:

Re: tylny most wyciek z obudowy dyfra

Post autor: Lumix »

Jak kupowałem swoją to spotkałem parę 90 tek z gruszką dorabianą przez kogoś w Bielsku Białej. Popytaj bo daleko nie masz.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8378
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: tylny most wyciek z obudowy dyfra

Post autor: Rokfor32 »

uboot pisze:Już poszukuję .Mam ABS -jak poznać czy most będzie pod czujniki ABSu jeśli półosie będą wyciagniete?Coś zmierzyć ,coś charakterystycznego?
Przy okazji zapytam .Mam silnik KZT-E z czerobiegowym automatem.Ile zębów ma atak a ile koło talerzowe?Pytam jakby się komplet trafił.
Rura mostu m otwory na czujniki, tuż przy piastach kół.

Przełożenie - w toyotach nie ma tak, że dany model to tylko jeden rodzaj przełożenia. Możesz mieć ze trzy wielkości - więc zawsze się sprawdza najpierw co masz konkretnie w swoim. Jak nie było grzebane - to kod z tabliczki znamionowej auta starcza do identyfikacji. W przeciwnym razie trzeba sprawdzić ręcznie, krącąc kołem i licząc obroty wału napędowego.

grzech
Posty: 304
Rejestracja: 01 wrz 2011, 10:05
Auto: Mercedes G W463. By?o kzJ90 3.0 TD,
Rav4 2009 2.0VVTi, Yamaha FJR 1300, Rav4 2014 2.0VVTi
Kontakt:

Re: tylny most wyciek z obudowy dyfra

Post autor: grzech »

U mnie podobna sytuacja co u kolegów powyżej- korozja gruchy od strony korka spustowego mocno zaawansowana. W prawdzie jeszcze nie cieknie, ale wygląda kiepsko, więc proszę o potwierdzenie, że dla KZJ i VZJ obudowa mostu jest taka sama (uwzględniając że jest to wersja bez blokady i bez ABS'u). Z toyodiy wyszły mi te same numery obudowy mostu ale czort wie....
42110-60540 nr tej obudowy

Grzech

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18028
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: tylny most wyciek z obudowy dyfra

Post autor: kylon »

Taka sama przy założeniach powyższych blokady i ABS

grzech
Posty: 304
Rejestracja: 01 wrz 2011, 10:05
Auto: Mercedes G W463. By?o kzJ90 3.0 TD,
Rav4 2009 2.0VVTi, Yamaha FJR 1300, Rav4 2014 2.0VVTi
Kontakt:

Re: tylny most wyciek z obudowy dyfra

Post autor: grzech »

dzięki

bigi
Posty: 240
Rejestracja: 20 lut 2012, 20:15
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: tylny most wyciek z obudowy dyfra

Post autor: bigi »

Mnie tez to spotkalo. Zanim znajde dobra uzywke tez troche mi zajmie + wymiana tez bdzie kilka dni.
Jako ze nie moge odstawic auta na dluzszy czas potrzebuje zalatwic sprawe tymczasowo. Spawal ktos pochwe bez spuszczania oleju?

grzech
Posty: 304
Rejestracja: 01 wrz 2011, 10:05
Auto: Mercedes G W463. By?o kzJ90 3.0 TD,
Rav4 2009 2.0VVTi, Yamaha FJR 1300, Rav4 2014 2.0VVTi
Kontakt:

Re: tylny most wyciek z obudowy dyfra

Post autor: grzech »

fajnie że o to pytasz bo też ostatnio o tym myślałem. Olej się raczej nie zapali od spawania więc moim zdaniem można. Ale jeszcze czekajmy na odpowiedź od bardziej doświadczonych kolegów!

bigi
Posty: 240
Rejestracja: 20 lut 2012, 20:15
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: tylny most wyciek z obudowy dyfra

Post autor: bigi »

Olej sie zapali jak sie mocno nagrzeje. Ja widze juz dokladnie gdzie potrzebuje latke. Dziury nie widac, ale olej mi sie saczy z jednego miejsca wiec planuje to czasowo zakryc. Pojade chyba do kogos na miga bo transformatorem to ja olej zagotuje :)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8378
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: tylny most wyciek z obudowy dyfra

Post autor: Rokfor32 »

Se weź pod uwagę - że uszkodzenie korozyjne to nie to samo co dziurka po ostrym kamyku w zdrowym materiale. Tam, gdzie masz wżer - ścianka zero. Ale wokół - zwykle też niewiele grubsza ... :wink: Często gęsto próba spawania w takim przypadku wywala mega dziurę - bo zwyczajnie nie ma już do czego spawać.

Można alternatywnie zastosować pasty epoksydowe do napraw metalu. Jak poprawnie przygotujesz powierzchnię - to taka "naprawa" postarczy na dobrych parę lat.

Ale ogólnie - szukaj innej pochwy.

ODPOWIEDZ