Toyota Land Cruiser Owners Club Poland

Największy, najlepszy, jedyny klub Toyota Land Cruiser w Polsce.
Dzisiaj jest 21 sie 2019, 2:23
www.wyprawa4x4.pl

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Isofix do J95

Auto: Narazie Vectra C, ale mam nadzieję, że niedługo LC.
Witam,

Czy ktoś przerabiał temat instalowania mocowań isofix do LC J95? Seryjnie nie maja takich, ale może ktoś może coś kombinował?
Moja Pani uparła się, że ma być isofix a właśnie miałem kupić LC J95 z 2002 roku gdzie nie ma niestety takich mocowań... a nie chcę zrezygnować z LC tylko z tego względu.

Awatar użytkownika

nie jest to zgodne ze standardem ISOfix, ale można zamontować foteliki isofix.
Z tyłu za fotelami, tam gdzie była mocowana kratka do podłogi mam przymocowany stalowy profil z zaczepami (dospawane oczka z łańcucha). I tam można spokojnie podczepić oczko z liny stalowej i wypuścić pomiędzy fotelami jako zaczep isofix. Tylko, że kiepsko się to odczepia.

Do tej belki mocuję sobie siatkę zabezpieczającą przestrzeń bagazową, mam tam przymocowane dodatkowe pasy 4p (używane w terenie na wypadek rolki).

Auto: Narazie Vectra C, ale mam nadzieję, że niedługo LC.
Dzięki za odpowiedź.
Zdaję sobie sprawę, że nie jest to zgodne ze standardem ISOFIX jak również ze standardem mojej kobiety...
Z tym, że nie uważam żeby taki dorobiony ISOFIX nie spełniał wymogów bezpieczeństwa. Chociaż co fabryczne to fabryczne.
No nic, będę jeszcze myślał.

Dzięki

Awatar użytkownika

Auto: KDJ95 3.0 d4d automat-do sprzedania.
Obecnie UZJ 100
Też myślę o isofixie . Najbezpieczniej było by zrobić mocowanie fotelika dziecięcego na środku tylnej kanapy. No ale nie mogę póki co w Łodzi i okolicach znaleźć odpowiedniego magika, który znajdzie na to czas:)

Możesz zrobić konstrukcję na bazie jakiegoś istniejącego mocowania.
Np takiego.
https://m.aliexpress.com/s/item/3276192 ... 570fSrCOna

Pozostanie tylko połączenie tego z podłogą.

Awatar użytkownika

Auto: FJ Cruiser
Ja tam bym nie kombinował, lepiej przyciąć fotelik pasami tak jak zalecają niż do jakiegoś kombinowanego Isofixa. W końcu chodzi o bezpieczeństwo. Zawsze możesz kupić 120 tam jest Isofix. Swoją drogą mam isofix i nie widzę jakichś wielkich plusów z użytkowania, czy to jest bardziej bezpieczne niż zapięcie fotelika w pasy, może, tak pewnie twierdzi ten kto to sprzedaje.

Awatar użytkownika

Auto: KZJ95
isofix jest bardzo przydatny przy częstym przekładaniu fotelika między dwoma samochodami ;) ja się przyzwyczaiłem do motania pasami. Tak jest chyba bezpieczniej, niż kombinować.

Moderator
Awatar użytkownika

Zrobiłem coś ala Top Tether z IsoFix’a w J9 poprzez przypięcie górnej części fotelika pasem do zagłówka. Aby fotelik przylegał plecami do oparcia kanapy można odwrócić zagłówek. Ponieważ mam kratę za siedzeniami przymocowaną do zagłówków, kupiłem szrotowy zagłówek, usunąłem gąbkę i zostawiłem sam drut. Fotelik nie odstaje i ma się do czego trzymać. Krata też ma mocowanie więc jest super.

Takie mocowanie fotelika daje to, że przy hamowaniu oraz na zakrętach fotelik jest stabilny. Przy ostrym hamowaniu fotelik nie dociska (przynajmniej u góry) dziecka do pasów.

Auto: Toyota Land Cruiser j95 2002r motor d4d
moze sie przyda własnie udało mi się ogarnąć mocowanie isofixw j95 możliwe ,że ułatwił mi to fakt ,że auto było z ktatką i wykorzystałem dolne mocowanie jako mocowanie ramki jak na zdjęciu

Obrazek

same isofixy zostały zaadoptowane z volva xc70 z 2001 akurat takie miałem prawe trzeba było skrócić i dospawać płaskownik mocujący do ramki a drugie oryginalne mocowanie odciąć,obrucić o 180stopni i przyspawac lewe zostało całe + dospawanie płaskownika odcięcie,obrócenie i przyspawanie oryginalnego
lewe mocowanie

Obrazek

prawe mocowanie

Obrazek

jutro postaram sie wkleic zdjęcia od strony siedziska

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]