Land Cruiser j9 tempomat

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
mlodystary1
Posty: 34
Rejestracja: 23 maja 2019, 14:57
Auto: J95
Kontakt:

Re: Land Cruiser j9 tempomat

Post autor: mlodystary1 »

To dzisiaj zobacze czy mam kabelki a nastepne pytanie jezeli tych kabelkow nie mam to skad je pociagnac??? bo sterowanie tempomatem odbywa sie z komputera wiec napewno jest opcja zbobycia takiej wiazki prawda???

pozdrawiam

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Land Cruiser j9 tempomat

Post autor: sebastian44 »

tego Ci nie powiem, jak u mnie sie okazało że takowych nie ma to dałem sobie spokój ;) Bo info czy komputer ma juz wgrane to oprogramowanie i skad wziąć kabelki to juz jest wyższa szkoła jazdy i nie wiem czy ktos to ogarnie..

Awatar użytkownika
mlodystary1
Posty: 34
Rejestracja: 23 maja 2019, 14:57
Auto: J95
Kontakt:

Re: Land Cruiser j9 tempomat

Post autor: mlodystary1 »

Dzisiaj runda druga. Moja manetka tempomatu ma dwa kabelki czerwony i czarny bylem zobaczyc jak to wyglada na J12 lecac od prawej strony na bialej wtyczce na kierownicy jest czarny kabel (klakson) a później jest masa od tempomatu i plus od tempomatu. Niesiony na skrzydlach adrenaliny ze juz mi sie uda zdjalem poduche zmienilem piny na manetce tempomatu (wyjalem ze starego lusterka i zalutowalem na manetce) tak zeby pasowalo jak oryginal.
I....... pojechalem sie przejechac po nacisnieciu przycisku pojawil sie piekny napis CRUISE ..... i....... dupa..... predkosci nie trzyma.... pojechalem i zamienilem kolejnosc + i - i... dalej kontrolka sie zapala ale predkosci nie trzyma... i nie mam za bardzo pomyslu. Kolega MESEL wspominal o wlaczniku sprzegla nie wiem czy moze u mnie jest niepodlaczony.... jutro bede walczyl dalej... na bialej kostce pod kierownica jest jeszcze jeden wolny pin (moze inna kolejnosc??) nie wiem musze jeszcze pogrzebac chyba ze ktorys z kolegow mnie jakos oswieci....

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tomek92
Posty: 252
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:00
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Re: Land Cruiser j9 tempomat

Post autor: Tomek92 »

Ja już też mam swoją manetkę, ale dzisiaj po pracy wyjeżdżam na camp i nie zdążę jej zamontować. Tym bardziej, że spodziewam się podobnych problemów jak Ty :P W przyszłym tygodniu będę montował. Jeśli do tej pory nic Ci się nie uda zdziałać, to może jakoś wspólnymi siłami damy radę.
Niesiony na skrzydlach adrenaliny ze juz mi sie uda zdjalem poduche zmienilem piny na manetce tempomatu (wyjalem ze starego lusterka i zalutowalem na manetce) tak zeby pasowalo jak oryginal.
Dlaczego zmieniałeś coś w manetce? Manetka jest dedykowana do modelu, więc powinna działać. Kable trzeba chyba tylko dopasować do instalacji w aucie. O ile jest... ;)

Awatar użytkownika
mlodystary1
Posty: 34
Rejestracja: 23 maja 2019, 14:57
Auto: J95
Kontakt:

Re: Land Cruiser j9 tempomat

Post autor: mlodystary1 »

Wlasnie zwariowalem mysle ze skonczy sie to moja jutrzejsza wizyta w Toyocie.....
Wiec tak obejrzalem chyba wszystkie dostepne filmy o tempomatach w toyocie i o demontarzach kierownic w toyotach i lexusach....
czy ktos jest mi moze wytlumaczyc roznice???
czemu w jednej manetce wystepuja 2 masy i jeden plus a w innych (wiekrzosci tylko dwa plus i minus)
Załączniki
20190614_205911_resized.jpg
(51,51 KiB) Pobrany 19 razy
20190614_210940_resized.jpg
(245,65 KiB) Pobrany 19 razy
20190614_211005_resized.jpg
(66,57 KiB) Pobrany 19 razy

Awatar użytkownika
Tomek92
Posty: 252
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:00
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Re: Land Cruiser j9 tempomat

Post autor: Tomek92 »

I jak, udało się coś wykminić? Ja, jeśli zdążę, dziś skoczę do Toyoty po osłonę wykończeniową, którą tam zamówiłem i jutro po pracy biorę się za montaż. Kupiłem tę samą manetkę co Ty, więc pewnie będę miał podobne dylematy ;)

Awatar użytkownika
mlodystary1
Posty: 34
Rejestracja: 23 maja 2019, 14:57
Auto: J95
Kontakt:

Re: Land Cruiser j9 tempomat

Post autor: mlodystary1 »

No udalo sie ale o rezultatach bede mogl cos powiedziec dopiero w piatek....... a okazalo sie ze nie mam czujnika polozenia padalu sprzegla..... i prawdopodobnie to on zalatwi sprawe.
W kazdym badz razie mysle (mam nadzije ) ze odniose sukces w weekend...
i wtedy bede mogl opisac cala procedure dla skrzyni automatycznej i manulanej ale jak narazie nasuwa mi sie jede wniosek ....
Kolega Mesel mial racje a mianowicie
w poscie z kwietnia 2018.
W przypadku serii 90/95 :
Włącznik sprzęgła 88280-14030
Manetka tempomatu 84630-30160
Osłona wykończeniowa z otworem (kolor do wyboru, w zależności od wersji)
Kolor obudowy szary 45186-60030-B1
Kolor pokrywy brązowy 45186-60030-E0

potwierdze w weekend i opisze cala procedure od a do z.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tomek92
Posty: 252
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:00
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Re: Land Cruiser j9 tempomat

Post autor: Tomek92 »

Super, trzymam kciuki! Ja też dziś zabrałem się za instalację tempomatu, ale zatrzymałem się na etapie łączenia instalacji manetki z instalacją w aucie.

Obrazek

W kostce, poza kablem od klaksonu, widać jeszcze 3 pełne sloty - nr 3, 4 i 5. Spodziewałem się, że w kierownicy znajdę miejsce, w które po prostu wepnę kostkę, ale rozumiem, że mam rozebrać kostkę od manetki i po prostu wlutować te kabelki (czerwony i czarny) w odpowiednie miejsca w białej kostce (z tego, co wyczytałem, czerwony w slot nr 5 i czarny w slot nr 4)?

Mlodystary1, w jaki sposób wyciągasz białą kostkę? Siłowo? Nie widzę tam niczego, co można by wcisnąć, by kostka po prostu wyszła.

W jaki sposób przymocowałeś manetkę do stelażu? Jakaś blaszka własnej roboty?

I wreszcie, czy potrzebne były faktycznie wszystkie te kroki, które wymienił Mesel, włącznie z odkręcaniem centralnej śruby od kierownicy i zdejmowaniem całej obudowy? Nie da się zamontować manetki bez tego?

Awatar użytkownika
mlodystary1
Posty: 34
Rejestracja: 23 maja 2019, 14:57
Auto: J95
Kontakt:

Re: Land Cruiser j9 tempomat

Post autor: mlodystary1 »

Jezeli chodzi o biala kostke to na jej srodku od dolu delikatnie podwazasz ja plaskim srubokretem.
a jezeli chodzi o piny to od prawej masz czarny od klaksonu a nastepnie wpinasz czerwony a potem bialy (albo czarny) najlepiej by bylo gdybys mial oryginalne piny (same wtyczki) od jakiejs czesci od Toyoty np lusterko albo inna wiazka wtedy mozesz odzyskac oryginalny pin i polutowac tylko koncowki na kostce od tempomatu i wciasnac je w biala kostke.
Wg mnie kierownicy nie trzeba sciagac to sie okaze w sobote ale wydaje mi sie ze nie jedno co jest BARDZO WAZNE to zebys wszystkie powyzzsze operacje wykonywal na odlaczonym aku!!!

pozdr

Awatar użytkownika
Tomek92
Posty: 252
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:00
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Re: Land Cruiser j9 tempomat

Post autor: Tomek92 »

Aku oczywiście odłączyłem :) Dzięki za wszystkie porady. Jutro od nowa wracam do tematu. Nie mam niestety żadnych części od Toyoty, które mógłbym wykorzystać, ale coś wykombinuję. Dam znać!

Awatar użytkownika
mlodystary1
Posty: 34
Rejestracja: 23 maja 2019, 14:57
Auto: J95
Kontakt:

Re: Land Cruiser j9 tempomat

Post autor: mlodystary1 »

Ja musialem nawiercic kierownice zeby montowac manetke. A i zobacz nad pedalem sprzegla czy masz czujnik polozenia pedalu sprzegla. Jak nie to zamow nawet na allegro koszt ok 50zl ja musze w serwisie bo w bagietkowni niestety nie ma czegos takiego jak allegro..... :(

Awatar użytkownika
mlodystary1
Posty: 34
Rejestracja: 23 maja 2019, 14:57
Auto: J95
Kontakt:

Re: Land Cruiser j9 tempomat

Post autor: mlodystary1 »

Jak cos to pisz na prv to dostane info od razu.

Awatar użytkownika
Tomek92
Posty: 252
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:00
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Re: Land Cruiser j9 tempomat

Post autor: Tomek92 »

Ja musialem nawiercic kierownice zeby montowac manetke.
Dokładnie tak samo planuję zrobić. Wtedy tylko jedna śrubka i po problemie.
A i zobacz nad pedalem sprzegla czy masz czujnik polozenia pedalu sprzegla. Jak nie to zamow nawet na allegro koszt ok 50zl ja musze w serwisie bo w bagietkowni niestety nie ma czegos takiego jak allegro..... :(
Mam automat :)

Awatar użytkownika
Tomek92
Posty: 252
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:00
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Re: Land Cruiser j9 tempomat

Post autor: Tomek92 »

Podłączyłem dziś wszystko i zamocowałem, ale niestety nie działa. Podejrzewam, że mój patent z mocowaniem kabelków od manetki do blaszek do końca się nie sprawdził. Póki co auto nie reaguje na żaden ruch manetki. Jutro to zweryfikuję, ale zastanawiam się w jaki sposób to w ogóle działa, skoro z manetki wychodzą 2 kabelki, a manetka ma 3 możliwe działania (on/off, set, reset)?

Awatar użytkownika
mlodystary1
Posty: 34
Rejestracja: 23 maja 2019, 14:57
Auto: J95
Kontakt:

Re: Land Cruiser j9 tempomat

Post autor: mlodystary1 »

A włącza się napis Cruise?

ODPOWIEDZ