Brak prądu w pompie wtryskowej w 1kz-te problem z odpaleniem

Moderator: luk4s7

rudy109
Posty: 10
Rejestracja: 31 gru 2018, 10:03

Brak prądu w pompie wtryskowej w 1kz-te problem z odpaleniem

Post autor: rudy109 »

Witam, wczoraj podczas jazdy zgasł mi silnik (1kz-te rok 1997), odpalił kilka razy ale na krótko. teraz nie odpala. Zdarzało mu się to prędzej ale zawsze odpalał i dojeźdżał do domu :D . Filtr paliwa wymieniony tydzień temu, zbiornik prawie pełny. Brak napięcia na zaworze w pompie wtryskowej, paliwo nie dociera na wtryski.
Co może być przyczyną, bezpieczniki sprawdzone. Czy czujnik położenia wału może być powodem odcięcia zasilania zaworu na pompie?
Czy mogę podłączyć bezpośrednio napięcie z akumulatora na zawór w pompie paliwa. Nie wiem czy nie uszkodze zaworu?
Jak sprawdzić czy w moim LC 90 jest immobilaizer, kolega mechanik mówił że "chyba" go nie ma (rozbierał plasiki obok stacyjki).

rudy109
Posty: 10
Rejestracja: 31 gru 2018, 10:03

Re: Brak prądu w pompie wtryskowej w 1kz-te problem z odpale

Post autor: rudy109 »

Ok, odpaliła. Przerwany przewód przy czujniku położenia wału, ale nadal na wolnych obrotach potrafi zgasnąć. Jak dodam gazu (czyli na wyższych obrotach) to jedzie normalnie ale jak zjeżdżam z górki na biegu to potrafi mi zgasnąć nie tylko na luzie. Żeby ją odpalić to to nie starczy żeby puścić sprzęgło jak auto się toczy tylko trzeba włączyć rozrusznik (przekręcić kluczyk ponownie). Miał możne ktoś taka przypadłość.

ODPOWIEDZ