Prosba o pomoc z okolic Katowic

Moderator: luk4s7

mosama
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2014, 13:55
Auto: J95 1kz-te
Kontakt:

Prosba o pomoc z okolic Katowic

Post autor: mosama »

Zwracam sie z taka nietypowa prosba czy ktos z okolic Katowic moglby fachowyn okiem rzucin na moje auto ewentualnie jakis forumowicz chcialby porownac go ze swoim.

Juz pisze w czym jest problem.
Zakupilem w poniedzialek J95 z silnikiem 1Kz-te przy czym po auto pojechalem nie znajac sie na samochodach.
Zaufalem sprzedawcy(kolejny blad) ze auto jest w dobrym stanie , wymienil co w aucie zrobil i co niedomaga:
-delikatny klopot z odpalaniem
-krzywo zamontowana kierownica
-problem z jedna szyba
-jakies lekkie zwarcie przy zapalniczkach

Jako, ze auto nowe nie jest to podniszczonymi fotelami , smiesznie obszyta kierownica rysami na lakierze sie nie przejmowalem. Droga na ktorej wykonywana byla jazda testowa byla dos kiepskiej jakosci wiec stuki z zawieszenia nie byly niczym dziwnym tym bardziej ze planowalem wymienic polibusze.

Na drugi dzien postanowilem przejechac sie dalej i lepiej zapoznac sie z nowy nabytkiem i pojawilo sie kilka nowych odkryc :
-przednia prawa wycieraczka ma zlamane ramie i trzyma sie na cybancie
-Wycieraczka tyl nie dziala
- jakies zwarcie przy swiatlach z tylu
- przeszlosc kolizyjna prawy przod

Po przejechaniu 100 km odkrylem kolejna rzecz - stuki przy zmianie przelozen z D na R i R na D. Na podmoklej lace sprawdzilem dzjalanie napedow- poza tym ze ciezko bylo wbic to dzialaja.

Goracy silnik odpala tam samo ciezko jak zimny wiec moja nadzieja ze to beda swiece troszke przygasla aczkolwiek wydaje mi sie ze pracuje rowno.

Po przeczytaniu wszystkich postow w dziale technicznym poczulem sie jak student medycyny po przeczytaniu pierwszej ksiazki- wykrylem u siebie wszystkie choroby.

I w tym miejscu wlasnie pojawia sie moja prosba o pomoc, czy jakis forumowicz, mechanik , pasjonata moglby ocenic stan faktyczny auta i mniej wiecej zdiagnozowac powazne usterki i koszt ich zlikwidowania- stan ramy budy napedow itp. Ewentualnie czy polecacie jakiegos dobrego mechanika ktory odpowie na te pytania. Zawsze mozna przedmiot z wadami ukrytymi zwrocic.

Z gory dziekuje za pomoc

Awatar użytkownika
proto
Posty: 761
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:50

Re: Prosba o pomoc z okolic Katowic

Post autor: proto »

W Katowicach jest specjalizujący się w Toyotach : http://www.amoserwis.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Zadzwoń do Grześka, umów się na przegląd, " M " ogarnie elektrykę i będzie dobrze... :mrgreen:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Prosba o pomoc z okolic Katowic

Post autor: seburaj »

mosama pisze:.
Zakupilem w poniedzialek J95 z silnikiem 1Kz-te przy czym po auto pojechalem nie znajac sie na samochodach.
ajajajaj, będzie boleć :|

Proto`totas, zmieniłeś numer telefonu, czy jak ? :wink:

Awatar użytkownika
proto
Posty: 761
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:50

Re: Prosba o pomoc z okolic Katowic

Post autor: proto »

seburaj pisze:Proto`totas, zmieniłeś numer telefonu, czy jak ? :wink:
Tak jakby , ale już się do Ciebie melduję :D

ODPOWIEDZ