Podładowanie akumulatorów

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
chokai
Posty: 108
Rejestracja: 04 paź 2012, 18:45
Auto: KZJ95 '00 + XL600V '92
Kontakt:

Podładowanie akumulatorów

Post autor: chokai »

Czy mogę podłączyć prostownik bezpośrednio do akumulatora na samochodzie bez odłączania go od drugiej baterii czy lepiej całkiem wszystko porozpinać i po kolei je doładować ?

Chcę podładować oba akumulatory, bo czasem jak postoi tydzień albo dwa to pierwsze zakręcenie rozrusznikiem jest z taką nieśmiałością i jak przyjdzie mróz to pewnie będzie jeszcze gorzej, a jeżdżę jakieś takie krótkie trasy że akumulatory nie doładowują się tak jak trzeba.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Podładowanie akumulatorów

Post autor: milczacy »

Ja tam ładowałem bez odłączania i elektryka wciąż żyje :)

grzech
Posty: 304
Rejestracja: 01 wrz 2011, 10:05
Auto: Mercedes G W463. By?o kzJ90 3.0 TD,
Rav4 2009 2.0VVTi, Yamaha FJR 1300, Rav4 2014 2.0VVTi
Kontakt:

Re: Podładowanie akumulatorów

Post autor: grzech »

hej

jeśli chcesz oba akumualtory dobrze naładować to o ile nie masz jakiegoś konkretnego prostownika tylko taki mały z Lidla( jest ok ale mały) lub podobny np ceteka to na fulla tym obu na raz nie naładujesz. Nawet po rozłączeniu moze do fula nie dobić. Najlepiej najpierw pojedyńczo takim małym elektronicznym a następnie dobić takim "magnetofonem" starego typu do maksa.

pozdro

Grzech

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: Podładowanie akumulatorów

Post autor: Jureq »

nie ogarniam tej "nowomowy technicznej" ...
na fulla tym obu na raz nie naładujesz

ale za to do pełna bez problemu
po rozłączeniu moze do fula nie dobić
dobije tylko kiedy ...
Najlepiej najpierw pojedyńczo takim małym elektronicznym a następnie dobić takim "magnetofonem" starego typu do maksa.
najpierw to trzeba sobie kupić dobry prostownik min. 6A zaś starego typu magnetofonem można dobić "fachowca" i/lub skatować baterie (zależnie od konstrukcji)

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: Podładowanie akumulatorów

Post autor: Jureq »

chokai, prostownik możesz podłączyć bezpośrednio do akumulatora a nawet dwóch ale jeśli po 2 tygodniach masz problem to znaczy że baterie już umierają lub masz "lewy" pobór prądu w instalacji

odłącz sobie masę i zakręć raz z jednej a potem z drugiej baterii - będziesz wiedział czy masz do wymiany obydwie czy tylko jedną

Awatar użytkownika
chokai
Posty: 108
Rejestracja: 04 paź 2012, 18:45
Auto: KZJ95 '00 + XL600V '92
Kontakt:

Re: Podładowanie akumulatorów

Post autor: chokai »

Trudno powiedzieć, żew tej chwili to problem, max ile nie jeździłem to 3 tygodnie i po powrocie z urlopu odpalił za pierwszym razem, ale było to raczej ciężkie stęknięcie niż strzał z półobrotu.
Wcześniej też za pierwszym razem, w zimę w każdej temperaturze również, ale nie chcę się zdziwić jak zaraz chwycą mrozy.

A jaki prostownik polecacie ?
Ten jest coś wart ? : http://media-ar.pl/prostownik-BK122420.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Albo ten : http://media-ar.pl/prostownik-BK300.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: Podładowanie akumulatorów

Post autor: Jureq »

jeden i drugi da radę bez problemu ale jak ma służyć tylko do podładowania to po co Ci taki wielki - małe jest bardziej poręczne: http://allegro.pl/ladowarka-prostownik- ... 58393.html

Awatar użytkownika
Maxam
Posty: 57
Rejestracja: 29 kwie 2009, 19:26
Auto: J95
Kontakt:

Re: Podładowanie akumulatorów

Post autor: Maxam »

A ja kupiłem prostownik z Lidla bo mam Trabanta który całą zimę stoi nie używany i na próbę podpiąłem go do jednego z dwóch akumulatorów 100Ah (tego co kończy żywot) w Toyocie. Po 4 dniach prostowniczek zgłosił, że naładował :D . Fakt że kręci dobrze. Toyota jest w trakcie napraw więc mogę sobie pozwolić na 4 dniowe ładowanie :) . Tak więc nawet tak słaby prostownik daje radę tylko czasu potrzebuje, ale dla akumulatora to akurat zdrowo. Pozdro.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Podładowanie akumulatorów

Post autor: Kwieczor »

Jureq pisze:jeden i drugi da radę bez problemu ale jak ma służyć tylko do podładowania to po co Ci taki wielki - małe jest bardziej poręczne: http://allegro.pl/ladowarka-prostownik- ... 58393.html
Bardzo dobra i sprawna zabawka, sama się ustawia jak powinna (prąd ładowania), mała lekka i poręczna - tylko niestety dość długo ładuje. 45Ah do osobówki z głębokiego rozładowania ładował 18 godzin.

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: Podładowanie akumulatorów

Post autor: Jureq »

Dla tych którym się spieszy i trzeba naładować szybko 2 akumulatory np. po winchowaniu polecam coś takiego: http://allegro.pl/listing/user/listing. ... ms-3024684

ODPOWIEDZ