Ukraina - Sierpień 13 (z dziećmi)

Moderator: luk4s7

Sławek
Posty: 204
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:36
Auto: land 120 2006
Kontakt:

Ukraina - Sierpień 13 (z dziećmi)

Post autor: Sławek »

Witam . Jak w temacie wybieram się na Ukrainę
cel Krym a no i wypoczynek oczywiście ;)
czas dwa tygodnie
samochód LC 120 - 2006 seria
skład rodzinka 2+2 dzieci 13 i 10 lat (chłopaki choć w tym wieku to bez znaczenia)
spanie namiot i okazyjnie jakiś hotel zależy od miejsca itp
termin raczej początek sierpnia
Jak ktoś chciałby się dołączyć w podobnym terminie to zapraszam oczywiście dzieci mile widziane z względów wiadomych.
Jeden problem ruskiego nie pamiętam a pewnie by się przydał ale trudno .

Sławek
Posty: 204
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:36
Auto: land 120 2006
Kontakt:

Re: Ukraina - Sierpień 13 (z dziećmi)

Post autor: Sławek »

Sierpień się skończył i wakacje się skończyły , jutro do pracy :cry: . Ale się pochwalę, że zgodnie z założeniem zabrałem swoją rodzinkę na Ukrainę poprzez Lwów, Kamieniec Pod., Kercz, Jałta, Sewastopol, Odessa i powrót przez Rumunię, Węgry, Słowację . Całość trwała 13 dni. Droga prawie 6000 km . Wrażenia: koniec cywilizacji . Łapówki i mandaty : 0 (ogólnie policja chyba spała ;) ) . Najlepsze atrakcje dla dzieci : lecznicze błota pod Kerczem , Flota Czarnomorska o kąpielach w obydwu morzach to nawet nie piszę bo to oczywiste :D .

anoretka
Posty: 169
Rejestracja: 22 gru 2010, 20:16
Auto: V8 (2008)
Kontakt:

Re: Ukraina - Sierpień 13 (z dziećmi)

Post autor: anoretka »

Cieszymy się z udane wycieczki, a jeszcze bardziej ucieszymy się na widok zdjęć.
Więc grzecznie prosimy o foty, albo link do nich.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Ukraina - Sierpień 13 (z dziećmi)

Post autor: czobi »

no no baldzo dopsze ze sie jezdzi! a z planktonem to jeszcze lepiej
bo sie uczy, obserwuje, mysli, przetwarza, potem bywa madym doroslym
gratul!

od kilku lat na te kresy wybrac sie nei moge, snimki zapowadaj...

Sławek
Posty: 204
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:36
Auto: land 120 2006
Kontakt:

Re: Ukraina - Sierpień 13 (z dziećmi)

Post autor: Sławek »

Witam
Pokuszę się o wklejenie kilku zdjęć (o ile podołam)
Zaczęło się od wyboru naklejki okolicznościowej

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sławek
Posty: 204
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:36
Auto: land 120 2006
Kontakt:

Re: Ukraina - Sierpień 13 (z dziećmi)

Post autor: Sławek »

Granicę przekroczyłem nad ranem w Hrebennem i już tego samego dnia zwiedziłem LWÓW a że nie było to moje miasto docelowe to ograniczyłem się do centrum , pomnika Mickiewicza i oczywiście cmentarz żołnierzy polskich i grób pisarki . We Lwowie rozmawiałem po polsku i raczej poruszałem się bez problemów. Oprócz jednej sytuacji, kiedy to zapytany o drogę na cmentarz taksówkarz odpowiedział że on to może mi pokazać drogę co najwyżej na ukraiński cmentarz, nie spotkałem się z niechęcią itp.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sławek
Posty: 204
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:36
Auto: land 120 2006
Kontakt:

Re: Ukraina - Sierpień 13 (z dziećmi)

Post autor: Sławek »

Kolejny przystanek to Kamieniec i twierdza w Kamieńcu Pod.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Spanie zapewnione u sióstr zakonnych (płatne w PLN)

Z Kamieńca szybki wypad do Chocimia , jakieś 20 km ale było warto.

Obrazek

Obrazek

Po drodze krajobraz się zmieniał. Na początku był jak w Polsce żeby na Krymie zmienić się w stepy i góry.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wszędzie widać było przestrzeń i miało się wrażenie , że jest się samemu. Co nie do końca było prawdą bo ludzie pojawiali się jakby znikąd . ;)

Sławek
Posty: 204
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:36
Auto: land 120 2006
Kontakt:

Re: Ukraina - Sierpień 13 (z dziećmi)

Post autor: Sławek »

Po drodze zaliczyliśmy parę miast w celach szybkiego odpoczynku i zrobienia zakupów. Na drogach królowały najnowsze Toyoty LC , Łady jak i stare zabytki. Jakoś niemieckich autek niewiele, chyba znana z niezawodności w Polsce niemiecka jakość nie wytrzymała ukraińskich bezdroży. 8)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdarzały się BRDM przerobione na pojazdy dla turystów:

Obrazek

Sławek
Posty: 204
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:36
Auto: land 120 2006
Kontakt:

Re: Ukraina - Sierpień 13 (z dziećmi)

Post autor: Sławek »

Wąski przesmyk przy wjeździe na Krym obfituje w duże przydrożne targowiska czynne 24h z owocami i warzywami warto zrobić zakupy na pierwszym dużym bo są najniższe ceny . Oczywiście po całej drodze można spotkać pojedyncze stragany z arbuzami cebulą czosnkiem melonami i gotowanymi rakami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miasto docelowe KERCZ zostało osiągnięte . Mimo początkowych problemów z noclegiem (pod adresem agencji wynajmującej kwatery prywatne był nowoczesny hotel) to po rozmowie z miejscowym taxi udałem się na camping nad morzem Azowskim jakieś 20 km od Kercza. Oczywiście nie omieszkałem odwiedzić ponoć słynne błota lecznicze, gdzie cała rodzina zanurzyła się w czarnej mazi. Nawet mój syn ze złamaną ręką :D Droga szutrowa. Widoki super.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sławek
Posty: 204
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:36
Auto: land 120 2006
Kontakt:

Re: Ukraina - Sierpień 13 (z dziećmi)

Post autor: Sławek »

Kolejnym przystankiem były plaże nad Morzem Czarnym i miasto docelowe Jałta ( która zrobiła na mnie chyba najgorsze wrażenie dlatego zdjęć nie wklejam). Nad M. Czarnym plaże początkowo piaszczyste i pełne muszelek, a od Jałty kamieniste.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnim miastem na Krymie był SEWASTOPOL wybrany głównie dla osławionej Floty Czarnomorskiej . Stoją tu zarówno statki Rosyjskie jak i Ukraińskie . Dla mnie perełką była Warszawianka (łódź podwodna)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z Sewastopola udaliśmy się w drogę powrotną do domu poprzez Odessę. A tak wygląda Odessa w dzień i w nocy. Zaczynam od słynnych schodów potiomkowskich.

Obrazek

Obrazek

Oczywiście Opera (uważana za najpiękniejszą w Europie.

Obrazek

Obrazek

I parę innych zameczków . Większość odnowiona i udostępniona do zwiedzania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

We wszystkich możliwych miejscach gdzie się pojawiają turyści są też właściciele przerozmaitych ptaków węży i gadów , którzy oferują zdjęcie ze swoim inwentarzem za drobną opłatą oczywiście.

Obrazek

A w całej Ukrainie na każdym większym rondzie czy placu olbrzymie pomniki przeszłości z Leninem bądź innym bohaterem wojny ojczyźnianej lub po prostu czołg (najczęściej T - 34) dobrze znany w Polsce dzięki Szarikowi :D

Obrazek

Obrazek

W wielu miastach można było spotkać trolejbusy.

Obrazek

Obrazek

Powrót przez Rumunię i Węgry i Słowację.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W sumie wycieczka trwała dwa tygodnie.

Nie wiem dlaczego przy wklejaniu zdjęć pierwsze się nie otwiera tylko widać link do zdjęcia , jeśli admin mógłby to poprawić byłbym wdzięczny . Z góry przepraszam za lekki bałagan i podzielenie wątku na części ale jest to moje pierwsze tak długie sprawozdanie z wycieczki .

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Ukraina - Sierpień 13 (z dziećmi)

Post autor: Remiołek »

Kolego @Sławek, zdjęcia poprawione. Jeśli będę mógł jeszcze w czymś pomóc, napisz do mnie PW. Fajny wyjazd :D .

ODPOWIEDZ