Wyprawa do Włoch

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Seba33
Posty: 17
Rejestracja: 05 maja 2015, 21:19
Auto: KDJ120

Wyprawa do Włoch

Post autor: Seba33 »

Witam,
Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z wyprawy po wybrzeżu wschodnim i zachodnim Włoch, Sycylii , Korsyce oraz Sardynii.
Wszystko na mojej stronie http://wyprawaoffroad.pl/2017/08/30/wprowadzenie-2/

Obrazek

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Wyprawa do Włoch

Post autor: sebastian44 »

Fajne wyjazdy ale nasuwa mi sie pytanie czy nie wygodniej byłoby Wam w busie/kamperze?

Awatar użytkownika
Seba33
Posty: 17
Rejestracja: 05 maja 2015, 21:19
Auto: KDJ120

Re: Wyprawa do Włoch

Post autor: Seba33 »

Jest kilka powodów dla których jeździmy Toyką:

1. używanie kampera niesie za sobą wiele ograniczeń:
- w większości miast w Włoszech i na Korsyce jest zakaz postoju kamperem (można parkować tylko na polach namiotowych) - jest to bardzo respektowane przez lokalne służby
- bardzo trudno jest znaleźć miejsce by zaparkować tak dużym samochodem
- lubimy spać "na dziko" co wiąże się z tym ,że zjeżdżamy z dróg utwardzonych ( konieczny jest napęd 4x4)
- nie bawią nas noclegi na zatłoczonych kampingach /polach namiotowych (wiadomo na jakie warunki można tam trafić)
- kamper to także dodatkowe koszty - przejazdu autostradami itp , większe zużycie paliwa, promowaniem, a nawet zwykłym postojem na płatnych parkingach i kampingach.
- lubimy odkrywać nowe miejsca - nie chcemy się ograniczać tylko do dróg ( konieczny jest tutaj napęd 4x4) ,
- jazda offroad jest po prostu - fajna :D
- dla nas liczy się komfort podroży tym bardziej dla mnie jako kierowcy - kierowanie busem ,a toyotą jest bez porównania

2. kamper/bus jest na pewno wygodny ale dla ludzi którzy chcą w nim spędzać czas jak w domku letniskowym - samochód służy nam do przemieszczania się , spania,a czasami do przygotowania posiłków - a nie do odpoczynku, np. oglądania tv !

3. zanim zdecydowałem się na zakup Toyoty Land Cruiser przeanalizowałem za i przeciw, kierowałem się też doświadczeniem z jazdy zarówno terenówkami (marki Toyota jak i innymi) busami oraz ciężarówkami

4. nie bez znaczenia dla mnie była też niezawodność, dostępność części (w każdym zakątku świata) jak i prostota układów mechanicznych Land Cruisera (samemu wykonuje wszystkie wymiany eksploatacyjne jak i modyfikacje)

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Wyprawa do Włoch

Post autor: MaxLux »

Super napisane - lepiej śmigać land cruiserem i nawet jak czasem gdzieś trzeba zatrzymać się w nieplanowanym miejscu to jest masę ofert na airbnb i bez problemu można się załapać na super miejscówkę "last minute"

ODPOWIEDZ