ROSJA-KARELIA 2016 * KULCZYNA TEAM

Moderator: luk4s7

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: ROSJA-KARELIA 2016 * KULCZYNA TEAM

Post autor: Zbyszek »

Na pewno, bo wybrałeś drogę trudną, ambitną i ciekawą a po powrocie będziesz nagrodzony świadomością że żyjesz w kraju świetnie rządzonym i w rozkwicie. Ja niestety wybrałem inną drogę na Nordcap i za karę takiej świadomości nie posiadam. Aby uniknąć: starań o wizę, czekanie na granicy i upokarzającej odprawy, drogi na St. Petersburg gdzie jechałem w kurzu ograniczającym widoczność do kilku metrów a spowodowanym przez samochody mknące poboczem, widoku rozpadających się wiosek, zardzewiałych mostów i fabryk, dziur w asfalcie i kolein po Krazach, złodziei na stojankach i w mieście, pijanych i szalonych kierowców oraz milicjantów czekających na bakszysz; pojechałem do Tallina, promem do Helsinek potem asfaltem w kierunku na Wyborg i tu zaplanowałem na gps najkrótszą trasę na Nordcap przez Rowaniemi. Ponad połowa trasy to szutry przez połacie nie skażonej przyrody, lasy pełne zwierząt, osady zamieszkałe przez zamożnych i szczęśliwych ludzi, przecudnej urody czyste jeziora (Inari). Mosty wyremontowane a jedyne niebezpieczeństwo to spadnięcie z nasypu na zakręcie bo te szutry lubią nosić na boki. Teraz wiem dlaczego Finowie są mistrzami w takiej jeździe, mają gdzie trenować. Najdłuższy odcinek asfaltu to ok 150 km przed samym Nordcapem ale z offroadowymi zjazdami do fiordu. Oczywiście komary i meszki oraz przepiękne zachodowschody słońca na północy, takie same jak za bliską granicą Rosji. Potem rejs w poszukiwaniu wielorybów i polowanie na fotkę ogona. Lofoty jako podobnież najpiękniejsza część Norwegii i powrót z krajów rządzonych mądrze przez obywateli swoich krajów w ich interesie. W efekcie te kraje tak bardzo różnią się od Polski do której powrót jest przygnębiający.

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: ROSJA-KARELIA 2016 * KULCZYNA TEAM

Post autor: Zbyszek »

Zapomniałem dodać ż e nikogo nie namawiam na taki jak mój sposób podróżowania który jest odpowiedni tylko dla ludzi starych którzy nic nie muszą a zwłaszcza udowadniać czegoś sobie lub innym, niewiele mogą i w podróży szukają przyjemności a unikają trudności. Życzę Tobie Piotrze i innym podróżnikom aby ten stan przyszedł jak najpóźniej.

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: ROSJA-KARELIA 2016 * KULCZYNA TEAM

Post autor: wista-wio »

Zbyszek pisze: Życzę Tobie Piotrze i innym podróżnikom aby ten stan przyszedł jak najpóźniej.
niestety... posiadam świadomość uciekającego czasu , a także dystans do własnych ułomności :D których sporo posiadam ...
ale z jednej rzeczy jestem ogromnie rad , z tego że nasz stwórca (ktokolwiek by nim był) uczynił nas różnych i pozwolił nam różnie postrzegać ten sam świat, który dla jednych jest brudnym biednym dziurawym zapomnianym przez wszystkich, a inni potrafią w tych rozwalających się starych chałupinkach dostrzec szczęście serdeczność ... i chociaż przez sekundę zerknąć na ludzi żyjących inaczej jak my.

ponad i to sporo ponad 10 lat włóczę się po wschodnich rubieżach europy (od jakiegoś czasu ciut dalej) zawsze starym autem zawsze z ogromnym dystansem do pokonanych kilometrów i ludzi których dane mi jest spotkać na swej drodze... i zawsze spotykałem się ze zdziwieniem i sakramentalnym pytaniem ... współpracowników, rodziny, znajomych ,, po co ? ,, ... po tych wielu latach wyjazdów , w pracy nikt już się nie pyta a nawet mniej intensywnie stuka się palcem w czoło , rodzina i przyjaciele traktują mnie jak dopust własnych marzeń który przez moje opowieści jest im dany i opowiadany w długie wieczory przy ciepłej herbatce... ostatnio nawet udało się wydać książkę moich przygód i wspomnień ... całego wręcz slalomu podróży po ,,dziurawym,, świecie pozbawionym dróg ... niebawem postaram się wydać opisaną moją podróż wraz z moim koniem przez Polskę oraz 10 lat poznawania Ukrainy i jej mieszkańców ...
przy czym chcę powiedzieć że w niczym absolutnie w niczym nie umniejszam podróży po gładziutkich asfaltach jak to opisał Zbyszek czy dziurach i przeprawach o których wspominał Franc ... dla jednego moja podróż jest spacerkiem dla drugiego katorgą ... i to właśnie jest piękne ... :mrgreen: a ja po prostu wsiądę swoją (jedną z niewielu w Polsce czterdziestek-piątek) i OBJADĘ ŚWIAT :lol:

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: ROSJA-KARELIA 2016 * KULCZYNA TEAM

Post autor: Zbyszek »

Rozumiem Twoją fascynację choć mnie trochę przeszło. Może dlatego że pierwszy raz byłem na wschodzie gdy wybrano Polaka na papierza i pamiętam jak gdzieś w hotelu oglądaliśmy telewizję gdzie nadawano krytyczny program o polskiej religijności ilustrowany reportarzem z procesji BC i jeden Rosjanin zdziwił się że polscy komuniści na to pozwalają i spytał co robią w czasie tych procesji. Gdy odpowiedziałem że połowa uczestników tej procesji to komuniści to strasznie się zdenerwował i krzyczał że obrażam komunistów. Terenówką jeżdzę tam od 85 roku. Na wielu wycieczkach i wyprawach w tamte strony spędziłem ponad rok i dalej tam jeżdżę bo Żonie fascynacja nie minęła. W tym roku w maju byłem 10 dni na Białorusi szukając na Niemnie, Dnieprze i Prypeci warunków do wycieczek motorowodnych. Marzy mi się powrót na Krym w którym jestem zakochany. W Rosji poznałem masę wspaniałych ludzi i przeżyłem miłe chwile np w Tienszanie nauczyłem się jeździć na nartach. Ale też 4 razy spotkałem złych ludzi i zostałem okradziony a raz tak poważnie że musiałem przerwać podróż. Dlatego pozwoliłem sobie Ciebie ostrzec.
Uważam też że warto wycieczki na wschód przeplatać wyjazdami na zachód bo to pozwala zachować obiektywność i trzeźwość spojrzenia

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: ROSJA-KARELIA 2016 * KULCZYNA TEAM

Post autor: wista-wio »

pozostały dwa i pół tygodnia do wyjazdu ... samochód gotowy, dzisiaj odebrany od Rajmunda :D
oby czterdziestka-piątka dorównała niezawodnością czterdziestce-dwójce :)
Załączniki
foto A. Rek
foto A. Rek
13407235_525937254256895_5825103482157132602_n.jpg (159,45 KiB) Przejrzano 7007 razy

mirmlo
Posty: 76
Rejestracja: 19 sty 2015, 20:38
Auto: fj40,lj78,zmoty r??ne, ale w cz??ci toyoty
Kontakt:

Re: ROSJA-KARELIA 2016 * KULCZYNA TEAM

Post autor: mirmlo »

Witaj Piotrze, byłem u Ciebie na spotkaniu 40-tek(niestety 78-ką). Powodzenia ! Przeczytałem wątek i nie mogę zrozumieć uszczypliwości ludzi, którzy te wyprawy traktują jako sposób na zarabianie pieniędzy(to nie jest naganne) i próbują porównać nasze z jazdą wokół komina. dla nas to po prostu spędzanie czasu wyrwanego, którego coraz mniej . Przybliżę skąd złodziejstwo i marna opinia o miastach wokół Petersburga. Też byłem tam 85-86r i nie kilka dni.. Skazańcy wychodzący po wieloletnich wyrokach z więzień dostawali jako karę dodatkową zakaz osiedlania się bliżej niż 100 km od (wtedy) Leningradu. Tak powstawały miasta na obwodzie metropolii :shock:Mieszkałem i w Leningradzie i w takiej miejscowości-Łudze(nie wyszedłem z tjurmy} Pozdrawiam

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: ROSJA-KARELIA 2016 * KULCZYNA TEAM

Post autor: wista-wio »

dziękuję ... lejesz miód na moje serducho, sporo wysiłku kosztowało mnie przygotować auto ułożyć i zgrać to wszystko do kupy :?
koniom załatwić bezpieczny pensjonat , w pracy poukładać zadania ... niestety las to nie biurko na 6 piętrze biurowca a leśniczówka z całą jej menażerią to nie mieszkanie w bloku , które zamyka się jednym przekręceniem klucza w zamku ... a co najważniejsze to mój pilot (Paweł odpadł ) a siostrzeniec to młody chłopak , który nigdy nie spał w terenie i tak naprawdę sam siebie nie zna a co dopiero podróżowania po świecie ... dobrze że Ula już nawykła do moich pomysłów i mój nadleśniczy także ... do załatwić w LP 50 dni urlopu to majstersztyk :mrgreen:
Mirmlo zapraszam 9-11 wrzesień do mojej leśniczówki na II spacer starszych pań :D

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: ROSJA-KARELIA 2016 * KULCZYNA TEAM

Post autor: wista-wio »

półtora tygodnia i wyjazd :mrgreen:
napisałem na stronie TLC Russia (FB) że wybieram się swoją czterdziestką do Moskwy a potem Petersburga i Karelii ... odzew był natychmiastowy :D (nie wiedzieć jak ale wpadła w ich ręce moja książka) oprowadzą nas po Moskwie nawet wybrali już muzea ... potem w Petersburgu przejmą nas inni miłośnicy czterdziestek i oprowadzą po mieście. A w Karelii będzie czekać już na nas cała grupa toyot :)

fajowsko jest mieć Toyotę i przyjaciół na całym świecie :D
Załączniki
13320731_1333807979969344_2522316666675826517_o — kopia.jpg
13320731_1333807979969344_2522316666675826517_o — kopia.jpg (66,51 KiB) Przejrzano 6983 razy

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: ROSJA-KARELIA 2016 * KULCZYNA TEAM

Post autor: wista-wio »

auto gotowe
auto gotowe
DSC_0105.JPG (85,6 KiB) Przejrzano 6934 razy
jestem gotowy do drogi ... jutro po śniadaniu wyjazd :D
Załączniki
spakowane autko wszystkie nasze manele
spakowane autko wszystkie nasze manele
20160725_103318.jpg (102,4 KiB) Przejrzano 6934 razy

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

ROSJA-KARELIA 2016 * KULCZYNA TEAM

Post autor: luk4s7 »

Super! Toyota to coś więcej niż tylko auto. Widzę że nie tylko dla mnie.

Ciekawe jak się czujesz. Pomieszanie podekscytowania z obawami?

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: ROSJA-KARELIA 2016 * KULCZYNA TEAM

Post autor: wista-wio »

luk4s7 pisze:Super!
Ciekawe jak się czujesz. Pomieszanie podekscytowania z obawami? Obrazek
jak byś siedział obok mnie :lol: ...
masakra... już bym jechał !!!

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

ROSJA-KARELIA 2016 * KULCZYNA TEAM

Post autor: luk4s7 »

Cóż, chciałbym powiedzieć że wiem coś o tym ale niestety póki co mogę sobie tylko wyobrażać

Trzymam kciuki za udaną wyprawę, szczęśliwy powrót, moc wrażeń i wenę aby to wszystko opisać!

P.S. Twoja książka czeka na mój urlop żeby mieć czas na delektowanie się nią. Mam ma to całe 3 tygodnie!

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: ROSJA-KARELIA 2016 * KULCZYNA TEAM

Post autor: wista-wio »

ruszamy :D

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: ROSJA-KARELIA 2016 * KULCZYNA TEAM

Post autor: wista-wio »

za nami 2 tyś km :D

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: ROSJA-KARELIA 2016 * KULCZYNA TEAM

Post autor: consigliero »

Jakbyś tam naszego syna widział to pozdrów. Wczoraj był w Кемь .
Szerokości

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ