Tajikistan przejście graniczne w okolicach Karamyk

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Tajikistan przejście graniczne w okolicach Karamyk

Post autor: Emek »

Czy ktoś może potwierdzić że przejście graniczne Tadżycko-Kirgiskie w okolicach Karamyk jest otwarte wyłącznie dla ruchu lokalnego i nie odprawia się tam turystów? Mam sprzeczne informacje a gdyby nie dało się tamtędy przejechać nadrabiamy dwa dni drogi. Z góry dzięki za wszelkie info.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Tajikistan przejście graniczne w okolicach Karamyk

Post autor: czobi »

:lol: tez wczoraj o tych stronach gadalem, widze ze jezd knute

odezwij sie na fb do chlopakow
adam kajmanoverland
krzysztof samborski
bartek enduro http://www.byledalej.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
jak to nieposkutkuje pytaj na travelbicie.

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Tajikistan przejście graniczne w okolicach Karamyk

Post autor: Emek »

Mam potwierdzone, że przejście obok Karamyk obsługuje tylko ruch lokalny i nie przepuszczają tam turystów.
Gdyby ktoś się wybierał to niech szuka objazdu.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Tajikistan przejście graniczne w okolicach Karamyk

Post autor: czobi »

tak sie zapowiadalo z anglojezycznych njusow 2/3letnich , czyli nic sie nie zmienilo.

lecchu
Posty: 329
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:42
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: Tajikistan przejście graniczne w okolicach Karamyk

Post autor: lecchu »

Cze
To przejście koło Karamyk od lat nie obłsuguje ruchu obywateli "dalekich" krajów (znaczy np nas). Wyjątek stanowią te chwile. kiedy GBAO (czyli w sumie Pamir) zamykają dla ruchu turystycznego (z różnych powodów, najcześciej jakieś zamieszki czy strzelaniny). Wówczas zamykają to przejście na południe SaryTash (to na Pamir HighWay), a otwierają dla turystów właśnie przejście Karamyk.

Dla turystów "dalekich" otwarte też jest przejście niedaleko miasta Isfara, jednak, aby się do niego dobić, trzeba i tak sporo objechać (i uważać, żeby się po drodze w Kirgizji nie wpier... w enklawę Uzbekistsanu, bo to trza wizę mieć dodatkową ;D)

Pzdr
L.

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Tajikistan przejście graniczne w okolicach Karamyk

Post autor: Emek »

Nie wiem czy dobrze cię rozumiem. Jeśli z Tadżykistanu wjadę do Kirgistanu przejściem koło Isfary jestem w stanie dojechać do Osh bez przekraczania granicy z Uzbekistanem? Taka opcja bardzo mi pasuje bo nie będę musiał lecieć z powrotem tą samą trasą.Wydaje się że przejazd od Kadamjay do Kyzyłkyja prowadzi częściowo stroną Uzbecką. Możesz potwierdzić że da się wjechać do Kirgistanu od Isfary i dojechać do Osh cały czas stroną kirgiską?

Awatar użytkownika
Michu_1
Posty: 191
Rejestracja: 02 cze 2013, 21:58
Auto: J 95
Kontakt:

Re: Tajikistan przejście graniczne w okolicach Karamyk

Post autor: Michu_1 »

hej,

Widzę że jakaś konkretna wyprawa się szykuje. Kiedy startujecie, na jak długo?

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Tajikistan przejście graniczne w okolicach Karamyk

Post autor: Emek »

Michał, jedziemy do Azji Centralnej. Wyjazd 10 czerwca powrót 11-12 lipca. Lecimy przez Białoruś, Rosję do Kazachstanu a następnie Kirgistan i Tadżykistan z korytarzem wakhańskim. Trochę szkoda bo omijamy Uzbekistan ale będzie pretekst do kolejnego wyjazdu. Z tym,że to wyprawa motocyklowa.
Temat przejazdu przez Kirgistan mam już ogarnięty. Dzięki uprzejmości jednego z kolegów dysponuję trackiem omijającym uzbeckie enklawy w Kirgistanie tak aby zrobić pętlę i nie wracać przez Sary-Tash. Gdyby ktoś potrzebował mogę udostępnić. Tutaj więcej info
http://caravanistan.com/border-crossing ... -enclaves/" onclick="window.open(this.href);return false;

lecchu
Posty: 329
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:42
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: Tajikistan przejście graniczne w okolicach Karamyk

Post autor: lecchu »

Tak, da sie dojechać do Osh z Isfara bez wklejania w Uzbekistan. Najlepiej posiadać tracka z czyjegoś przejazdu.
Albo wyklikać sobie go w GoogleEarth. Tylko nie sugeruja się nakładką z drogami googla (a zwłaszcza nie używaj rutowalnych propozycji googla), tylko na sporym (koniecznie) zbliżeniu obejrzy sobie zdjęcia satelitarne - są tam spokojnie drogi mijające enklawy.

Jak kolega Emek ma to ogarnięte - to może ma i tracka i Ci podeśle. Ja gdzies miałem wyklikaną tę drogę (osobiście nie jechałem - ale Sambor jechał wiele razy i rzekł mi był jak to przeprowadzić), musiałbym poszukać jak chcesz taką wyklikaną,a nie przejechaną ;)

Ale da sie na bank bez Uzbekistanu

Pzdr
L.

Awatar użytkownika
Michu_1
Posty: 191
Rejestracja: 02 cze 2013, 21:58
Auto: J 95
Kontakt:

Re: Tajikistan przejście graniczne w okolicach Karamyk

Post autor: Michu_1 »

To piękna przygoda się szykuje Emek. Też już tak coraz częściej patrzę na te republiki poradzieckie, i chciałoby się pojechać. Wspaniałych przygód, krajobrazów i małych kolejek na granicach!


szerokości

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Tajikistan przejście graniczne w okolicach Karamyk

Post autor: Emek »

Sambor jechał wiele razy i rzekł mi był jak to przeprowadzić
Właśnie od Krzyśka mam tracka :wink: .

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Tajikistan przejście graniczne w okolicach Karamyk

Post autor: Emek »

Właśnie wróciliśmy. Zrobione 15000 km. Droga z Osh omijająca uzbeckie enklawy jest bodajże najlepszą drogą w Kirgistanie - super asfalt. Granicę można przekroczyć w okolicach miejscowości Isfara (nie mylić z Isfaną). Dla udających się w tamte rejony dodam że tunel Anzob został wyremontowany i ma nowiusieńką równą nawierzchnię choć wentylacji dalej nie ma , w środku jest ciemno a włączenie długich daje taki sam efekt jak we mgle. Cała M41 jest przejezdna, śniegu nie ma od kwietnia. Kilka brodów ale raczej symbolicznych, bez problemu przelecieliśmy na motocyklach. Gdyby ktoś leciał przez Moskwę to tylko przez MKAD, drogi A107 i A108 są w remontach i korki są wielokilometrowe. Ogólnie Rosjanie wzięli się za remonty i w wielu miejscach trzeba liczyć się z utrudnieniami.

Awatar użytkownika
szymano
Posty: 109
Rejestracja: 16 cze 2011, 00:33
Auto: Land Cruiser 120, Land Cruiser V8
Kontakt:

Re: Tajikistan przejście graniczne w okolicach Karamyk

Post autor: szymano »

Cześć,

jestem właśnie w Kazachstanie. Chcę jechać przez Kirgistan do Tadżykistanu, Uzbekistanu, Turkmenistanu i dalej.....

Czy o tej porze roku jestem w stanie przejechać gdzieś granicę Kirgistanu z Tadżykistanem?

Kajtek z Golfa
Posty: 77
Rejestracja: 19 lis 2018, 19:22

Re: Tajikistan przejście graniczne w okolicach Karamyk

Post autor: Kajtek z Golfa »

Każdą dostępną dla ruchu międzynarodowego.

ODPOWIEDZ