Gdzie wynająć samochód 4x4 w Tajlandii?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Beduin
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 12 cze 2014, 14:39
Auto: KDJ120
Kontakt:

Gdzie wynająć samochód 4x4 w Tajlandii?

Post autor: Beduin »

Koledzy, Koleżanki, Forumowicze,

na przełomie lutego i marca wybieramy się w rodzinną podróż do Azji. Lądujemy w Bangkoku i mamy do dyspozycji miesiąc czasu. Wydaje nam się, że najkorzystniej byłoby nam wynająć samochód 4x4 z całym niezbędnym szpejem i przez miesiąc wozić się po Tajlandii, Birmie, Laosie itd.

Czy znacie miejsce, kogoś, wiecie gdzie i jak można wynająć taki samochód?

Będziemy wdzięczni za pomoc.
Ana, Bedu, Zoja i Iga

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Gdzie wynająć samochód 4x4 w Tajlandii?

Post autor: czobi »

aloha. pomysl jest niezly oczywiscie ale zdecydowanie zmienilbym optyke.
szwedam sie troche po zadupiach azji i mam jakies obserwacje.
duze przestrzenie, drogi zatloczone (w miastch nawet potwornie), czesto kiepskie oznaczenie,
kierowcy fajterzy debile albo półśpiacy gamonie, a i zwierzeta, biurokracja w ogole i ta graniczna,
czesto niemoznosc komunikacji po angielsku, dochodzi ogolna twoja spinka bo jestes w tobie
nieznanym srodowisku, rzoumiem, z trzema dziewczynami. jakie by nie byly charakterne
jest pewna specyfika i narzucone tempo takiej grupy.

birma , zapomnij! zadnym autem nie wjedziesz! to przepiekny kraj i super kochani ludzie
ale rzad to Pieprzona krwawa dyktatura. jestes zawsze na pasku i "brat patrzy"
meldujesz sie wszedzie, szczegolnie w srodakch komunikacji zeby bylo wiadomo
gdzie sie przemiesczasz. drogi w paraktyce nie isteneija w wiekszosci kraju
offroad. stacji prawie brak, checkpointy czesto. troche sie otworzyli na bialasow
osatnimy laty ale 30% kraju zamkniete. dyktatura zarabia na szmuglu broni z chin
i produkcji narkotykow w dzungli. w dupie maja onz i caly swiat. nie tak jak 10 lat temu
ale tam dalej ludzie studenci i mnisi znikaja jak maja inne zdanie.
dzieki temu jest toatalnie pusto ale tzreba jednak miec swiadomosc i chciec.

laos, fajny.inna wycieczka.z granica zapowiada sie korowod. wszedzie na swiecie
przekraczanie granicy pozyczonym autem jest trudne badz kompletnie niemozliwe.

tajlandia. pozornie kraina totalnego obciachu, wszystkomogacych fejsbukow w klapkach,
albo smutnych starszych panow na sexwycieczkach chlopak-dziewczynka.
ale. no wlasnie festyn plastikfantastic dotyczy glownie poludnia. kraj ma niezla infrastrukture
sa oswojeni (tez w pozytywie) z bialesem, kupisz i zalatwisz wszytsko, sprzetowo
samochodowo bardzo przyzwoicie tez stoja. latwo i bzezpiecznie uciec od cywilizacji.
w to bym poszedl, jeden kraj ale na spokojnie. bedziecie mieli wrazen i atrakcjii
, uwierz, po kokarde i mozecie sobie dawkowac zawsze. wakacyjne tempo najwazniejsze!
slonce zakupy na chatuchak, tom-yun z gara na ulicy oraz footmassage niezapomniane 8)

na PW wrzuce ci namiary na goscia, polaka, ktory tam polowicznie mieszka
od lat wielu. fajny starszy ogarniety nasz kolega offroadowy. pomoze, doradzi
pana bedzie zadowolony

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Gdzie wynająć samochód 4x4 w Tajlandii?

Post autor: czobi »

i dodam na wszelki. szczepienia !
zasuwajcie juz do sanepidu. raz ze calkiem drogie beda na 4 soby
dwa aktywuja sie tez z miesiac czy poltora. jak nei macie, koniecznie!

Awatar użytkownika
Beduin
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 12 cze 2014, 14:39
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Gdzie wynająć samochód 4x4 w Tajlandii?

Post autor: Beduin »

czobiq,

wielkie dzięki za pełnowymiarową odpowiedź. Przyznam, że czytanie Twoich słów nie było proste, ale rozszyfrowałem wszystko (mam nadzieję) ;)

Bierzemy sobie do serca Twoje sugestie.

Nie mamy żadnej napinki co do tego gdzie, jak i czym. Z zasady się nie napinamy. Jeżeli mają być problemy na granicach, to nie będziemy ich przekraczać. Jeżeli ktoś ma mieć jakiś problem, to nie będziemy mu wchodzić w drogę. Ania zaliczyła już kawał Azji, nie była tylko w Birmie, ja tam również nie byłem. Ale żyć będziemy w szczęściu i harmonii jak się tam nie pojawimy ;)

Bilety lotnicze kupiliśmy wczoraj. Wiemy kiedy i gdzie lecimy. To jest dla nas na ten moment jedyna pewna rzecz. Padło też hasło, żeby z Bangkoku przenieść się do Malezji...zobaczymy. Badamy temat.

Naturalną dla mnie myślą jest pomysł z samochodem 4x4, bo mamy niezależność i miejsce do spania. Ale jak się nie przekonamy do takiego rozwiązania, to i tak będzie przygoda, a o nią tu przecież chodzi. ;)

Bierzemy na serio pod uwagę, żeby zostać tylko w Tajlandii. No może pokusimy się o małą wycieczkę do Laosu, ale to też bez napinania się.

Raz jeszcze dzięki czobiq za powyższe.
Bądź zdrów i czekam na PW.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Gdzie wynająć samochód 4x4 w Tajlandii?

Post autor: czobi »

Bedu najwazniejsze ze napinki nie macie 8)

polecam Wam, jezeli jeszcze nie znacie, forum travelbit, najwieksze i sensownie moderowane,
warto tam sie odbić zawsze z pomyslami, podpytac i poczytac
jak nie wymyslicie nic sprecyzowanego to mozna pojsc na spontan juz na miejscu
bo lotniczo taj i okolice bardzo rozwiniete, sporo lastminute i tanich lotow
wewnetrzynych. choc przyznam osobiscie mam filozofie jedne wakacje- jeden kraj
malezji nie znam niestety, nie podpowiem.

mnie ciagnie do azji centralnej, na razie jak nie termin,to pogoda albo kasa za bilety sie nie zgadza
ale draze temat :wink:

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4424
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Gdzie wynająć samochód 4x4 w Tajlandii?

Post autor: Gałka »

napisz po powrocie jak było...

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Gdzie wynająć samochód 4x4 w Tajlandii?

Post autor: luk4s7 »

A mi odjęło mowę...

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Gdzie wynająć samochód 4x4 w Tajlandii?

Post autor: czobi »

Bedu we no napisz ze jedziesz tam przynajmniej na zlot toyociarzy
bo widzisz z nerw czlowiekom mowe odejmuje :mrgreen: :mrgreen:

gosc jest w PL, poszlo PW

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Gdzie wynająć samochód 4x4 w Tajlandii?

Post autor: tadeo »

Tajlandię zjeździłem wypożyczonym HiLuxem, nowiuteńkim, zresztą nowiuteńki w salonie kosztuje tam z silnikiem D4D 70 tys złociszy :)
Ale nie licz, że na miejscy coś znajdziesz od ręki. Ja w finale nic nie znalazłem w Bangkoku, dopiero w Chang Mai. Najpierw pożyczyłem osobówkę i w ChangMai zamieniłem na HiLuxa.
Rezerwuj o wiele wcześnie, miesiące wcześniej !
Korzystałem z jakiejś sieciówki, która ma wypożyczalnie przy każdym lotnisku w kraju.

Tajlandia zalana asfaltem w 99% :), co nie oznacza, ze nie ma dróg off road, są i na zwykłych laczkach nie radze w deszczu się w nie zapędzać :)
NIe znalazłem wypożyczalni off road, mimo, że takie auta można spotkać, Najczęściej jest to HiLux z liftem z 20 cm :) serio, serio, taka moda na asfalt.
Zwyczajowo zaraz po deszczu wpada tam kopara i robi drogę od nowa.
Do Birmy przelazłem pieszo i tam połaziłem popytałem, generalnie zapomnij, co najwyżej z kierowcą w osobówce (taxi).

Podsumowując jestem rozczarowany eksploracją Tajlandii. Krajobrazy nie powalają, cywilizacja wszechobecna powoduje poczucie lekkiej nudy i ni w ząb nie czujesz się jak odkrywca nieznanego. Nawet jak już gdzieś wjedziesz z 25 kilometrów w teren, to na końcu biały Niemiec wita Cie serdecznie w swojej chatce :)

No ale trzeba samemu zjeść, aby zobaczyć jak smakuje.
Bangkok nie taki straszny jak go malują jeśli chodzi o korki. W wypożyczalniach za parę dolarów dostaniesz nawigację z mapą Tajlandii (garmina).

Polecam przesiadać się miejscowo na skuterek, lub rower. To jest przygoda, bo większość ludzi tak się porusza i normą jest jazda skuterem po leśnych ścieżkach :)

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Gdzie wynająć samochód 4x4 w Tajlandii?

Post autor: finger »

Robaczki, podpinam się. Beduin wraca a zaraz potem ja lecę. Na miejscu będę 14 dni, myślałem wynająć hilluxa i pojeździć zadupiami tu i tam. Nie wychodzi dużo drożej niż osobówka. Kilometrów od groma jak się chce wszystko zobaczyć, a tłuc komunikacją nie do końca mi się chce. Tadeo jakieś dobre rady przy podróżowaniu? Gdzieś offroadowo da się pojeździć? Mam na myśli lekkie szutry itp.

ODPOWIEDZ