2013 Mongolia, ew Chiny/Tybet

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

2013 Mongolia, ew Chiny/Tybet

Post autor: Adam »

Wybieramy się w przyszłym roku do mongolii własnym landem, widze ze jest duch w narodzie i kilka osób planuje wypad w tamte strony.
Myslimy o 2 wersjach: sama mongolia lub mongolia z chinami i tybetem. Decyzję podejmiemy w połowie stycznia.
Terminowo jesteśmy elastyczni, co do samej trasy w mongoli i kierunku pętelki jak wejdą do tego chiny też.
Czy jest ktoś chętny na część lub całość trasy, może się uda skręcić fajną ekipę.

czort
Posty: 4
Rejestracja: 04 kwie 2012, 23:10
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: 2013 Mongolia, ew Chiny/Tybet

Post autor: czort »

Adam pisze: Myslimy o 2 wersjach: sama mongolia lub mongolia z chinami i tybetem. Decyzję podejmiemy w połowie stycznia.
Terminowo jesteśmy elastyczni, co do samej trasy w mongoli i kierunku pętelki jak wejdą do tego chiny też.
Czy jest ktoś chętny na część lub całość trasy, może się uda skręcić fajną ekipę.
Czy to propozycja do konkretnych osób czy również "obcych czytaczy"?

Pytam, ponieważ załoga z którą zazwyczaj podróżowaliśmy wykruszyła się i nie mamy z kim wyskoczyć gdzieś dalej a obie wersje są ciekawe :-).

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: 2013 Mongolia, ew Chiny/Tybet

Post autor: Adam »

Jak najbardziej też dla obcych czytaczy : )
Wyslij mi nr tel na PW to pogadamy.

PREZES
Posty: 7
Rejestracja: 01 sie 2012, 18:52
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: 2013 Mongolia, ew Chiny/Tybet

Post autor: PREZES »

Organizuję wyprawę TYBET 2013 i zbieram ekipę (listę zamykamy niebawem).
Załatwienie wjazdu do Chin (i tym bardziej Tybetu) - nie jest proste i są to też duże koszty.
Zapraszam na stronę http://www.tibet2013.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: 2013 Mongolia, ew Chiny/Tybet

Post autor: Kajman »

Wybieram się do Mongolii
Tyle że częściowo .....zawodowo

trasa planowana w Mongolii

http://www.kajman.isk.net.pl/roboczy/pl ... olia01.jpg

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: 2013 Mongolia, ew Chiny/Tybet

Post autor: Adam »

Kiedy jedziesz? My planujemy przekroczyć granicę w erenhot 7 sierpnia, potem w zależności od tego czy z kimś będziemy jechać po mongolii czy nie, jedziemy albo do ulan bator albo na zachod. Nie powiem co to jest :mrgreen: mieszkasz ode mnie 500m i dowiaduje sie z forum, że jedziesz do mongolii. To już chyba koniec ery ze gada human do humana, teraz gada przez neta : )

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: 2013 Mongolia, ew Chiny/Tybet

Post autor: Kajman »

:D
ja chcę być na 6 lipca w Irkucku
Jak zwykle z motorkami jadę
Na miejscu 3 tygodnie

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: 2013 Mongolia, ew Chiny/Tybet

Post autor: Adam »

to masz fajnie bo zrobisz na miejscu naadam : )

lecchu
Posty: 329
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:42
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: 2013 Mongolia, ew Chiny/Tybet

Post autor: lecchu »

Cze Adam
tak jak mówiłem - daję znać do końca lutego, jak mi się me Słoneczko z urlopem okresli. Termin - sierpień w mongolii (czyli wyjazd z Polski mógłby być koniec lipca; konkrety zależą też od samolotu).

Pzdr
L.

lecchu
Posty: 329
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:42
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: 2013 Mongolia, ew Chiny/Tybet

Post autor: lecchu »

@Kajman
Jak z tym SASPlanetem? Coś w tym kierunku działasz czy olałeś temat? Cały czas jestem do dyspozycji, jeżeli chcesz pogadać o nawigacji na zdjęciach sat (wtedy jakoś zanikłeś i nie odbierałeś tel) - nawet mam już następnego Panasonica toughbooka (wcześniejszego mi zaj...li w Hiszpanii w drodze do Maroka), więc Ci bym mógł pokazać jak to hula na żywca.

Pzdr
L.

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: 2013 Mongolia, ew Chiny/Tybet

Post autor: Adam »

Lechhu, dla nas to jest ok, do 15 marca musimy podjać finalna decyzje dt terminow i trasy.
Trzymam kciuki zeby z urlopem sie udalo, w razie czego mozna na nas z Wojtkiem liczyc, moze nie merytorycznie ale wsparcie w przekonywaniu kogo trzeba damy :)

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: 2013 Mongolia, ew Chiny/Tybet

Post autor: endurance »

może Wam się przyda Sambor "ogarnia" dokumenty wjazdowe do Chin
http://www.advfactory.com/swoim-pojazdem-do-chin" onclick="window.open(this.href);return false;

祝您旅途愉快
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: 2013 Mongolia, ew Chiny/Tybet

Post autor: Adam »

Już wszystko mamy pozałatwiane, przynajmniej po naszej stronie, czekamy na pozwolenia, chinskie prawko i tablice. Nie jest to takie skomplikowane jak piszą, trochę zdolności organizacyjnych i angielski wystarczą.
Z chinami, w szczególności z tybetem zawsze jest ryzyko, że w ostatniej chwili ci odmówią lub jakiejś pieczątki nie przyłożą [bo nie] lub zawrócą z granicy bo będą zamieszki lub im się nie spodobasz. No ale taki urok tego kraju : ) Tak, że mamy pozałatwiane ale czy rzeczywiście tamtędy przejedziemy to zależy jeszcze od szczęscia. I dziękuję za życzenia miłej podróży po chińsku :D

lecchu
Posty: 329
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:42
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: 2013 Mongolia, ew Chiny/Tybet

Post autor: lecchu »

Cze
Kończę generalnie planowanie trasy dojazdowej. No i mi się nasunęło pytanie odnośnie stanu dróg na Syberii na odcinku do Irkucka/UłanUde. Generalnie chodzi o jakieś wstępne zaplanowanie odcinków dziennych na dojazdówce do granicy mongolskiej - ma ktoś w miarę świeże info na temat obecności asfaltu/jego stanu/stanu drogi bez asfaltu na wschod od Czelabińska?

Pzdr
L.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: 2013 Mongolia, ew Chiny/Tybet

Post autor: czobi »

ten odcinek nawet dobrze pamietam, jest wasko ale normalny asfalt wsrod brzoz
wydawalo sie ze dbaja bo to dojazd na dacze z irkucka i zdecydowanie mnijszy juz ruch w ogole.
za naszego przejazdu(2008) czelabinsk- krasnojarsk dobra droga w wielu odc juz wyremontowana
jedyna totalna masakra byla na odcinku tuluń - do 30km przed irkuckiem- bark drogi i leje po 2m glebokosci
ps. w tuluniu jest MEGA szepenio mechanik, jedyny w rejonie, bardzo polecam szybki uczciwy sprawny!
(sprawdze w swoich zapiskach i atlasie, jakies budowane nowe mosty etc,dolaczenia drog, byly takie)

inna sprawa ze w calej rosji czesto i w wielu mijscach naprawiaja drogi buduja nowe
wiec jest to dosyc plynna wiedza. my walilismy 300-500 km dziennie i wiecej sie nei dalo
bo zmecz rosnie, przesuwaka czasowa co raz wieksza, tiry i pieregonczyki tez zwalaniaja
do tego zdarzaja sie DPS i GAJE.

ODPOWIEDZ