Na św. Tekli będziem ziemniaki piekli

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Na św. Tekli będziem ziemniaki piekli

Post autor: consigliero »

Degustacja ziemniaków pieczonych w wielkich ogniskach, potrawy regionalne, stoiska z rękodziełem twórców ludowych, wesołe miasteczko - to tylko niektóre z atrakcji, jakie znajdą się w ofercie dla gości, społeczności lokalnej w miejscowości Dębno w gminie Raków.

Rozpoczęcie nastąpi o godz. 12.00 tradycyjną, odpustową Mszą Świętą, którą uświetni Chór „Chorał” z Rakowa. W bloku występów artystycznych udział wezmą : Orkiestra dęta z Daleszyc, dzieci i młodzież z terenu gminy Raków, Zespoły Impulsy ze Szkoły Tańca Kieleckiego Teatru Tańca, Młodzież z Klubu 4H z Ożarowa, Kapela Świętokrzyska oraz Małgorzata Główka.

Występy przeplatane będą konkursami. W ramach projektów: „Szlakiem tradycyjnych smaków” oraz „Śladami kultury ludowej w przyszłość” zorganizowane zostaną konkursy kulinarne: „Ziemniaczane smaki” i „II Kolorowy Festiwal Pierogowy”. Rozstrzygnięty zostanie konkurs pn. „Razem bezpieczniej” realizowany pod patronatem Wojewody Świętokrzyskiego.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół „Boys” znany z takich przebojów jak: „Jesteś szalona” czy „Wolność”. Wieczorną zabawę taneczną poprowadzi Kielecka Grupa Rejs, degustacja „rakowskiego ziemniaka pieczonego” wpisanego na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi potrwa do późnych godzin wieczornych.

Wpadniemy
PozdrawiaMy

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: Na św. Tekli będziem ziemniaki piekli

Post autor: Cooder »

Trochę się wahałem, ale msza święta i zespół Boys ostatecznie mnie przekonały :wink:

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Na św. Tekli będziem ziemniaki piekli

Post autor: consigliero »

Szkoda że się nie spotkaliśmy, jest tam nawet trochę piachu wokół aby się nawet zakopać :(

ODPOWIEDZ