Gruzja 2012

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Gruzja 2012

Post autor: endurance »

ja jadę przez Rosję planowany wyjazd piątek 27.07 ale prędzej 03.08, ale omijam Gruzję :)

pędzący przez Rosję
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

mario
Posty: 18
Rejestracja: 07 mar 2011, 17:02
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: Gruzja 2012

Post autor: mario »

no trochę wcześniej, bo ja to jeszcze dokładnie data nie padła, ale plan jest na sierpień,
a jaką trasą jedziesz i jaki jest punk docelowy? może w drodze powrotnej gdzieś nad Wołgą się spotkamy
mario

mario
Posty: 18
Rejestracja: 07 mar 2011, 17:02
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: Gruzja 2012

Post autor: mario »

no Wojciechu
trochę wcześniej, dokładnie data nie padła, ale plan jest na sierpień,
a jaką trasą jedziesz i jaki jest punk docelowy? może w drodze powrotnej gdzieś nad Wołgą się spotkamy
mario

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Gruzja 2012

Post autor: endurance »

1. Kazbek
2. Azerbejdżan
3. Armenia
a wszystko co powyższe jak dobrze pójdzie

robiący wszystko aby 1-3 były ok
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Gruzja 2012

Post autor: endurance »

trochę informacji do posłuchania
"""
O muzyce, literaturze, filmie i kuchni w Armenii, Azerbejdżanie i Gruzji z dr Wiktorem Rossem (Uniwersytet Warszawski, SGH, Collegium Civitas) rozmawiała Magdalena Lejman. Mówiliśmy m.in. o gruzińskim kinie, azerbejdżańskim mughamie i ormiańskich manuskryptach. Słuchaliśmy gruzińskich polifonii, azerskiego jazzu i ormiańskiego duduka.
"""
http://www.radiownet.pl/publikacje/kult ... o-kaukazie" onclick="window.open(this.href);return false;

słuchacz
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

mario
Posty: 18
Rejestracja: 07 mar 2011, 17:02
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: Gruzja 2012

Post autor: mario »

u mnie się trochę terminu wyklarowały, nie wyjade szybciej jak 16, 17 sierpnia, plan jak już pisałem, bez hardkoru i przez Ukraine i Rosyje. myślę że nie krócej jak 3 tygodnie, może nawet 4-ry.
może uda się z kimś zgrać
aa i jest duża szansa, że będe miał jedno miejsce wolne, albo dwa ale to dla niedużych.
mario

a jak tam pozostali zainteresowani, terminy już dopięte?

prubac
Posty: 17
Rejestracja: 11 kwie 2011, 00:51
Auto: Y61 2.8 Long
Kontakt:

Re: Gruzja 2012

Post autor: prubac »

mario pisze:może uda się z kimś zgrać
Zastanawiam się mocno nad Gruzją i to dokładnie w tym terminie. Na początku chciałem jechać właśnie do Gruzji i ew. Armenii, potem miała być wsch Turcja + Gruzja, ale po tym jak się druga załoga wykruszyła rozważamy raczej Rumunię + centralną Turcję. Mnie jednak cały czas kręci Gruzja i stąd chętnie bym pogadał o Twoich planach.
Dotąd wykluczałem możliwość dojazdu przez Rosję, ale głównie dlatego, że nie wiedziałem, że tamta granica jest jednak otwarta i nie trzeba jechać przez Abchazję lub Pd. Osetię.

Nadal jest jednak pewien problem - czy orientujesz się jak wygląda sprawa wiz, ubezpieczeń i innych papierów potrzebnych na przejazd przez Rosję?

Mój podstawowy problem to taki, że jutro rano wyjeżdżam prowadzić obóz harcerski i do końca lipca będę wyłączony z przygotowań, więc może być ciężko zdążyć załatwić te wszystkie papiery.

A no i jeszcze jedno - mam niekoszerny pojazd ;) Szukałem swego czasu HDJ-y, więc mam tu konto od dawna, ale nie znalazłem odpowiedniego egzemplarza i kupiłem Patrola Y61.

mario
Posty: 18
Rejestracja: 07 mar 2011, 17:02
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: Gruzja 2012

Post autor: mario »

mario napisał(a):może uda się z kimś zgrać

A no i jeszcze jedno - mam niekoszerny pojazd ;) Szukałem swego czasu HDJ-y, więc mam tu konto od dawna, ale nie znalazłem odpowiedniego egzemplarza i kupiłem Patrola Y61.
auto jak najbardziej pasuje. mi to nie przeszkadza, ba a bawet miło będzie podzielić się doświadczeniami i spostrzeżeniami.

szczegółów jeszcze nie ustalałem, kilkanaście dni temu wrócili znajomi stamtąd, i będę znał detale. myślę o wizie tranzytowej jest tańsza ale krótsza i oczywiście dwókrotnego wjazdu. teraz nie będę się się rozpisywał, w rosji nie dziala zielona karta więc tam jakieś ubezpieczenie trzeba kupić, ale to nie jestem pewien. generalnie dojazd przez Rosję jak najbardziej wydaje mi się ciekawszy.
ile osób będziesz miał w samochodzie?
wieczorkiem postaram się napisać coś więcej o planach.

prubac
Posty: 17
Rejestracja: 11 kwie 2011, 00:51
Auto: Y61 2.8 Long
Kontakt:

Re: Gruzja 2012

Post autor: prubac »

Dzięki za odpowiedź. Trudne pytania zadajesz ;) Co do liczby osób to chciałbym mieć 5, ale na razie wygląda że będzie nas 4ka, a na dodatek nie wiadomo czy jeden kolega nie będzie musiał wrócić wcześniej samolotem.
Daj znać jak się czegoś więcej dowiesz. Ja będę tu jakoś zaglądał, choć nie jest to takie proste bo jestem w środku lasu i mam pełne ręce roboty. Podesle Ci namiary na priv.

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Gruzja 2012

Post autor: maras »

Wygląda na to, że w związku z małą zmianą planu urlopowego również my dołączymy do ekip jadących w stronę Gruzji.

Nasz plan to wyjazd z Wro 01.08, przejazd na lajcie przez Ukr i Rus (jeśli przebrniemy temat wizy) z krótkim pobytem gdzieś na trasie. Potem droga wojenna, ~ tydzień w Gruzji i okolicy a potem powrót przez Turcję, może kawałek Grecji i powrót do Wro pod koniec sierpnia.

2 osoby, wyjazd bez ciśnienia - fajnie by było przyn. szutrowy, bez upalania, bo za daleko od domu i na szosówkach.


Marek

michalrad
Posty: 34
Rejestracja: 21 lis 2014, 19:11

Re: Gruzja 2012

Post autor: michalrad »

siemasz maras
jesteś jeszcze na forum?
widzę ze z wrocka jesteś i byłeś w Gruzji, ja tam jadę w tym roku na przeł. VII-VIII, może by my pogadać mogli gdzieś chwile, może jakieś niezbędne info mógłbyś mi podrzucić?

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Gruzja 2012

Post autor: Addams »

Maras ostatnio odwiedził forum miesiąc temu, priva mu poślij, odnajdzie go w mailu

michalrad
Posty: 34
Rejestracja: 21 lis 2014, 19:11

Re: Gruzja 2012

Post autor: michalrad »

dzieki, kontakt nawiązany z marasa strony,
ale nie wiem czy z mojej strony odpowiedz poszła :? bo ciągle ją widzę jako do wysłania :oops:

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Gruzja 2012

Post autor: Addams »

Jeśli widzisz jako "do wysłania", to znaczy, że adresat jeszcze nie przeczytał, choć wysłałeś. Spoko :wink:

Radzoo
Posty: 39
Rejestracja: 14 lis 2014, 20:27

Re: Gruzja 2012

Post autor: Radzoo »

jak jest z tankowaniem autogazu? w Rosji nie mam specjalnego problemu a jak w Gruzji?

ODPOWIEDZ