Pamir 2012

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
maws
Posty: 189
Rejestracja: 05 sie 2010, 09:47
Auto: HZJ73
Kontakt:

Pamir 2012

Post autor: maws »

Witam Kolegów !
Planuje Ktoś jechać w 2012r ? Może udało by się skompletować choć ze dwa auta?
Pozdrawiam Maws :D

lecchu
Posty: 329
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:42
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: Pamir 2012

Post autor: lecchu »

Cześć
Coś Kajman przebąkiwał (tylko nie wiem, czy nie komercyjne z motorami - ale nawet wtedy jakoś się pewnie dogadacie :) )- ale on obecnie w Afryce, więc dybaj go za parę dni/tygodni.

Pozdr
L.

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: Pamir 2012

Post autor: Kajman »

lecchu pisze:Cześć
Coś Kajman przebąkiwał (tylko nie wiem, czy nie komercyjne z motorami - ale nawet wtedy jakoś się pewnie dogadacie :) )- ale on obecnie w Afryce, więc dybaj go za parę dni/tygodni.

Pozdr
L.
Własnie wróciłem w niedziele

a po świętach znowu znikam - tym razem na ponad miesiąc

A Pamir w przyszłym roku - jeszcze nie wiem na 100 proc

Awatar użytkownika
maws
Posty: 189
Rejestracja: 05 sie 2010, 09:47
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Pamir 2012

Post autor: maws »

Witam Kolegów ! :D
Ja w sprawie Pamiru ale od strony technicznej a właściwie logistycznej; otóż najprawdopodobnie zamiast 2 będą jechały
3 osoby w HZJ73 , biorąc pod uwagę gabaryty wewnętrzne autka oraz cały konieczny bagaż zadanie dość trudne do zrealizowania - biorąc pod uwagę namiot dachowy, choćby kanistry i całą resztę :( . A może by tak zmotać lekką przyczepkę terenową ? zadanie dość proste w realizacji tylko jak z jazdą ? . Koledzy proszę o opinię i Wasze zdania na ten temat ? no chyba, że jest jakieś inne wyjście (oprócz zmiany auta :D ).
Przesyłam świąteczne pozdrowienia :D :D :D
Maws

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Pamir 2012

Post autor: czobi »

zostawic ten ppszony balast czyli namiot dachowy. zapakowac qeszuły
z przyczepka tez dasz rade jadac z glowa tylko opony terenowe jakies tam trzeba wcisanac i jedna na zapas

Awatar użytkownika
maws
Posty: 189
Rejestracja: 05 sie 2010, 09:47
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Pamir 2012

Post autor: maws »

Koledzy !
Nie ma chętnych do Pamiru - plan to wyjazd tuż po 10 sierpnia tak na około półtora miesiąca max.
Pozdrawiam maws

lecchu
Posty: 329
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:42
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: Pamir 2012

Post autor: lecchu »

Nie poddawaj się Maws. Ja swojego motocyklistę znalazłem pod koniec kwietnia, dwa miesiące przed wyjazdem. A i bez niego bym pojechał, już mi się natenczas załączyła determina ;)

Trudno znaleźć kompana na taką podróż - daleko, długo, "niebezpicznie". A jeszcze terminy trza zgrać, cele, misje.... Ciężko.

Ale jak się będziesz wciąż oglądać na innych - to może się okazać, że życie tak spędzisz na oglądaniu. Także - napieraj, napieraj!

Pzdr
L.

Awatar użytkownika
maws
Posty: 189
Rejestracja: 05 sie 2010, 09:47
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Pamir 2012

Post autor: maws »

Dzięki Leccu za wsparcie :D
Tak też czynię Leccu, przygotowania trwają niezależnie od wszystkiego choć lekko nie jest a to dopiero początek :D , też mam determine :D
Jakby co to pojedziemy jednym autem tak jak Ty :D w ostateczności może jakiś rowerzysta długodystansowy się trafi :D
Więc napieram :oops:

lecchu
Posty: 329
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:42
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: Pamir 2012

Post autor: lecchu »

Zerknij może tutaj:
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11940

Jest tam Gancek, który wrzucił info o wyjeździe w podobnym terminie i kierunku. Nie znam oczywiśćie rzeczonego Gancka - ale ja dokładnie w podobny sposób znalazłem "swojego" Roberta na motorze - z ogłoszenia na forum AfricaTwin. A nuż jakoś się dobratacie pomimo dzielących Was obecnie odległości?

Pzdr
L.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Pamir 2012

Post autor: czobi »

cos tam w dynce kielkuje. calkiem niewykulczone ze gdzies rownologle pojedziemy w kierunku...
allah pokaze 8)

Kraku65
Posty: 19
Rejestracja: 30 lip 2010, 17:52
Auto: FZJ80-LX450
HZJ 105
Kontakt:

Re: Pamir 2012

Post autor: Kraku65 »

Ja w tym kierunku ale nie do końca. W czerwcu jedziemy do uzbekistanu ogladac kawalek jedwabnego szlaku i pojezdzic po kyzyl-kum, ale czasu nam nie starczy na pamir. Jedziemy w dwa samochody chyba a jak nie wypali to jade sam. Jak by kto napieral w tym czasie w tamte strony to dajcie znać, wieczorna konsumpcja na stepie w wiekszym gronie zawsze wskazana ;) Pzdr.

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: Pamir 2012

Post autor: Kajman »

tylko przygotuj się że pod koniec sierpnia/wrzesień mozesz mieć np rano ujemną temp. i opady śniegu na przełęczach. Co do temp - weź ze sobą dodatki do ropy i lej bo jest dosyć kiepskiej jakości i może szybko ją mróz złapać

Awatar użytkownika
maws
Posty: 189
Rejestracja: 05 sie 2010, 09:47
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Pamir 2012

Post autor: maws »

Witam Kolegów !
No to termin zaklepany (wizy) - wyjazd 23 lipca 2012 :oops:
Póki co jedno autko i 3 facetów - jakby kto się wybierał w tym terminie to zapraszam :D
Pozdrawiam Maws

BartoszL
Posty: 32
Rejestracja: 16 lis 2011, 21:47
Auto: zamiar kupna HZJ78
Kontakt:

Re: Pamir 2012

Post autor: BartoszL »

Witam
Tak dla informacji. Ruszamy 8 lipca do "stanów". LR110 i HZJ78 (8 osób). Może gdzieś się uda spotkać i coś skonsumować razem.

Bartosz

ODPOWIEDZ