Pamir 2011

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

lecchu
Posty: 329
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:42
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: Pamir 2011

Post autor: lecchu »

Zyjemy. Dowioslowalismy do Buchary. Jutro Tadzykistan. Koczujemy na pustyni lub na milicyjnych postach, woec z netem slabo. Zelazo daje rade- odpada tylko to co stare lub dorobione. Wiecej pamir2011.blogspot.com

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Pamir 2011

Post autor: Remiołek »

Brawo- zazdraszczamy i podziwiamy. Trzymamy kciuki. Po powrocie z przyjemnością zobaczymy całą relację.
Powodzenia

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Pamir 2011

Post autor: czobi »

Lechu dojechal do wakhanu! pamir pelna geba, tak czytam se bloga. zazdrosc doope zrzera fajnei sie macie.

zeby bylo w komplecie dorzucam linki. pamir by mister eastwood czyli elwood wiecznie jezdzacy na wschod
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=9675" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.trasek.com.pl/webpage/pl/z-s ... -2010.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Pamir 2011

Post autor: kylon »

Fajnie. 28-go rusza do Pamiru ekspedycja Uniwersytetu Warszawskiego wydziału Biologii. Jadą w dwa autka. Jedno to Toyotka :wink:.

darkman
Posty: 46
Rejestracja: 11 lip 2011, 20:37
Auto: Hilux 2.5 SR5`08
Kontakt:

Re: Pamir 2011

Post autor: darkman »

czobi pisze:Lechu dojechal do wakhanu! pamir pelna geba, tak czytam se bloga. zazdrosc doope zrzera fajnei sie macie.
Super fajnie! Opisik też całkiem.. jak na jedną z pierwszych wypraw to na prawdę extra. Ode mnie szacun i powodzenia.

lecchu
Posty: 329
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:42
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: Pamir 2011

Post autor: lecchu »

Otóż wygląda na to, iż godna polecenia jest taka pojezdka w okolice gór Pamiru i Tien-Szan. Widoki przednie, ludzie mili, drogi słabe - ogólnie przygoda :) Smuci trochę bieda i taki brak perspektyw dla tambylców (głównie w tadżyckim GBAO). Poza tym - cudo.
Generalnie jak na takiego zielonego leszcza jak ja - to jakiś strasznych wyzwań nie było. Także jakby się ktoś zastanawiał, czy jechać - to zgodny jestem z tymi, którzy pocieszali przed wyjazdem mnie: jedź, dasz radę. Do obskoczenia czymkolwiek 4x4. Dokręcaj śruby (tarka rulez), pilnuj zapasów wody i paliwa - i jedź. Bo samo nie przyjedzie :D

Pozdro dla Consigliero spotkanego na poczatku akcji na granicy Pl-Ukr.

L.

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: Pamir 2011

Post autor: Kajman »

powiem standardowo - a nie mówiłem :)

a z tym dokręcaniem - to ... zauważyłem że kłopoty mają z tym Ci którzy dosyć poważnie rozkręcali w celach generalnego remontu swoje pojazdy.
Musi to być związane z tym że przy pierwszym montażu muszą to lepiej skręcać lub skręcają na tzw zrywalnym kleju - i nie ma to aż takiego znaczenia przy jeździe po tarce.

lecchu
Posty: 329
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:42
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: Pamir 2011

Post autor: lecchu »

Ano mówiłeś, mówiłeś... i dobrze, że mówiłeś, bo jakbyś nie mówił, to kto wie - może bym wydygał i nie pojechał? Także dzięki za mentalne wsparcie :)

Pozdro
L.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Pamir 2011

Post autor: consigliero »

To teraz jak już wróciłeś to napisz drukowanymi literami dla potomnych co tak naprawdę było potrzebne w aucie z wyposażenia zmotanego na wyjazd.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

PozdrawiaM

Awatar użytkownika
maws
Posty: 189
Rejestracja: 05 sie 2010, 09:47
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Pamir 2011

Post autor: maws »

Witam Kolegów !
Tak podróż cudna, piękna i fantastyczna. Też planuję w następnym roku taką wycieczkę (ewentualnie Syberia) - może Ktoś ma podobne plany ?
Pozdrawiam Maws

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Pamir 2011

Post autor: czobi »

pamir totalnie zdecydowanie wygrywa z syberka!
o polowe krotszy dystans , praktycznie od polowy drogi masz juz smak przygody i widoki a zwieczenie spektakularne.
o syberii ,mysle bajkal, byllo duzo dyskutowane(poszukaj watkow syberia). konkluzja- jechac jak masz 2, 3miechy. krocej to gobitwa po ruskiej drodze swrod brzoz. jak sie robi dojazd dolem, przez kzhstn, to jeszce ja cie moge ujdzie, ale przez rosje to arcy poracha swiatowego formatu.

Awatar użytkownika
maws
Posty: 189
Rejestracja: 05 sie 2010, 09:47
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Pamir 2011

Post autor: maws »

Witam Kolegów!
Tak Czobi zgadzam się oczywiście główne ograniczenie to czas wygospodarować pełne 2-3 miechy, tak aby nie zapamiętać tylko kurzu na drodze i tralki, jest bardzo trudno - miesiąc z kawałkiem zdecydowanie łatwiej.
Pozdrawiam Maws

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: Pamir 2011

Post autor: Kajman »

Syberia to wydaje mi się trochę nuda - chyba że kogoś rajcuje przeprawówka, ewentualnie zwiedzanie jakiś miejsc związanych z sybirakami i zesłańcami

Pamir - to inna bajka - widokowo. Większe wyzwanie logistyczne i dla sprzętów - wysokości, zróżnicowany teren - od prawie pustynnego po wysokogórski (prawie 4700m najwyższa przełęcz). I wyzwanie dla umiejętności radzenia sobie na granicach, z biurokracją itp - co po przejechaniu tego wszystkiego daje

- piękne zdjęcia
- zadowolenie że się to wszystko widziało
- zadowolenie że się to dokonało

Mam nadzieje że na przyszły rok uda mi się tam znowu wrócić :)

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: Pamir 2011

Post autor: Kajman »

maws pisze:Witam Kolegów!
Tak Czobi zgadzam się oczywiście główne ograniczenie to czas wygospodarować pełne 2-3 miechy, tak aby nie zapamiętać tylko kurzu na drodze i tralki, jest bardzo trudno - miesiąc z kawałkiem zdecydowanie łatwiej.
Pozdrawiam Maws

w 4 tygodnie dasz rady objechać pamir z dojazdówkami. A i Syberii możesz liznąć - tak od Kurgan bo można zrobić pętelkę

Awatar użytkownika
maws
Posty: 189
Rejestracja: 05 sie 2010, 09:47
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Pamir 2011

Post autor: maws »

Witam !
Koledzy kontynuując wątek i swoje zamiary proszę o wszelkie info, linki, itp. Może być na priv-a.
Pozdrawiam Maws :D

ODPOWIEDZ