MAROKO 2010

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: MAROKO 2010

Post autor: consigliero »

Też bym wybrał Mhamid a odpuścił cepelię w erg Chebbi.
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
gif_kuba
Posty: 113
Rejestracja: 01 mar 2010, 13:11
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: MAROKO 2010

Post autor: gif_kuba »

no to odpuszczam Erg Chebbi i wybieram Mhamid.
naszkicowałem wstępnie trasę jaką planujemy zrobić, oczywiście czas, teren i warunki zweryfikują ją na miejscu.
link do trasy:
http://jmp-online.com/maroko/trasa1.gpx" onclick="window.open(this.href);return false;

pozdrawiam

Awatar użytkownika
gif_kuba
Posty: 113
Rejestracja: 01 mar 2010, 13:11
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: MAROKO 2010

Post autor: gif_kuba »

tutaj trasa w jpg:
Obrazek

i jeszcze dwa pytania:
1. jaką sieć GSM prepaid wybrać ? (głównie chodzi o zasięg)
2. czy jest jakiś prepaid GSM żeby można było z internetu przez GPRS ?

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: MAROKO 2010

Post autor: Boryś »

no trasa wygląda fajnie :)

co do telefonu to najlepiej kupić z Maroc telecom kartę prepaidową Jewel.
Natomiast co do internetu to można tu kupić też taki dinks do kompa na GSM - koszt jednorazowy to mniej więcej 200 DH. Potem 50DH starczy na jeden tydzień połączeń.

Awatar użytkownika
gif_kuba
Posty: 113
Rejestracja: 01 mar 2010, 13:11
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: MAROKO 2010

Post autor: gif_kuba »

a jakiego operatora ten "dinks" i gdzie najlepiej kupić ? (bo mam taki "dinks" bez simlocka tylko kartę operatora trza włożyć)

a trasa może wstępnie być ?

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: MAROKO 2010

Post autor: Boryś »

ten dinks też jest z Maroc telecom i też na karty Jewel.

Trasa wygląda fajnie i mam nadzieję że uda się ją Wam zrobić w tym terminie 10-12 dni :)

Awatar użytkownika
gif_kuba
Posty: 113
Rejestracja: 01 mar 2010, 13:11
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: MAROKO 2010

Post autor: gif_kuba »

dzięki za informacje,
w sumie to może wyjdzie 12-14 dni w Maroku... (w święta planujemy wrócić), więc myślę że trasa wygląda realnie
ja chciałbym zaliczyć Jabal Toubkal ale nie wiem jak będzie z resztą ekipy.
Boryś podaj jakiś kontakt telefoniczny na priv, to jak będziemy w Twojej okolicy to się odezwę i spotkamy się na jakimś talerzu ryb ;)

Aha i jak potrzebujesz coś z PL to daj znać - podwieziemy (widziałem rejestrację SI więc niedaleko mam do miejsca rejestracji Twojego auta).

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: MAROKO 2010

Post autor: Boryś »

jak chcesz zaliczyć Toubkal to jedź do miejscowości Imlil - stamtąd wszyscy startują - można też wynająć przewodnika.

Dzięki za propozycje przywiezienia różności z Polski ale ja akurat w połowie marca - nie wiem jeszcze kiedy dokładnie (chyba 15-16) - będę jechał do Polski - a tutaj wracam zaraz po świętach więc niestety dokładnie się mijamy. Ale wyśle Ci i tak namiary na wszelki słuczaj :)

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: MAROKO 2010

Post autor: Boryś »

Dla tych co zamierzają się wybrać do Mhamid. Działa tam polski projekt ochrony oazy Mhamid pod kierownictwem Maćka Dłużewskiego. Spotkałem się z nim dzisiaj przez ogólnie rzecz biorąc wielki przypadek - a znamy się sprzed 20lat kiedy to dorastaliśmy razem na piaskach Tunezji :) jak to mówią - ciągnie wilka do lasu :)

zapraszam do przeglądnięcia strony projektu: http://www.mhamid.org" onclick="window.open(this.href);return false;

i proszę o rozważne rozjeżdżanie wydm w tamtym rejonie. Są tam prowadzone różne badania nad stanem pustyni i jeżdżąc po niej najczęściej turyści ją niszczą. Co nie oznacza że nie można wogóle po niej jeździć. Można bo to wielka atrakcja ale jak już tam będziecie to zadajcie sobie troche trudu i zapytajcie ludzi gdzie wolno a gdzie nie powinno się. Ci ludzie będą wam naprawde wdzięczni za to że pytacie a nie robicie nalotu na "germańskiego oprawce"

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: MAROKO 2010

Post autor: Kajman »

No to kurna jutro wyjazd - a ja jak za każdym razem jeszcze nie wyrobiony :twisted:

Za każdym razem obiecuje sobie że następnym razem .... to napewno bedę tydzień przed wyjazdem gotowy ...a tu ... dupa :?

Najlepsze było że jak wziąłem paszport kilka dni temu mało zawału nie dostałem - bo przelatuje kartki a tu ni ma żadnej wolnej ... . usiadłem, zacząłem kartkować spokojnie - są dwie strony wolne :lol:

Ale teraz muszę gonić robić zdjęcie i składać wniosek przed wyjazdem - bo jak wrócę muszę mieć na wyjazd czerwcowy nowy paszport

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: MAROKO 2010

Post autor: Boryś »

daj jakieś namiary na siebie. ja bedę 8go w maroku. byśmy sie gdzie spotkali i wódki pod palmą napili :)

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: MAROKO 2010

Post autor: Kajman »

No i Maroco zakliczone. Plan wykonany w zasadzie w 100 proc.

Jak trochę się to co nieco opisze i wrzuce jakieś zdjęcia.

Zrobione w sumie 10 500 km.

Awatar użytkownika
gif_kuba
Posty: 113
Rejestracja: 01 mar 2010, 13:11
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: MAROKO 2010

Post autor: gif_kuba »

Nam też się udało, plan wykonany również w 100%
teraz nadrabianie powstałych zaległości ale w wolnych chwilach też coś wrzucę.

Zaskoczyło nas tylko to, że Policja nie wpuściła nas do Maroka do puki nie zdemontowaliśmy cb-radia i nie oddaliśmy go w depozyt. Ciężko je potem było odzyskać bo komendant je chyba kolekcjonuje :?


Ps.
Boryś dzięki za info o promie, z Tarify to naprawdę moment.

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: MAROKO 2010

Post autor: Kajman »

Też płynąłem z Tariffy - dobre jest tam to że odprawa paszportowa na promie a i w Tangerze w miare spokój - jak na tamte warunki. Dziwne z tym CB - bo u mnie czy w innych samochodach które jechały tym samym promem nikt nic nie miał do CB.

Z ta u mnie była afera na policji jak zobaczyli wizy z azji - a szczególnie z Afganistanu - cały komisariat się zleciał - dopiero kumpel co mówi po francusku wyratował mnie.

Generalnie policja w Maroku - zero czepiania sie turysty - ani razu nie byłem zatrzymany. Zawasze tylko miło z uśmiechem machali lub salutowali. Kilka razy przystanałem i o coś pytałem - zawsze grzecznie i usłużnie.

Za to "abotygeni" miejscowi ........... - począwszy od takiego co dopiero zaczyna chodzić do staruszka - oblepiaja Cię i tylko - daj dirhama albo daj to albo tamto - na pytanie dlaczego mam Ci dać - padła odpowiedź - bo ty masz a ja nie - niestety na następne pytanie - że mnie nikt nie dał za darmo tylko musiałem na to zapracować - niestety to okazywało się dla nich za trudne - pewnie za bardzo złożone zdanie ;)

Generalnie ładnie i niezłe traski do jeżdżenia - tylko miejscowych wyszczelać przed wjazdem do wioski. Odczuwa się to szczególnie jak porówna się ich do tubylców w kirgizji czy tadżykistanie

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: MAROKO 2010

Post autor: estewes »

gif_kuba pisze:Zaskoczyło nas tylko to, że Policja nie wpuściła nas do Maroka do puki nie zdemontowaliśmy cb-radia i nie oddaliśmy go w depozyt. Ciężko je potem było odzyskać bo komendant je chyba kolekcjonuje :?

czytałem kiedyś że w Maroku jest zakaz używania CB radia i należy wymontować antenę i radio przed wjazdem do kraju aby uniknąć problemów.
a potem po przejechaniu strefy granicznej z powrotem zamontować i używać,lecz w drodze powrotnej na prom ponownie wszystko zdemontować :wink:
Takie Polskie obejście przepisów :mrgreen:

ODPOWIEDZ