MAROKO 2010

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: MAROKO 2010

Post autor: Kajman »

Przeszedłem tą szkołe w Azji - podejrzewam że podobna mentalnośc i sposób jazdy :)

Co do asfaltu - to w wiekszej ilości przewidywany jest tylko na powrót

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: MAROKO 2010

Post autor: Boryś »

myśle że dokładnie to samo :)

5 aut stojących na światłach obok siebie na drodze 3 pasmowej i skręcanie ze skrajnie prawego pasa w lewo bez migacza to już na tyle norma ze po kilku kilometrach zrobionych tutaj człowiek szybko się do tego przyzwyczaja.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: MAROKO 2010

Post autor: MaxLux »

[quote="Boryś"]myśle że dokładnie to samo :)

5 aut stojących na światłach obok siebie na drodze 3 pasmowej i skręcanie ze skrajnie prawego pasa w lewo bez migacza to już na tyle norma ze po kilku kilometrach zrobionych tutaj człowiek szybko się do tego przyzwyczaja.[/quote

Jak w Wawie :)

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: MAROKO 2010

Post autor: Boryś »

hehehe :) jak na Marszałkowskiej

mati
Posty: 38
Rejestracja: 26 gru 2009, 23:07
Auto: J95
Kontakt:

Re: MAROKO 2010

Post autor: mati »

@Boryś masz info na temat promów - czy jest konieczność rezerwować wczesniej ( tak robiliśmy podczas wypadów z Włoch ) czy atakujemy z drogi ?

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: MAROKO 2010

Post autor: Boryś »

Atakujecie z drogi.
Jest zasada że im bliżej promu tym taniej bilet kupicie.
Bilety do nabycia prawie na każdej stacji benzynowej i nie tylko - jest pełno później różnych bud wzdłuź drogi. Nie masz szans na pomyłkę bo każda opatrzona prawie w billboard z napisem "tickets for ferry".
Z Algeciras do Ceuty rozkładu nie pamiętam już. Generalnie powinny płynąć co 2 godziny.
Z Tarify do Tangeru odchodzą od 9tej rano do 23ciej właśnie co 2 godziny. Prom płynie 35 minut.
polecam wyjście na zewnątrz żeby zobaczyć kilwater - mocna rzecz :) zważywszy że to nie motorówka ale prom. myśle że spokojnie parę osób by mogło na nartach wodnych jechać z tyłu :wink:
koszt to chyba około 100 euro za auto z kierowcą, każdy dodatkowy pasażer około 35 euro
Motor to koszt 30 euro

Ale to tylko ceny orientacyjne bo cały czas są jakieś promocje itd wiec tak naprawde nie wiem ile zapłacicie za prom. Powinno być mniej niż wg tych cen powyżej.

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: MAROKO 2010

Post autor: Boryś »

w naszym nowym forum nie znalazłem przycisku "zmień" więc zalicze dodatkowego posta :)

zaglądnij na: http://www.frs.ma" onclick="window.open(this.href);return false;
to strona należąca do linii promowych. ja płaciłem jeszcze w styczniu 88 euro z autem.
Wy kupcie od razu bilety powrotne - opłaca się bo jest zniżka - a bilet jest ważny przez rok wiec nie ma stresu że musicie być np w środe o 13.48 na promie bo inaczej przepadnie.

mati
Posty: 38
Rejestracja: 26 gru 2009, 23:07
Auto: J95
Kontakt:

Re: MAROKO 2010

Post autor: mati »

Dzięki, badałem podaną przez ciebie stronke ale nie było cen ani "rozkładu jazdy", po zastanowieniu raczej bedziemy jechać na dół przy oceanie potem pustynia i potem do góry. Mam w Maroku kilku kolesi z uczelni (Farmacja w Sosnowcu ), będę chciał zlokalizować ich i zobaczyc się z nimi. Napisz w którym miejscu "włączysz" sie do nas.W przyszłym tygodniu chciałbym zaplanować trasę z uwzględnieniem twoich sugestii. W raze pytań pisać tu czy na pw ?

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: MAROKO 2010

Post autor: Boryś »

jak to nie ma?
pierwszy przycisk po prawej stronie: "Timetable & Fares" wybierasz dzien i porty i pokazuje o której płyną, pod Fares masz stawki. Jeśli nie działa po angielsku to wciśnij inny jezyk.

Ja to do Was dołącze raczej na jakiś weekend wiec najpierw zaplanuj trase a ja sie potem określe. No i możemy tutaj - mnie to nie przeszkadza. A ludziska będą może mieli jakieś wskazówki na swoje wyjazdy w przyszłości.

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: MAROKO 2010

Post autor: Boryś »

o i na przykład właśnie dojrzałem że z Algeciras do Ceuty prom płynie 5 razy dziennie:

7.30; 10.30; 13.30; 16.30 i 19.30

Awatar użytkownika
gif_kuba
Posty: 113
Rejestracja: 01 mar 2010, 13:11
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Maroko by Boryś

Post autor: gif_kuba »

Bardzo ważne informacje tu znalazłem.

Wyjeżdżamy do Markoa 18 marca i będziemy chcieli najpierw na Erg Chebbi i w związku z tym pytania:
1. Dokąd promem najlepiej ?
2. jaką trasę do Erg Chebbi najlepiej wybrać (najlepsze widoki) ?
3. Będziemy w Maroko 10-12 dni - gdzie dalej po Erg Chebbi ?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: Maroko by Boryś

Post autor: Boryś »

Wieczorem zasiądę do kompa to coś napisze, ale zdecydowanie brakuje info - czym jedziecie, ile pojazdów i ile osób, camping wchodzi w grę czy raczej hotele, czy wycieczka mocno "zwiedzająca" czy raczej wolicie posiedzieć w jakimś miejscu i się "luzować" :) odpisz na Maroko 2010, tak myślę że będzie lepiej.

//Edit by fobos

Awatar użytkownika
gif_kuba
Posty: 113
Rejestracja: 01 mar 2010, 13:11
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: MAROKO 2010

Post autor: gif_kuba »

Boryś napisał:
"odpisz na Maroko 2010, tak myśle że będzie lepiej"

Jedziemy oczywiście 4x4 (Patrole 4,2D Longi Y61 na AT BFG 35"), spanie w samochodach/namiotach, ciepłe śpiwory też są :wink:

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: MAROKO 2010

Post autor: Boryś »

Fobos - dzięki za wzorcowe wycinanki :) wszystko na swoim miejscu nic dodać nic ująć :)

//Edit by fobos - Ku chwale TLCOC :wink: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: Maroko by Boryś

Post autor: Boryś »

gif_kuba pisze:Bardzo ważne informacje tu znalazłem.

Wyjeżdżamy do Markoa 18 marca i będziemy chcieli najpierw na Erg Chebbi i w związku z tym pytania:
1. Dokąd promem najlepiej ?
2. jaką trasę do Erg Chebbi najlepiej wybrać (najlepsze widoki) ?
3. Będziemy w Maroko 10-12 dni - gdzie dalej po Erg Chebbi ?

Pozdrawiam
No dobra. Tak siedzę i się zastanawiam co Ci odpisać. Wycieczka 10-12 dni z czego na Chebbim pewnie ze 2 dni minimum. To niewiele pozostaje. Ja bym chyba spróbował zrobić taką pętle:
- promem do Tangeru (stamtąd są dalej autostrady a dla Was jazda zwykłymi drogami to wielka strata czasu)
- autostradą do Rabatu, (po drodze w okolicy Larache są fajne ruiny rzymskie - Lixus ) potem Meknes i Fez.
- lasy cedrowe (okolice Azrou)
- i już prosto do Erg Chebbi (przez Midelt).
- następnie przez Alnif i Tazzarine dojad do Ouarzazate
- z trasy na Marrakesz zjechać na Ait Ben Haddou i po zwiedzaniu jechać dalej :) bardzo fajna trasa przez Telouet
- potem Marrakesz to wiadomo - jak starczy czasu to warto podjechać pod Jabal Tubkal.
No i teraz dwie opcje w zależności ile Wam zostanie czasu - bo może być już kiepsko.
więc albo:
- powrót do Casablanki i dalej spowrotem do Tangeru
albo:
- autostradą do Chichaoua i potem odbicie na Essaouire.
- Essaouira
- Safi (w razie braku czasu można ją olać)
- El Jadida
No i dalej na Casę i Tanger.

Jeżeli się okaże że opycicie tą dłuższą trasę szybciej niż w 12 dni (w co szczerze wątpie - chyba że na zwiedzanie będziecie robić klasyczne pitstopy - i tak już na oko to jakieś 2.500km ) no to można dalej improwizować - chociaż lepiej wcześniej jeszcze odbić na południe na plage banche ale naprawde nie wiem jak czasowo to wyjdzie.

A ten Erg Chebbi to przereklamowany jest :)
Ja bym raczej jechał na Erg Draa na południe od Zagora do Mhamid aż się asfalt skończy - jakoś 5 razy większy i fajniejszy ten erg :) oazy, źródła i droga dojazdowa zdecydowanie fajniejsza - w sensie ładniejsza.

No ale o gustach się nie dyskutuje :)

ODPOWIEDZ