Serbia Bułgaria

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Serbia Bułgaria

Post autor: Zbyszek »

Na www.balkan4x4.eu znalazłem imprezę 4 - 11 lipiec, która mi pasuje ze względu na nieznany mi teren, ciekawy opis i niewygórowaną cenę. Szczęście moje trwało krótko ponieważ impreza została odwołana z powodu zbyt małej ilości chętnych. Może ktoś z Forumowiczów jest zainteresowany tym rejonem i zechciałby się przyłączyć? Termin można przesunąć

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Serbia Bułgaria

Post autor: endurance »

Zbyszku,

jedź sam, Bułgaria to przyjazny kraj i budkę można parkować dowolnie, wystarczy kupić
http://www.bezdroza.com/przewodniki/Ril ... akiem,2360
i do poczytania w czasie drogi przez pilota :)
http://www.bezdroza.com/przewodniki/Bul ... isany,2310

i masz zapewnione takie widoki
http://www.polkasteam.pl/wojciech/wakac ... ria08.html

lub takie jak wybierzesz kierunek blisko Tureckiej granicy i chyba są to jedyne miejsca w Bułgarii nad morzem gdzie można znaleźć ciszę i spokój
http://www.polkasteam.pl/wojciech/wakac ... 20705.html
koniecznie spróbuj szekembre czobry (wymowa), czosnek powinien być ogólnie dostępny - polecam
Serbia to osobny temat, na kolejny wyjazd, mają super autostradę, którą potraktuj jako tranzyt do zachodniej Bułgarii.

miłej podróży!!!
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Serbia Bułgaria

Post autor: Zbyszek »

Dziękuję, przekonałeś mnie i zaczynam przygotowania choć informacje w przewodnikach na temat: złodziejstwa, bezpieczeństwa, upierdliwości policji, celników zebrzących o upominki, kolejkach na przejściach, kulturystach którym nawet policja schodzi z drogi nie są zachęcające w przeciwieństwie do fotek, tras górskich, cen, żarełka, trunków, atrakcji turystycznych i serdeczności ludu po za stolicą i kurortami

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Serbia Bułgaria

Post autor: Zbyszek »

Endurance czy ten ostatni link do zdjęć w Twoim poście nie dotyczy Rumunii?

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Serbia Bułgaria

Post autor: endurance »

Zbyszku,

zdjęcia z ostatniego linku to wybrzeże Bułgarskie na odcinku Sinemorets - Rezovo, prawie granica Turecka, ale faktycznie wycieczka obejmowała intensywne zwiedzanie Rumunii (ach ogniska Focal Viu) i na końcu odpoczynek w Bułgarii i tam te ostatnie zdjęcia. Przewodniki zawsze piszą, żeby zachowywać szczególną ostrożność i przecież tak robimy. Moje podróże realizuję z młodszym bratem (14 lat różnicy), ale faktycznie czasem fajnie mieć drugą załogę samochodową, ale...(x) na motorek to mam już super skład czyli jeszcze jeden szaleniec :), pogoda w Albanii fatalna do 02.07 więc siedzę jeszcze pięć dni w biurze :(

pozdrawiam
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

Awatar użytkownika
GrzegorzM
Posty: 180
Rejestracja: 24 lut 2008, 19:33
Auto: FZJ 80
Kontakt:

Re: Serbia Bułgaria

Post autor: GrzegorzM »

Bułgarię odwiedzałem ostatnio nad wyraz często - dwukrotnie toyotą i z 4 razy plaskatym.

Generalnie kraj ciekawy, wręcz w wielu miejscach nieodkryty - wybrzeze w znanych miejscowosciach nalezy ominąc, podobnie jak miasta typu Plovdiv czy Zagora.

Jedna konkretna uwaga - tak nachalnej lapowniczo policji ze swieca szukac, nawet w Afryce. Zwyczajowo zatrzymuja na autostradzie lub zwyklej drodze auto na obcych blachach i pokazuja pomiar radaru...hm, rzadko to Twoj pomiar :evil:

10-20 euro i jazda dalej. Wiosna 2007 roku jadac z Plovdiv do Sofii placilismy 4 razy po 10 euro :x

Ciekawym przezyciem bylo zatrzymanie mnie przez tych dziadow we wrzesniu, kiedy wracalem z Kaukazu umorusana toyota. Wylecial z krzakow. Wiec ja juz powoli szykowalem banknot, a on ze smiechem kiwa glowa (pamietajmy o odwrotnej sygnalizacji:) ze on tez jezdzi w terenie, jeno patrolem.

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Serbia Bułgaria

Post autor: endurance »

dobrze, że mój "jarzynowóz" musi jechać w trybie powolnym ze względu na zieleninę :)
na wakacje włączam tryb spokojno-luźny, ograniczony wschodem i zachodem słońca, który odczytuje z garminka:)
moim skromnym zdaniem nic nie przebije łapowników-milicjantów z naddniestrza i "eto maszyne sam zdjełałem" nie pomogło :(

wojciech endurance
www.polkasteam.pl

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Serbia Bułgaria

Post autor: czobi »

... lapowkarstwo niestety wpisane w podrozowanie wszedzie :|
tryliony $$$ obracaja sie w oczkach popaparncow bo skoro tu dojechales jestes euromolotos diengos pan :mrgreen: wot zizn ..
u nas ,nie tak dawno, tez tak bylo btw

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: Serbia Bułgaria

Post autor: Bekon »

Zbyszku, spojrz na moj nowo zalozony temat dotyczacy Albanii i Czarnogory. Moze cos razem skrecimy.

ODPOWIEDZ