Kirgistan - początek czerwca 2019

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Kirgistan - początek czerwca 2019

Post autor: PblO »

Wraz z dwoma kolegami wybieramy się na przejażdżkę, lekko terenową, po drogach i bezdrożach Kirgistanu.
Ze względu na ograniczoną ilośc wolnego czasu, lecimy samolotem do Biszkeku i na miejscu wynajmujemy auto.

Gdyby ktoś z Was miał ochotę wybrać się z nami 01.06 - 10.06 zapraszam serdecznie, obiecuję, że będzie miło.

Wiem, że są wśród was dzielni ludzie, którzy na miejsce samochodem dojadą, ale dla tych, którzy w czas ubodzy, mogę zaoferować pomoc w wynajęciu samochodu.

Wybór jest duży, a ceny przyzwoite:

Toyota 4Runner – 70 $
Lexus GX470 – 80 $
Lexus LX470 – 80 $
Toyota Land Cruiser 100 - 95 $
Toyota Land Cruiser 200 – 90 $
Toyota Hilux Surf - 60 $
Ford Ranger - 110 $
Nissan Pathfinder - 57 $
Mitsubishi Pajero - 77 $
Toyota Fortuner - 77 $
UAZ Patriot - 90 $
Uaz 452 - 90 $
od kolegi z forum dostałem też namiar na Mitsu Delica - 77 $

Jest to oferta od kilku wynajmujących, ale prawie wszyscy zapewniają sprzęt kempingowy od widelca, po namiot, w cenie auta.

My akurat, trochę z sentymentu, a trochę z ciekawości, zdecydowaliśmy się na uaza 452, rocznik 2018, przebudowanego na kampera z 3 miejscami do spania, webasto i garami.

Jest już wstępny plan trasy, ale oczywiście to zawsze można zmodyfikować, więc jeżeli ktoś z Was, akurat przypadkiem będzie w pobliżu przejeżdżał, również zapraszamy na spotkanie.

pozdrawiam Paweł

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: Kirgistan - początek czerwca 2019

Post autor: PblO »

Jednak po obejrzeniu Uaza, postanowiliśmy wybrać LC 120.
Bardzo sprawne autko się okazało, na A/T wyjeżdża we wszystkie zakamarki Kirgistanu.
2000km przejechane, jutro do domu :(ObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: Kirgistan - początek czerwca 2019

Post autor: PblO »

Ponieważ otrzymałem kilka zapytań dotyczących wynajmu auta w Kirgistanie zamieszczam na publicznym nieco szczegółów.

Auto które wypożyczyliśmy to LC120 D4D z 2007, w bardzo dobrym stanie technicznym z niemal nowymi oponami A/T, czuć było na dziurach niewielkie luzy w układzie kierowniczym, jednak nie było to coś co uprzykrzałoby jazdę - Kirgiz twierdzi, że to luz na krzyżaku.

Cena 70$ za dobę, we wrześniu wzrasta do 80$, zastaw 180$ odzyskany natychmiast po oddaniu auta. Szybka bezproblemowa transakcja opierająca nie na obopólnym zaufaniu, kasa z ręki do ręki bez faktur paragonów i umów.
Właściciel mówi po angielsku i rosyjsku, no i oczywiści po kirgisku, posiada 6x LC120, wszystkie D4D i 1x LC 76 też jakiś diesel.

My jesteśmy zachwyceni więc polecam:

Alman Alzhambaev
tourkgz@gmail.com
+996777509253

To była moja pierwsza przejażdżka po "stanach" i stwierdzam, po raz kolejny, że w byłych republikach znajomość rosyjskiego to podstawa, bez tego nie spotkalibyśmy wielu wspaniałych ludzi i nie dotarlibyśmy tam gdzie byliśmy, na pewno nie spalibyśmy w domach u tubylców - mają wiele do opowiedzenia, a rosyjski to jedyny język obcy jaki opanowali, no i są przeszczęśliwi jak mogą sobie z turystami wreszcie pogadać.

Jak znajdę chwilę czasu ogarnę zdjęcia / filmy i wrzucę kilka linków.

p.s.
przez całe moje życie nie widziałem tyle LC, LX, GX, 4R, Sequoia co przez 1 dzień w Biszkeku - Kirgizi wkupili wszystkie piękne samochody świata chyba.
Zakład z kolegą "subarowcem" (tego też sporo), 10 min. na jednej z ulic Biszkeku, GX470 vs. Outback wygrałem 6:1

ODPOWIEDZ