Ukraina ZIMA

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Ukraina ZIMA

Post autor: plum76 »

Przed zgłoszeniem proszę dokładnie przeczytać poniższe.

Wyprawa dojdzie do skutku jak nie zostanie przedłużony stan wyjątkowy w UA. Jeżeli wyjazd tam bedzie niebezpieczny, info na stronie MSZ, to mam miejscówkę w Gorcach k Ochotnicy Górnej o podobnym stopniu trudności. Tam są lasy prywatne i mam górala, który może nam podpowie co i jak. Decyzja zapadnie w styczniu , także termin ustawiam na sztywno a kierunek wyjdzie w praniu.


Terminy
17.I. 2019 – 20.I.2018


Miejsce Spotkania
Przejście graniczne Krościenko k. Ustrzyk Dolnych godz 9:00 w czwartek 17 stycznia. Przejście przez granice nie powinno trwać więcej niż 0,5-1h i jest banalnie proste.

Co zabrać
Sprzęt biwakowy – wszystkie noce spędzimy w górach
Jedzenie – śniadania, kolacje i obiady .
Woda techniczna – tam gdzie będziemy nocować nie będzie dostępu do wody
Szpej do auta i części zapasowe jak wiecie że coś może nawalić.
Paszport i zielona karta. Może warto pomyśleć nad ubezpieczeniem dla siebie i pasażerów.

Gdzie jedziemy
Okolice Wołowca, ale na wschód czyli to co widać z Borżawy. Plan może ulec zmianom.

Gdzie śpimy
Namioty. lub własne samochody.
W nocy może być zimno , tak zimno:
Obrazek

link https://lh3.googleusercontent.com/o74Pd ... 10-h444-no


. Zakładam, że o 18:00 puki jeszcze w miarę widmo wybieramy najbliższą polanę i tam się rozbijamy.

Wyżywienie

Śniadania i kolacje każdy sam. Wieczorami pewnie uda się robić ogniska. Fajnie jakby ktoś wziął piłę spalinową.
Obiady w restauracjach, koszt ok 50 hrywien. Weźcie na wszelki wypadek coś do podgrzania bo różnie może wypaść. Jedzenie mają tanie i w smaczne. Jak ktoś ma jakąś dietę to sam sobie ją ogarnia.

Samochód
Każdy zdatny.
Szpej wziąć do targania złomu tzn liny, taśmy i bloczki.
Części zamienne, krzyżaki, klocki hamulcowe i inne jak płyny.
Opony MT lub zimówki- bez wyjątku. AT proszę nie zakładać bo szkoda fatygi.
Wyciągarka - każdy kto nie ma łańcuchów, alternatywa to trzech pilotów na pokładzie którzy ją zastąpią.
Będziemy spuszczać powietrze do 1 bara wiec i kompresory wziąć bo na stacjach benzynowych ja nie widziałem aby mieli.
Samochody raczej nie ucierpią bo śnieg zamortyzuje ale bezpieczeństwo to priorytet.
Kanister na paliwo, w górach bardzo szybko się zużywa.
łopata do odkopania złomu.
Obowiązkowo Zieloną kartę musicie mieć.
Działające CB zabrać, kanał 16.
Będzie wiele okazji aby sprawdzić siebie i auto w tym technicznych odcinków.
Trzeba się liczyć z zadrapaniami lakieru a na życzenie nawet większe szkody.

Sklepy
Pierwszy będzie już 100m za granica i tam staniemy po kwas chlebowy i alkohol dla chętnych. Przynajmniej raz dziennie przewiduje jakiś sklep wiec, chleb, mleko woda i picia będą dostępne. Podobno kiełbasy maja marne na UA wiec możecie wziąć z PL. Warzywa są dostępne na miejscu ale to w połowie pierwszego dnia dopiero będzie większy sklep.

Kasa
Za 100pln można dostać 700 hrywien. Kasę można wymienić w pierwszym sklepie za granicą więc wystarczy mieć zapas PLN. Aby uprzedzić pytania ile to już pisze:
- paliwo 3pln stawiam na max 2 tankowania (jedno zaraz po wjeździe drugie przed wyjazdem) czyli jakieś 2500 hrywien. Dieslem pewnie mniej będzie.
- zakupy 50pln -300 hrywien
- Restauracje 3x50hrywien=150
- hotel 500 hrywien
W sumie ok 3500hrywien czyli ok 500pln. Na stacjach często trzeba płacić gotówką za paliwo pomimo że mają znaczki VISA itp.

Rodzina
ze względu na aktualna sytuację na UA tylko dorośli.
NA BIEŻĄCO BĘDZIEMY ŚLEDZIĆ AKTUALNY KONFLIKT. DO KOŃCA ROKU JEST TAM STAN WYJĄTKOWY. JAK ZOSTANIE PRZEDŁUŻONY NA STYCZEŃ TO ZMIENIAMY KIERUNEK WYJAZDU.


Inne
Na granicy czepiają się białej broni wiec długie noże schować albo lepiej nie brać. Scyzoryki , siekiera i noże kuchenne przejadą. Na wszelki wypadek nie eksponowałbym się w strojach moro raczej bardziej cywilnie. Korupcji jako takiej nie widać, bo chodzą plotki że tych co brali to wysłali na wojnę a reszta się teraz boi brać wiec proszę nie kozaczyć.
Ludzie są ogólnie mili i ciekawscy szczególnie małolaty. Proponuje aby każdy miał pod ręką z 1-2 batoniki jakby jakiś dzieciak się trafił. Ja na jednej połoninie pozbyłem się w ten sposób ciastek. Kasy nie dawać aby złych nawyków na przyszłość nie uczyć.

Koszulek i naklejek nie robię bo: nie mam czasu, nie chce mi się i mam już ich pełne szuflady. Jak ktoś chce się wykazać proszę bardzo.

Z rzeczy które by się przydały:
- apteczka w wersji rozszerzonej
- piła spalinowa
- siekiera

Czekam na chętnych bo ja mam małe auto a pewnie nas będzie i tak 3 osoby.
Ja za eksperta od wypraw się nie uważam bo byłem na UA kilka razy za mechanika tym bardziej wiec liczę na wyrozumiałość.
Jedziemy na żywioł bez planowaych tras tylko na azymuty.


Ponieważ w nocy temperatura możne spaść bardzo nisko, spodziewam się nawet -20, to każdy niech zadba o odpowiednią odzież i przetrwanie nocy.
Ja biorę kozę i kombinuje z suchym webasto w wersji mobilnej. Dla wybranych oferuje noc w swoim namiocie z 6 osób maksymalnie wejdzie.


Zanim się zgłosisz przeczytaj dokładnie uważnie powyższe. Nie nastawiam się na widoki, ale na ekstremalną przygodę. W wysokie góry powyżej 1000mnpm nie będziemy się pchać bo i tak pierwsza zaspa nas zatrzyma.


Lista:
Jak ktoś jest chętny ale cudzym autem to tez się wpisywać z dopiskiem PILOT. Takie osoby musza liczyć na łaskę innych, takie życie.

1. Plum76
2. Darn123 - liczę na ciebie
3. Tynio???
4. Greg - jak będziesz miał wyciągarkę i pilota.
5.....
6.....


Proszę nie kasztanić mi wątku o oponach, sytuacji politycznej, czy inne dobre rady. Sytuacja notorycznie się powtarza i nic to nie zmienia, jak widać jeździmy i wracamy. Przeczytać powyższe , wydaje mi się, ze opisałem wszystko co trzeba.
Warto też poczytać to z linka a będziecie wiedzieć co nas czeka http://gazbrothers.com/zimowa-ukraina-relacja/ inni dają rade to my tez możemy.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: plum76 »

proponuje śledzić ten wątek http://tlc.org.pl/viewtopic.php?f=15&t=16050 , szczególnie wpisy Grega i Mastera.
Panowie mają mobilne wersje suchego webasto. Czekam na testy.

Testy mojej kozy nie pokaże bo zdjęcia ma jeden z uczestników .

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: plum76 »

to mamy pierwszego wariata, no drugiego bo jeszcze ja.

Lista:
Jak ktoś jest chętny ale cudzym autem to tez się wpisywać z dopiskiem PILOT. Takie osoby musza liczyć na łaskę innych, takie życie.

1. Plum76
2. rMaster - goły i wesoły jedzie lc120


3.??? Darn123 - liczę na ciebie
3. ???Tynio???
4. Greg - jak będziesz miał wyciągarkę i pilota.
5. ??Rokfor ??? kiedyś sie odgrażał że pojedzie
6.....

Awatar użytkownika
darn123
Posty: 187
Rejestracja: 20 sty 2017, 09:45
Auto: Był LJ 70 jest hzj73
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: darn123 »

Potwierdzam na chwilę obecną.

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: jezus »

15 minut temu odwołałem tracąc oczywiście przy tym przedpłatę... spotkanie z Vitalijem na jego imprezę Spotkanie zimy 4x4 w okolicach połoniny Równej. Już auto spakowane i w czwartek mieliśmy ze znajomym śmigać...przetrzeć łańcuchy na kołach. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Strajki na granicy i telefon go gościa z pod Krościenka zadecydował o odwołaniu wyjazdu. Moim i nie tylko zdaniem do wyborów na Ukrainie wyjazdy turystyczne nie są bezpieczne.
Gdyby sytuacja się uspokoiła to z miłą chęcią , tak jak deklarowałem latem jadę z Wami.
Auto skonfigurowane na dwa spania w środku plus sprawdzone i działające webasto.
Mam nową piłę husqvarny kupioną specjalnie by się zmieściła pod zabudowę w aucie.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: rolkos »

Jak ogarnę łańcuchy to pojadę.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: plum76 »

1. Plum76
2. rMaster - goły i wesoły jedzie lc120
3. rolkos
4. jezus
5. darn123
6.

DJ Hil-Lj70
Posty: 537
Rejestracja: 09 paź 2017, 10:38
Auto: był Hillux 2007, był LJ 70 1989, aktualnie LJ 70 z 1986
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: DJ Hil-Lj70 »

Przed chwilą konsultowałem się z kolegą Ukraincem z okolic Kroscienka i w sprawie bezpieczeństwa nic się nie dzieje, bo stan wojenny jest ogłoszony w obwodach graniczących z Rosją i okolice Krymu. Na granicy jest "szambo", bo Ukraińcy nie mogą wjezdzac samochodami na polskich blachach i blokują przejścia graniczne. Dzisiaj czynne jest tylko przejscie Kroscienko na Podkapaciu. Za kilka dni się uspokoi i ta sprawa. Spokojnie można jechać na Ukraine.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: plum76 »

rp.pl własnie podało że stan wyjątkowy w 10 obwodach. Zachódu Ukrainy to nie dotyczy.

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: jezus »

Może tak może nie, po co pchać się do gara ze wrzątkiem. Też rozmawiałem z mieszkańcem okolic Krościenka......
Stan wojenny dla cywili może nic nie znaczyć ale dla służb różnego rodzaju już tak, a kto zagwarantuje że trafisz na NORMALNEGO człowieka.
Jak pisałem wcześniej , jestem w blokach startowych.

A propos innej strony możliwego wyjazdu..co to za strona ?????, Słowacja ?????

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: plum76 »

A propos innej strony możliwego wyjazdu..co to za strona ?????, Słowacja ?????
pisałem o tym:

miejscówkę w Gorcach k Ochotnicy Górnej o podobnym stopniu trudności. Tam są lasy prywatne i mam górala, który może nam podpowie co i jak.
-------- tam też łańcuchy potrzebne.

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: jezus »

To stamtąd niedaleko do Spytkowic, a w Spytkowicach zaczyna się trasa po szlakach , meeeega trasa, do ściągnięcia z polskioffroad.pl. , najlepsza jaką mają w swojej ofercie. Mam ją z zeszłego roku. Zimą może być ciekawie :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
tynio
Klubowicz
Posty: 475
Rejestracja: 24 cze 2014, 14:29
Auto: lj 70 fj40 sam
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: tynio »

1. Plum76
2. rMaster - goły i wesoły jedzie lc120
3. rolkos
4. jezus
5. darn123
6. tynio - tylko muszę cie odwiedzi wcześniej

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: plum76 »

Alternatywa, czyli domek w Gorcach potwierdzony. Mamy wstępną rezerwacje do konca roku. Koszt jak pamiętam to 250pln za dzień do podziału na wszystkich ( jak będzie nas 10 to po 25pln za dzień wyjdzie). Domek nie jest za duży więc może się okazać że niektórzy na podłodze będą spać.
Gospodyni potwierdziła, że gar kwaśnicy może nam zrobić a i gospodarz może z 1 dzień z nami pojeździ.

Powtórzę to jest alternatywa jeżeli stan wojenny na UA zostanie przedłużony na styczeń 2019 roku. Formalnie jest do końca roku.
Nie znaczy , że będzie łatwiej , łańcuchy obowiązują tam jak najbardziej.

kokos
Posty: 90
Rejestracja: 08 kwie 2018, 09:04

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: kokos »

1. Plum76
2. rMaster - goły i wesoły jedzie lc120
3. rolkos
4. jezus
5. darn123
6. tynio - tylko muszę cie odwiedzi wcześniej
7. Kokos

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ