Ukraina Karpaty 15.08

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Ukraina Karpaty 15.08

Post autor: plum76 »

Hej
Kontynuując wątek ten :http://tlc.org.pl/viewtopic.php?f=112&t=16363&start=30 robimy wypad w Karpaty Ukraińskie:
SZCZEGÓŁY:

Terminy
15 sierpień – 18 sierpień

Miejsce Spotkania
Przejście graniczne Krościenko k. Ustrzyk Dolnych godz 9:00 w środę 15 sierpnia. Przejście przez granice nie powinno trwać więcej niż 0,5-1h i jest banalnie proste.

Co zabrać
Sprzęt biwakowy – minimum 2 noce spędzimy w górach
Jedzenie – śniadania i kolacje. Obiady awaryjnie.
Woda techniczna – tam gdzie będziemy nocować nie będzie dostępu do wody
Szpej do auta i części zapasowe jak wiecie że coś może nawalić.
Paszport i zielona karta. Może warto pomyśleć nad ubezpieczeniem dla siebie i pasażerów.

Gdzie jedziemy
Wjeżdżamy do UA w Krościenku k.Ustrzyk Dolnych . Teraz zrobimy na lewo (wschód) od tej trasy goo.gl/8E9ejX

Gdzie śpimy
Namioty ale chciałbym jeden raz przenocować w hotelu aby się trochę ogarnąć. Szacunkowy koszt to 50-100pln.
W nocy może być chłodno więc uwzględnijcie to proszę. Ja miałem teraz (9-11 wrzesnia) śpiwór -10st C (1600gram) i w samych gaciach było ok. Uważam że śpiwór letni (jednosezonowy) to może być mało, ale to zależy od was.
Noclegi planujemy na bieżąco w zależności gdzie dojedziemy. Zakładam, że o 18:00 puki jeszcze w miarę widmo wybieramy najbliższą polanę i tam się rozbijamy. Mam kilka miejscówek w głowie ale do której dojedziemy to nie wiem.

Wyżywienie
Śniadania i kolacje każdy sam. Wieczorami pewnie uda się robić ogniska. Fajnie jakby ktoś wziął piłę spalinową.
Obiady w restauracjach, koszt ok 50 hrywien. Weźcie na wszelki wypadek coś do podgrzania bo różnie może wypaść. Ja np. nie dostałem drugiego dania bo zabrakło mięsa i tylko zupą musiałem się zadowolić. Jedzenie mają tanie i w smaczne. Jak ktoś ma jakąś dietę to sam sobie ją ogarnia.

Samochód
Toyota oczywiście.
Szpej wziąć do targania złomu. Ja hi-lifta pewnie wezmę jakby coś.
Części zamienne, krzyżaki, klocki hamulcowe i inne jak płyny.
Opony MT. Będziemy spuszczać powietrze do 1,2 bara wiec i kompresory wziąć bo na stacjach benzynowych ja nie widziałem aby mieli.
Samochody będziemy dość mocno eksploatować: ostre podjazdy, długie podjazdy nawet 2-3km. Ostre zjazdy, trawersy. Będą ostre i duże kamienie. Błota i wody tez nie unikniemy włącznie z brodami.
Ja swoje uzj40 przeciągnąłem na czerwone pole na kilku podjazdach co nie powinno dziwić bo przy spuszczonym powietrzu obciążenia są spore.
Obowiązkowo Zieloną kartę musicie mieć.
Działające CB zabrać, kanał 16.
Będzie wiele okazji aby sprawdzić siebie i auto w tym technicznych odcinków.
Trzeba się liczyć z zadrapaniami lakieru a na życzenie nawet większe szkody.

Sklepy
Pierwszy będzie już 100m za granica i tam staniemy po kwas chlebowy i alkohol dla chętnych. Przynajmniej raz dziennie przewiduje jakiś sklep wiec, chleb, mleko woda i picia będą dostępne. Podobno kiełbasy maja marne na UA wiec możecie wziąć z PL. Warzywa są dostępne na miejscu ale to w połowie pierwszego dnia dopiero będzie większy sklep.

Kasa
Za 100pln można dostać 680 hrywien. Kasę można wymienić w pierwszym sklepie za granicą więc wystarczy mieć zapas PLN. Aby uprzedzić pytania ile to już pisze:
- paliwo 3pln stawiam na max 2 tankowania (jedno zaraz po wjeździe drugie przed wyjazdem) czyli jakieś 2500 hrywien. Dieslem pewnie mniej będzie.
- zakupy 50pln -300 hrywien
- Restauracje 3x50hrywien=150
- hotel 500 hrywien
W sumie ok 3500hrywien czyli ok 500pln. Na stacjach często trzeba płacić gotówką za paliwo pomimo że mają znaczki VISA itp.

Rodzina
Są wakacje więc jak chcesz to zabieraj dzieci, żonę, kochankę. Ja problemu z tym nie mam a nawet moje dziecko pewnie będzie jechać.
Może uda się znaleźć łaźnię to i będzie jakaś atrakcja.

Inne
Na granicy czepiają się białej broni wiec długie noże schować albo lepiej nie brać. Scyzoryki , siekiera i noże kuchenne przejadą. Na wszelki wypadek nie eksponowałbym się w strojach moro raczej bardziej cywilnie. Korupcji jako takiej nie widać, bo chodzą plotki że tych co brali to wysłali na wojnę a reszta się teraz boi brać wiec proszę nie kozaczyć.
Ludzie są ogólnie mili i ciekawscy szczególnie małolaty. Proponuje aby każdy miał pod ręką z 1-2 batoniki jakby jakiś dzieciak się trafił. Ja na jednej połoninie pozbyłem się w ten sposób ciastek. Kasy nie dawać aby złych nawyków na przyszłość nie uczyć.

Koszulek i naklejek nie robię bo: nie mam czasu, nie chce mi się i mam już ich pełne szuflady. Jak ktoś chce się wykazać proszę bardzo.

Z rzeczy które by się przydały:
- apteczka w wersji rozszerzonej
- piła spalinowa
- siekiera
Czekam na chętnych bo ja mam małe auto a pewnie nas będzie i tak 3 osoby.
Ja za eksperta od wypraw się nie uważam bo byłem na UA kilka razy za mechanika tym bardziej wiec liczę na wyrozumiałość.
Jedziemy na żywioł bez planowaych tras tylko na azymuty.
Trasy są ekstremalnie przepięknie widokowo więc będzie sporo okazji do robienia zdjęć. Proszę tylko sprawnie bo naprawdę sporo mamy do przejechania.

link z poprzedniego wyjazdu: http://tlc.org.pl/viewtopic.php?f=112&t=14564

Z wątku o Polesiu chętni:

1. Plum76
2. sebastian 44
3. ......

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Ukraina Karpaty 15.08

Post autor: jezus »

Super plan i zapewne super wyjazd..... tylko dlaczego z 3miasta mam do granicy 800 lub 900 km, w zależności od wyboru toru jazdy... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: Ukraina Karpaty 15.08

Post autor: PblO »

Jezu... Ty blisko masz przecież, ja mam bez względu na wybór toru jazdy 1500.
Chętnie bym pojechał ale nie mam czym.

Awatar użytkownika
rmaster
Posty: 190
Rejestracja: 23 lis 2013, 14:43
Auto: KDJ 120
Rav4 3,5 v6
Kontakt:

Re: Ukraina Karpaty 15.08

Post autor: rmaster »

Tą data mi nie pykła.

Awatar użytkownika
tynio
Klubowicz
Posty: 475
Rejestracja: 24 cze 2014, 14:29
Auto: lj 70 fj40 sam
Kontakt:

Re: Ukraina Karpaty 15.08

Post autor: tynio »

Paweł juz szykuje samochód i załogę

Awatar użytkownika
tynio
Klubowicz
Posty: 475
Rejestracja: 24 cze 2014, 14:29
Auto: lj 70 fj40 sam
Kontakt:

Re: Ukraina Karpaty 15.08

Post autor: tynio »

piłę mogę zabrać ale na miejscu najchętniej odam komuś też za male auto
standardowo mam sprzęt i zabieram

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Ukraina Karpaty 15.08

Post autor: plum76 »

1. Plum76
2. sebastian 44
3. tynio
4.

Chętnie bym pojechał ale nie mam czym.
PblO- jak lista się rozszerzy to pisz do poszczególnych osób i jak ktoś ma miejsce to może cię przygarnia za udział w kosztach podróży. Tak już sie zdarzało. ja nie pomogę bo u mnie z miejscem słabo.

Tynio - pamiętaj o jedzeniu dla rodziny.

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Ukraina Karpaty 15.08

Post autor: vGreg »

Termin mi nie leży. Szkoda.

rafal187
Posty: 365
Rejestracja: 05 kwie 2015, 22:49
Kontakt:

Re: Ukraina Karpaty 15.08

Post autor: rafal187 »

Super pomysł, tylko ten termin...
Pisałeś 15- 18 sierpnia, mam rozumieć, że 18 (sobota) popołudniu, wieczorem jest już powrót do polski?

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: Ukraina Karpaty 15.08

Post autor: PblO »

Jeżeli ktoś będzie miał miejsce i w zamian za udział w kosztach byłby skłonny mnie zabrać, to ja bardzo chętnie.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Ukraina Karpaty 15.08

Post autor: plum76 »

Super pomysł, tylko ten termin...
Pisałeś 15- 18 sierpnia, mam rozumieć, że 18 (sobota) popołudniu, wieczorem jest już powrót do polski?
Niedzielę chce już w domu być wiec w sobotę późnym popołudniem chce przekraczać granice.
Paweł

Awatar użytkownika
szulbor
Posty: 392
Rejestracja: 25 sty 2014, 20:29
Auto: Toyota 4runner 3rd 5VZ-FE 3.4ccm Supercharged
Kontakt:

Re: Ukraina Karpaty 15.08

Post autor: szulbor »

Panowie, a czy MT to w niezbędne minimum? No i pytanie czy ze swoim 4runnerem mam czego szukać?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Ukraina Karpaty 15.08

Post autor: plum76 »

- jak się nie boisz o lakier - to zapraszam
- jak będzie sucho to pewnie AT wystarczy
- jak masz wyciągarkę to oba powyższe nie mają znaczenia
paweł

Awatar użytkownika
tynio
Klubowicz
Posty: 475
Rejestracja: 24 cze 2014, 14:29
Auto: lj 70 fj40 sam
Kontakt:

Re: Ukraina Karpaty 15.08

Post autor: tynio »

4runnerem był ostatnio z nami i bardzo fajnie sie sprawował co do mt to tak jak pawel mówi dla bezpieczeństwa brać

Awatar użytkownika
szulbor
Posty: 392
Rejestracja: 25 sty 2014, 20:29
Auto: Toyota 4runner 3rd 5VZ-FE 3.4ccm Supercharged
Kontakt:

Re: Ukraina Karpaty 15.08

Post autor: szulbor »

Jak się uda to założę, Tak czy siak to się zgłaszam

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ