Białoruś

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Białoruś

Post autor: luk4s7 »

U mnie sprawdzali miesiąc temu VIN na ramie przy wjeździe do UA. Kazali oczyścić bo był niewidoczny. Także lepiej zadbać aby go było widać.

Fiba
Posty: 103
Rejestracja: 07 mar 2008, 19:49
Kontakt:

Re: Białoruś

Post autor: Fiba »

Ja bywam często i nikt nie szuka nr. ramy .

Awatar użytkownika
Darek Palmowski
Posty: 47
Rejestracja: 25 wrz 2011, 14:21
Auto: LJ 73 KZJ73
Kontakt:

Re: Białoruś

Post autor: Darek Palmowski »

No, dobrze. Czy są jacyś konkretni chętni na ten wyjazd? Jeśli tak, to trzeba zagęścić ruchy i omówić szczegóły. Czasu nie jet aż tak wiele.
Proponuję listę zainteresowanych:
1. Darek Palmowski + dwie i 1/2 osoby - Toyota Land Cruiser LJ 73
2.......

Awatar użytkownika
Darek Palmowski
Posty: 47
Rejestracja: 25 wrz 2011, 14:21
Auto: LJ 73 KZJ73
Kontakt:

Re: Białoruś

Post autor: Darek Palmowski »

No, to tłumy się wybierają :D . Sytuacja do pewnego stopni standardowa :wink: .

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Białoruś

Post autor: consigliero »

Ja chciałem napisać tylko że nie mogę ze względu na brak czasu , w niedzielę musimy być w domu
Obrazek

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Białoruś

Post autor: Zbyszek »

Dla osób które nie muszą byc prowadzone na smyczy przez jakiegoś organizatora, ciekawą propozycją są zloty organizowane przez bialoruski klub karawanierów. Po zapisaniu się na imprezę otrzymuje się bezpłatną wizę na 2 tygodnie na podstawie zaproszenia z ich ministerstwa. Bylem 2 razy. raz byl to zlot na kurzej łapce jako pierwszego kampera a drugi to duch bialorusi. Obie 3 dniowe imprezy byly bardzo ciekawe wypełnione koncertami, pokazami, degustacjami jadla i napitków i zabawą do bialego rana po za tymi 3 dniami trzeba czas organizować sobie samemu, często z poznanymi na zlocie ludźmi. Na ostatnim zlocie bylo 600 zalóg z litwy, łotwy, estonii, finlandii, szwecji, rosji ukrainy i kilkadziesiąt z polski. Uczestnicy tego zlotu są ze względu na to że inicjatywę popiera i interesuje się Łukaszenka traktowani przez slużby bardzo przyjażnie. Znalezienie atrakcji terenowych i kulturalnych jest bardzo latwe nawet tylko na podstawie materialów otrzymywanych w konsulacie.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Białoruś

Post autor: luk4s7 »

Brzmi to całkiem ciekawie. Masz namiar na więcej szczegółów i/lub mógłbyś opisać co, jak i kiedy?

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Białoruś

Post autor: Zbyszek »

http://caravaningclub.by/viewtopic.php?f=39&t=1537

To poprzedni rok jak będę miał informację na temat tego roku to podam

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Białoruś

Post autor: luk4s7 »

Łojezuuu.... Literki od razu odsiewają publikę. Po ludzku nie ma?

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Białoruś

Post autor: Zbyszek »

Skorzystaj z translatora albo uwierz że nie znam tak bogatej imprezy kulturalno folklorystycznej w Polsce ani za granicą a co roku zaliczam kilka. Do tego co napisałem dodać można przeloty helikopterem jazdę zabytkami po poligonach, jazdę konną, banie w namiotach, sauny na samochodach. Ale najważniejsze że ta impreza może być tylko pretekstem do otrzymania bezpłatnej wizy i realizacji swojego programu ale warto jednak skorzystać na popisach władz najbezpieczniejszego kraju w Europie i zobaczyć jak się żyje w kraju bez długów, wrogów i bliskowschodniej agentury.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Białoruś

Post autor: luk4s7 »

Bardzo mnie ten kraj interesuje i stąd moje dopytywania o szczegóły. Ogólnie - kierunek wschodni. Takie pomieszanie ciekawości z obawami. Niestety mam za mało wolnego na eksperymenty więc szukam też czegoś w miarę pewnego. W sensie że warto bo ciekawe itd.
Spróbuję translatorem chociaż poczytać.

Awatar użytkownika
Darek Palmowski
Posty: 47
Rejestracja: 25 wrz 2011, 14:21
Auto: LJ 73 KZJ73
Kontakt:

Re: Białoruś

Post autor: Darek Palmowski »

Jeśli jesteś z Łodzi, to mogę Ci sporo na temat Białorusi powiedzieć. W ostatnie wakacje zjechałem ją prawie całą. Przynajmniej połowa podróży to offroad.

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Białoruś

Post autor: Zbyszek »

Obawy są raczej nieuzasadnione. Zamiast tracić czas na czytanie lepiej ogarnąć sprzęt i ruszać w drogę, żadna literatura tego nie zastąpi a często może zniechęcić.

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Białoruś

Post autor: Kwiatec »

Aloha. My zgrana paczka byliśmy chyba 2 lata temu. W tym roku na przełomie sierpnia i września znów planujemy poleciec na 4-5 dni. Uwierz ze warto. Mebaga mega bezpiecznie, przujaźnie i ciekawo!!!

Awatar użytkownika
wrobel
Posty: 6
Rejestracja: 08 lut 2018, 11:24
Auto: LJ70
Kontakt:

Re: Białoruś

Post autor: wrobel »

Cześć, ostatnio zainteresowałem się Białorusią na wakacje i akurat trafiłem na ten temat.

Mam pytanie, jak to jest z jazdą terenową po Białorusi, ścigają, czy jest przyzwolenie? A z tymi wizami faktycznie trzeba się meldować co trzy dni na posterunku?

Na razie myślałem o kilkudniowym wypadzie, bo daleko do granicy nie mam, na początku września, ale to świeże plany, zobaczymy co wyjdzie ;).

ODPOWIEDZ