Ukraina 23-27.06.2017

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Ukraina 23-27.06.2017

Post autor: plum76 »

tez zaczynam sie martwić.
może odsypiają.
paweł

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Ukraina 23-27.06.2017

Post autor: vGreg »

jutro filmik wrzucę.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Ukraina 23-27.06.2017

Post autor: luk4s7 »

Wrócili, wrócili! Jedni wcześniej, inni poźniej ale cali i zdrowi!

Ukraina jest super! Co prawda biednie, ale ludzie serdeczni (podwoziliśmy babuszkę która gorąco zapraszała nas na kawę oraz gościnę, mówiąc że jest gdzie spać, ma mleko i ser, a i wypić jest co!; w praktycznie pustej knajpie gdzie trafiliśmy na obiado-kolację o późnej porze, zrobiono nam poczęstunek jak w domu u mamy!; zwiedzaliśmy bunkier linii Arpada a jak wyszliśmy to usilnie namawiano nas na świeżo ugotowaną zupę, ciągnąc do kotła bulgoczącego wywaru z mięsem, i warzywami - szkoda że godzinę wcześniej nawp... się chleba :( ; i tak dalej...).

Wspaniałe widoki! Można by godzinami obserwować jak chmury i mgły wędrują. Drogi wiadomo - kiepskie. Choć to właściwie jak nic nie powiedzieć :) Na pewno bardziej na terenówkę niż osobówkę. Noclegi w na dziko z dala od jakiejkolwiek cywilizacji w zupełnej ciszy - bezcenne!

Ciekawe jednak że nie widzieliśmy ANI JEDNEGO dzikiego zwierzęcia. Nic! A po wjechaniu na Słowację od razu z 10 lisów, zająca, jelenia, sarny itd. Dlaczego na Ukrainie ich nie ma? Ciekawe...

Spotkaliśmy też kolegów z http://www.podroze4x4.pl i naszego forum. Fajnie tak się spontanicznie zobaczyć w lesie daleko od domu!

Na granicy celnik nie krępował się specjalnie i od razu jak zobaczył moje auto (no powiedzmy że niezbyt czyste choć i tak kilka godzin wcześniej wypłukaliśmy je solidnie w rzece przy okazji pokonywania brodu), zawołał że opłata ekologiczna. Jak weszliśmy do jego "gabineciku" to kazał zostać tylko kierowcy i oczywiście wołał że jak dam na kawę to nie trzeba będzie myć. Ja na to że nie mam - pokazałem mu zmięte w kieszeni paragony i chusteczki. No to mam jechać na myjnię. A ja na to że pojadę bo i tak auto trzeba będzie umyć. Pokwękał, pokwękał, poburczał pod nosem, w końcu oddał paszporty i powiedział że mamy jechać do Polski. No i że Polacy tacy że tylko do siebie wszystko i do siebie. No cóż - idealny przejaw hipokryzji :) Pojechaliśmy dalej nic nie płacąc.

Miało być turystycznie i... było. Choć nie od początku :)

Dzięki chłopaki za ten wyjazd!

No i na szybko kilka fotek oraz filmów:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Ukraina 23-27.06.2017

Post autor: vGreg »

luk4s7 pisze: Na granicy celnik nie krępował się specjalnie i od razu jak zobaczył moje auto (no powiedzmy że niezbyt czyste choć i tak kilka godzin wcześniej wypłukaliśmy je solidnie w rzece przy okazji pokonywania brodu), zawołał że opłata ekologiczna.
Niby oczywiste a upewniam się, że to po stronie Ukr?

PS.
rmaster - a ja nic nie wziąłem za mycie twojego :D

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Ukraina 23-27.06.2017

Post autor: luk4s7 »

vGreg pisze: Niby oczywiste a upewniam się, że to po stronie Ukr?
Tak, tak - oczywiście po stronie ukraińskiej. Słowak za to kazał otworzyć maskę i jak zobaczył wielki, błotny strup to zapytał kto to umyje. I zaraz sam sobie odpowiedział "umywaczka" :D

Awatar użytkownika
macieq
Posty: 164
Rejestracja: 25 cze 2008, 07:39
Auto: 4runner V6
Kontakt:

Re: Ukraina 23-27.06.2017

Post autor: macieq »

Zajrzyjcie potem hamulców (zaciski) ,ja specjalnie po wyjeździe się nim nie przyglądałem i po miesiącu tłoczki zaczęły się przycinać.Dostałem zje..bke od mechanika że takie rzeczy lepiej robić od razu. Powyższe dotyczy właścicieli LC120 i pokrewnych

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Ukraina 23-27.06.2017

Post autor: vGreg »

macieq pisze:Zajrzyjcie potem hamulców (zaciski) ,ja specjalnie po wyjeździe się nim nie przyglądałem i po miesiącu tłoczki zaczęły się przycinać.Dostałem zje..bke od mechanika że takie rzeczy lepiej robić od razu. Powyższe dotyczy właścicieli LC120 i pokrewnych
Swoje umyłem jak stałem w rzece na ukr. Można też przelecieć się po kałużach po opadach ale to wersja dla minimalistów. :lol:
Chłodnicę daję pod Karcher. No i smarowanie kalamitek.
Czyli standard po wycieczkach.

tomdrums
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2014, 13:28

Re: Ukraina 23-27.06.2017

Post autor: tomdrums »

Mnie i Michała kosztowało to 100 UAH. Cyt ,,Brudny. Możemy napisać, że czysty ...". A po wszystkim cyt,, troszku mało, chłopaczki". Wyjazd świetny. Dziękuję wszystkim za fajną atmosferę.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Ukraina 23-27.06.2017

Post autor: luk4s7 »

tomdrums pisze:Mnie i Michała kosztowało to 100 UAH.
A ja się uparłem żeby dziadowi nie dać nawet jak bym miał wracać na myjnię.

tomdrums
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2014, 13:28

Re: Ukraina 23-27.06.2017

Post autor: tomdrums »

Nam chodziło o czas, a te 17 zł (100UAH x 0,17) jakoś mnie nie zniechęciło.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Ukraina 23-27.06.2017

Post autor: rolkos »

U nas było turystycznie od początku do końca ;)

tomdrums
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2014, 13:28

Re: Ukraina 23-27.06.2017

Post autor: tomdrums »

Skoro dobrze nam poszło to mam propozycje. Może wybierzemy się na Białoruś. Chodzi mi po głowie turystyczny objazd. Fajnie byłoby pojechać do Nowogródka i zobaczyć muzeum Mickiewicza. Wrzesień lub początek października. Wszystko jak w przypadku Ukrainy do uzgodnienia. Jedyna rzecz z której nie zrezygnuję to obecność Roberta z jego śląskim poczuciem humoru.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Ukraina 23-27.06.2017

Post autor: luk4s7 »

Robert weźmie wędkę elektryczną i będziemy mieć co wieczór świeżą rybkę + zabawną opowieść :D

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Ukraina 23-27.06.2017

Post autor: rolkos »

Na Białoruś musisz mieć wizy, do tego przewodnika itd., nie puszczają samopas tak jak na Ukrainie. Taki wyjazd to chyba warto, ale z adrenalinka.pl wszyscy co byli super zadowoleni z wyjazdu i towarzystwa franca.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Ukraina 23-27.06.2017

Post autor: luk4s7 »

rolkos pisze:U nas było turystycznie od początku do końca ;)
Z tą turystycznością to dość skomplikowany temat :D

ODPOWIEDZ