Wakacje 2017

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: Cruiser »

Tak zimno to tu u mnie nie jest... Jak podjechałem pod dom dzisiaj wieczorem, było 28 stopni. Zasadniczo pogoda taka sama od przekroczenia Alp - zachmurzone ale ciepło. Nie przepadam za 35 czy 39 jakie było wczoraj w Veronie.
Ponieważ ten wyjazd musieliśmy skrócić, postanowiliśmy jeszcze wyjechać w te wakacje na Mazury. Nie liczę na pogodę.... Bardziej na chwilę wypoczynku. Może jakiś mały off road? Może warto pojechać Hilem???

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Wakacje 2017

Post autor: krystusg »

Rzeczywiście od dwóch dni nawet jest ciepło. Też nie przepadam za upałami 39C, ale tam gdzie pracuję jest koło 10-17 C więc jak wracam do domu to brakuje mi takich 20-25C. :)

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: consigliero »

No a ja wczoraj wpadłem na pomysł aby zobaczyć tą Korsykę
Obrazek

Bo niedaleko i gdy w 2009 przejeżdżaliśmy z synem niedaleko Savony , kusiło nas aby skorzystać z nachalnych reklam , jedź na Korsykę tylko czasu było mało . Teraz wychodzi na to że mamy go więcej i powinniśmy dotrzeć do Savony via La Bonette przed 22.00

Obrazek

Obrazek

Biletów jeszcze nie mamy a na pokładzie mam nadzieję znajdzie się miejsce na materace


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Wakacje 2017

Post autor: krystusg »

Ja też się poważnie zastanawiam nad tym kierunkiem, tylko ja w sierpniu.
Powodzenia, i w razie możliwości podsyłaj jakieś cenne informację dla potomnych.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: consigliero »

No cóż gdy sprawdzałem cenę biletów z Savony dzień wcześniej to mogłem je kupić za 48 eur ale zapomniałem , po dotarciu na miejsce dosyć późnym ze względu na konieczność przeczekania niekorzystnych warunków , biletów nie było . Pani z kasy powiedziała aby poczekać do 21.30 ale zdecydowaliśmy się że co nagle to po diable i o 21.20 pojechaliśmy do 5terre gdzie mamy zamiar wypocząć 3 dni
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę musiałem podsuszyć obiektyw bo w wyniku różnicy temperatur zaparował. Jednym słowem Korsyka next time



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: aadamuss »

Niezła zima tego lata :-) Korsykę lepiej odwiedzić w maju, czerwcu więc masz plan na za rok :-) pozdr adam

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: consigliero »

To było niecałe 10 minut gradu a później przez godzinę czekaliśmy schowani za motocyklem bo grad i kamyczki sypały po nas . Miałem szczęście że nie wyjechałem na otwartą przestrzeń bo gleba byłaby pewna . Od Jaussier skąd nawałnica przyszła też było pewnie ciężko , ślady po przejściu widać było podczas jazdy w dół a na jednym z zakrętów strażacy wyciągali motocykl z kamieni gdzie go pewnie wichura zaprowadziła . A Korsyka pewnie poczeka , będąc w porcie Beatka już nie chciała tam jechać bo pełno Niemców było w kolejce. Obrazek
Teraz w sumie nie żałuję , tutaj też jest gdzie się pokręcić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Wakacje 2017

Post autor: krystusg »

Też wolę niemieckie motory niż niemców :lol:

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Wakacje 2017

Post autor: krystusg »

aadamuss pisze:Niezła zima tego lata :-) Korsykę lepiej odwiedzić w maju, czerwcu więc masz plan na za rok :-) pozdr adam
Czemu w maju czerwcu? ze względu na upały czy ilość turystów?

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: aadamuss »

Głównie na ilość turystów, temperatury jak kto lubi. Temperatury w tym roku były od 16 do 24 stopni. Byłem na moto i jakoś dawało radę jeździć ale kampery i przyczepy mocno blokują większość fajnych dróg. Kręte drogi na wybrzeżu ( Galeria-Porto) i dwa kampery/przyczepy/autobusy i trzeba bardzo długo czekać aż się miną. Dużo łatwiej o nocleg, mniej ludzi w knajpach i innych atrakcjach, pusto na promach. W głębi wyspy i w górach prawie pusto. Widać dopiero przygotowania do sezonu. W sezonie wakacyjnym są tam już tłumy. Rozmawialiśmy z gościem który większą część roku jest na Korsyce ale w czasie wakacji ucieka :-) Ja nie lubię takich tłumów :-)
https://www.google.pl/maps/dir/Gal%C3%A ... .45341!3e0
Taka trasa przez Ota i Evisa zajmuje cały dzień - widoki super.

Consigliero - jak jechaliśmy przez góry to było blisko zera ale gradu nie było :-) Zero frajdy z takiej jazdy :-(
pozdr adam

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Wakacje 2017

Post autor: krystusg »

Motorem jest duża frajda lecz tylko gdy pogoda jest.
Jechałem kiedyś ze Szczecina do Międzyzdrojów w taki deszcz, że stawałem co kilka minut bo twarz bolała od kropli i nic nie było widać. Stanąłem w lesie a po kilku minutach już takie kałuże były, że motor się przewracał bo podnóżka się zatapiała. :cry:
Nigdy więcej. :lol:

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: consigliero »

Mówi się że nie ma złej pogody tylko ubiór niewłaściwy. Po raz pierwszy zastosowałem włoską modę motocyklową
Obrazek
małżonka podobnie
Obrazek
No i od jutra zdecydowanie żegnamy się też z włoskim stylem jazdy , czyli jedziemy prawie jak skuterem , nie odważyłem się tylko na permanentne wyprzedzanie w mieście na podwójnej ciągłej w ruchu po przeciwległym pasie , ale to tylko ze względu na kufry , gdybym ich nie miał to i ten styl bym zastosował .



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Wakacje 2017

Post autor: luk4s7 »

Nie ma złej pogody, są tylko słabe charaktery! Takie powiedzenie słyszałem Obrazek

Co do włoskiej mody... osobiście nie jeżdżę jednośladem wiec nie mam pojęcia o związanych z tym niedogodnościach ale... Ostatnio dość obrazowo opowiadał mi ojciec jak składał do kupy motocyklistę który ślizgnął się na asfalcie będąc w letnim stroju.

Zrobił się podobny do tego gościa: https://d-nm.ppstatic.pl/kadr/k/r/c0/34 ... ce4475.jpg

Nie będę cytował ale jestem pewien że nigdy swego błędu nie powtórzy. (chociaż poza wyglądem zewnętrznym nic mu się nie stało)

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: consigliero »

luk4s7 pisze:Nie ma złej pogody, są tylko słabe charaktery! Takie powiedzenie słyszałem Obrazek

Co do włoskiej mody... osobiście nie jeżdżę jednośladem wiec nie mam pojęcia o związanych z tym niedogodnościach ale... Ostatnio dość obrazowo opowiadał mi ojciec jak składał do kupy motocyklistę który ślizgnął się na asfalcie będąc w letnim stroju.

Zrobił się podobny do tego gościa: https://d-nm.ppstatic.pl/kadr/k/r/c0/34 ... ce4475.jpg

Nie będę cytował ale jestem pewien że nigdy swego błędu nie powtórzy. (chociaż poza wyglądem zewnętrznym nic mu się nie stało)
Zasadniczo to jest właśnie główna przyczyna aby nie stosować tzw włoskiej mody a dodatkowo będąc tak ubranym . No ale gdyby nie taki styl to byśmy nic nie zobaczyli .Teraz ruszając dalej można czuć się bezpieczniej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Wakacje 2017

Post autor: krystusg »

luk4s7 pisze:Nie ma złej pogody, są tylko słabe charaktery! Takie powiedzenie słyszałem Obrazek

Co do włoskiej mody... osobiście nie jeżdżę jednośladem wiec nie mam pojęcia o związanych z tym niedogodnościach ale... Ostatnio dość obrazowo opowiadał mi ojciec jak składał do kupy motocyklistę który ślizgnął się na asfalcie będąc w letnim stroju.

Zrobił się podobny do tego gościa: https://d-nm.ppstatic.pl/kadr/k/r/c0/34 ... ce4475.jpg

Nie będę cytował ale jestem pewien że nigdy swego błędu nie powtórzy. (chociaż poza wyglądem zewnętrznym nic mu się nie stało)
Wiesz co.. takie zdjęcia powinni pokazywać w trakcie bądź przed rozpoczęciem kursu na prawo jazdy kat A.
Może ułańska fantazja nie była by tak popularna jak obecnie.
Co do Włoskiej mody to takiej nie stosowałem tylko w kasku otwartym jeździłem. A w taką pogodę nic miego.

ODPOWIEDZ