Wakacje 2017

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Wakacje 2017

Post autor: górol »

Słonko coraz wyżej i wszystko zaczyna się budzić do życia,między innymi ja też :)
Zastanawiacie się już gdzie na wakacje nie ukrywam,że po ubiegłorocznych wakacjach w Albanii,cuś mnie ciągnie w kierunku Bałkańskim, ale może ktoś podsunie lepszego pomysła :mrgreen:

Sławek
Posty: 204
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:36
Auto: land 120 2006
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: Sławek »

W tamtym roku objechałem Grecję i powiem szczerze było super i jeszcze raz super . Kraj do którego z miłą chęcią wrócę ze względu na klimat miejsc , ludzi na maxa uprzejmych i miłych. Zabytki , morze i ceny normalne :D. Chyba że szukasz trochę szutru i innych wyzwań. Po Albanii tak może być. Ja w tym roku z kolei wybieram się objechać Hiszpanię i Portugalię Jak Bóg pozwoli .

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: Krzysztof »

Nas zaś ciągnie na północ Nordkapp przez Rosję potem Lofoty .... Cos w tym stylu

Sławek
Posty: 204
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:36
Auto: land 120 2006
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: Sławek »

Też zacny kierunek tylko ostrożnie z terminem ja byłem w sierpniu i było za późno (deszcz i wiatr praktycznie codziennie ) no ale widoki i okoliczności przyrody niezapomniane i te lodowce :D . Ludzie hmmm no jak to ludzie północy :D daleko im do Greków czy włochów z południa .

gwito
Posty: 29
Rejestracja: 24 paź 2016, 13:09

Re: Wakacje 2017

Post autor: gwito »

Krzysztof pisze:Nas zaś ciągnie na północ Nordkapp przez Rosję potem Lofoty .... Cos w tym stylu
Sugeruję zaplanowanie większej ilości dni na zwiedzanie Lofotow i całego zachodniego wybrzeża Norwegii.
Po drodze zapraszam do Stavanger... Nordkapp to bardziej symbol, punkt geograficzny niż piękne widoki...
Moim zdaniem najpiękniejsza część Norwegii to obszar pomiędzy Tromso a Bergen...

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: Krzysztof »

W 2015 r. objechaliśmy Bałtyk dookoła z wyskokiem ze Szwecji do Trondheim potem wybrzeżem do Alesund. Z braku czasu z Alesund musieliśmy cisnąć do Oslo. Także mało tej Norwegi było ale pięknie tam jest i chętnie tam bym jeszcze pojechał. Myśmy byli w Sierpniu i pogoda była super, na kole podbiegunowym było 21 stopni. Zobaczymy jak w tym roku, ale moim faworytem na wakacje jest poplątać się na Krągu Polarnym.

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: Zbyszek »

Dobrze pisze Gwito fiordy zachodniego wybrzeża i okolice najfajniejsze widokowo moim zdaniem ciekawsze niż Lofoty gdzie warto pojechać dla połowów ryb i fotosafari na wieloryby. Nordkap taki niezbyt atrakcyjny obowiązek a dla relaksu i odpoczynku namawiam na trasę szutrami na azymut od Wyborga do Inari przez laponię i Karelię. Na tych trasach trenują najlepsi szutrowi kierowcy na świecie ale panuje tam cisza i spokój i można przez 5 dni nikogo nie spotkać. Jeśli chodzi o termin to najlepszy termin to druga połowa czerwca z możliwością obserwacji świętojańskiego szaleństwa z ognistymi rytuałami.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: luk4s7 »

Zbyszek pisze:dla relaksu i odpoczynku namawiam na trasę szutrami na azymut od Wyborga do Inari przez laponię i Karelię. Na tych trasach trenują najlepsi szutrowi kierowcy na świecie ale panuje tam cisza i spokój i można przez 5 dni nikogo nie spotkać. Jeśli chodzi o termin to najlepszy termin to druga połowa czerwca z możliwością obserwacji świętojańskiego szaleństwa z ognistymi rytuałami.
Brzmi ekstra! Czy tak mniej więcej tędy? https://goo.gl/maps/zQG45akQNWt Masz jakąś przejechaną trasę? Fotki może?
Mam brata w okolicach Kristiansund i planuję jakiegoś tripa dookoła Bałtyku co by go po drodze odwiedzić. Może na przyszły rok by się udało. Zbieram więc wszelkie sugestie co do tamtych stron.

Varox
Posty: 1
Rejestracja: 14 cze 2017, 21:51
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: Varox »

Polecacie hiszpanie? :) Był ktoś?

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: kpeugeot »

turystycznie polecam

Zbowid
Klubowicz
Posty: 403
Rejestracja: 14 paź 2007, 16:24
Auto: HDJ80 24V/V2 HD
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: Zbowid »

Warto zahaczyć również Portugalię...zdecydowanie milsi ludzie niż w Hiszpanii. Wycieczka wzdłuż wybrzeża Pan Oceanu i urokliwe zatoczki praktycznie bez ludzi... i koniecznie spróbować ryb i owoców morza.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: Cruiser »

Ja polecam Korsykę. Byłem tam 2 lata temu Landem. Dla miłośników botaniki jest dużo zajawek.
W tym roku u mnie w planie Sardynia. Wtedy nie starczyło czasu, teraz należy odrobić.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: rolkos »

Jak z noclegami i temperaturą na Korsyce?

Paweł

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: Cruiser »

Temperatura lodzio miodzio. Nie zmarzniesz. Wyżej w górach przyjemnie chłodniej. Jeśli chodzi o noclegi, to jechaliśmy w ciemno. Mieliśmy namiot i nawet skorzystaliśmy z niego w miejscu, gdzie jest zajefajna plaża, nie polecają jednak jechać tam bez 4x4. Całe 8 km pokonywaliśmy 1,5 godziny i nie było to po deszczu. Mijaliśmy za to auta osobowe z wypożyczalni z oberwanymi zderzakami. :-) Wszystkie noclegi wyszukiwaliśmy w necie na miejscu. I były to jedne z najlepszych wakacji. I jedzonko na Korsyce też wymiata, a to jest jednym z naszych priorytetów.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: Cruiser »

Tu mała zajawka z Korsyki. Nie moja.
https://www.youtube.com/watch?v=823KOyYf6wg

ODPOWIEDZ