Wakacje 2017

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Wakacje 2017

Post autor: krystusg »

1700 km z Wrocławia? Myślałem, że dalej, a czasowo jak wyszło? ile promem się płynie?

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: Cruiser »

Jeżeli ktoś się śpieszy, to po drodze jeden nocleg i wsiadka na prom. My z dzieciakami po drodze lubimy poznawać nowe miejsca i tym razem spaliśmy w jednym zamczysku w Austrii, potem we Florencji ze zwiedzaniem. Promem wypłynęliśmy o 21 i rano o 7 byliśmy na miejscu. Są jednak szybsze połączenia promowe. Można też przepłynąć w 3-4 godziny na Korsykę, przejechać na południe i przeskoczyć następnym promem na Sardynię. Sama droga już jest ciekawa.

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Wakacje 2017

Post autor: krystusg »

Cruiser pisze:Jeżeli ktoś się śpieszy, to po drodze jeden nocleg i wsiadka na prom. My z dzieciakami po drodze lubimy poznawać nowe miejsca i tym razem spaliśmy w jednym zamczysku w Austrii, potem we Florencji ze zwiedzaniem. Promem wypłynęliśmy o 21 i rano o 7 byliśmy na miejscu. Są jednak szybsze połączenia promowe. Można też przepłynąć w 3-4 godziny na Korsykę, przejechać na południe i przeskoczyć następnym promem na Sardynię. Sama droga już jest ciekawa.
Jaki koszt promu? Czy można kupić bilety na miejscu, czy trzeba gdzieś w biurze firmy bukować, czy od razu w dwie strony kupujesz?

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: Cruiser »

To zależy co chcesz. Miejsce dla auta jak LC i miejsce na pokładzie dla 4 osób w jedną stronę najtaniej widziałem za 500 PLN. Jak dołożysz małą kajutę lub apartament to dojdziesz do 2000PLN. Najlepiej sprawdzić sobie terminy i ceny na aferry.com. Ja rezerwuję czasem nawet w ten sam dzień. Dostajesz potwierdzenie, wrzucasz do "walleta" w srajfonie i to wszystko.

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Wakacje 2017

Post autor: krystusg »

OK, ale z tymi aplikacjami co pisałeś to ja nie ogarniam jestem 76 rocznik będę musiał córkę podpytać cóż to jest wallet?
To jak kiedyś video rodzice do domu przynieśli i patrzyli na nie! Czekali jak synek wróci z dworu by uruchomić:)
Tak już jest.

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Wakacje 2017

Post autor: krystusg »

Z wakacji w PL trochę mnie pogoda leczy. Jak mam jechać i siedzieć w domku czy też namiocie itp. to chyba trzeba jechać w stronę słońca.
Cruiser noclegi miałeś wcześniej zorganizowane czy totalny sponton? Namioty i gdzie popadnie?

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: Cruiser »

Nie pękaj, jestem starszy od Ciebie. Noclegi z dnia na dzień. Totalny sponton. Booking.com, hotelels.com itp. Namiot na wszelki wypadek w bagażniku. Już od wielu lat wzdrygam się na zorganizowane wycieczki. Sam zawsze sobie organizuję.

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Wakacje 2017

Post autor: krystusg »

Toś mnie pocieszył. tak trzeba chyba robić, jechać i stawać tam gdzie się podoba. Jak brzydko i nudno to jechać dalej, jak fajnie zostawać aż się znudzi. :lol: :D

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: luk4s7 »

Takie spontan wycieczki są super jak się ma starsze dzieci albo nie ma się ich wcale. Z młodszą młodzieżą za dużo nerwów jak późno, głodne i zmęczone.

Zdecydowanie unikam zorganizowanych wyjazdów bo nie lubię tłumów ani trzymania sztywno planu.

Kuszący jednak jest taki spontan. W ten sposób można doświadczyć wiele fajnych przygód.

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Wakacje 2017

Post autor: krystusg »

Córka to już pewnie nie będzie chciała z rodzicami jechać- a młody 8 lat prawie to nie jest taki znowu męczący. Choć nie wiem jak taką długą podróż by zniósł. Ze dwie nocki na trasie by się zrobiło to może/może?.!

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: Cruiser »

Mój starszy ma 12 i od pierwszego roku życia zaczął latać z nami po całym świecie. Na pierwszy ogień poszły Grecja, Rosja, Stany, Meksyk, Fuerteventura. Teraz jest osobnikiem nieawanturującym się. Młodszy ma 6 lat, długie wycieczki autem robi już jednak od 2 roku życia. Wiadomo, że po 10 godzinach w aucie każde dziecko zacznie wywijać. Staramy się jednak urozmaicać podróż tym co po drodze. Dużym usprawnieniem jest jakieś DVD. Nawet takie przenośne. Taki wypełniacz pomiędzy atrakcjami. Lodóweczka w aucie też działa cuda w trakcie spontanu.

Update do promów na Sardynię: dzisiaj wróciłem Grimaldim, było to jednak pierwszy i ostatni raz. Stwierdziłem, że nie był to "ship" tylko jeden wielki "shit". Specjalnie wzięliśmy nocny rejs, żeby się wyspać. Nie udało się. Mimo faktu, że mieliśmy 2 "luksusowe" kabiny. Po powrocie jestem zmuszony złożyć reklamację. Takiego syfu to jeszcze nie widziałem. Kible pozatykane, wyposażenie na taśmę klejącą itd itp. Sardegna Ferries dawało radę. Moby'ego jeszcze nie próbowałem.
Pozdrowienia z Innsbrucku.

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Wakacje 2017

Post autor: krystusg »

Kości wygrzane to pora teraz się ciepło ubrać!
Przynajmniej u mnie na Pomorzu Zachodnim nie ma szału z pogodą no może poza dniem dzisiejszym.
Brrr zimno.
PS.
Chciałem fajny krótki film zapodać z nowoczesnej toalety lecz jakieś rozszerzenie nie takie i nie poszło.

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: aadamuss »

Grimaldi najtańszy i te wszystkie atrakcje w cenie :-) trzesię się tak jakby za chwilę miał zatonąć :-) Wszystkie inne to nowsze promy. pozdr adam

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: Cruiser »

Dokładnie tak to wygląda. Dawny M/S Ikarus pływający chyba jeszcze w starożytnej Grecji. "Biznesmeni" z Palermo odkupili pewnie go za grosze i pędzą w tę i nazad bez wytchnienia.

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Wakacje 2017

Post autor: krystusg »

To prawdziwy off road! :cry:
We dosłownym tego słowa znaczeniu.

ODPOWIEDZ