Wyprawa 4x4 Kazachstan-Kirgistan 25.06-30.07.2017 r.

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

cotopaxi
Posty: 58
Rejestracja: 10 kwie 2014, 22:56
Auto: J95
Kontakt:

Wyprawa 4x4 Kazachstan-Kirgistan 25.06-30.07.2017 r.

Post autor: cotopaxi »

Klamka zapadła jedziemy. Ogólny zarys trasy : Gliwice-Ukraina-Rosja-Kazachstan-Kirgistan w dwie osoby dorosłe+dwójka dzieci. Do AłmaAty lub Biszkeku przylatują kolejne dwię osoby i powrót w sześć osób przez Rosję(Moskwa)-Łotwa-Litwa-Gliwice. Jest to nasz kolejny wyjazd rodzinny. Bez taplania się w błocie. Auto Land Cruiser J95 z 2000 r. Wizy potrzebne tylko do Rosji. Spanie w namiotach, żarełko we własnym zakresie. W 2015 r. razem z ekipą poznaną na forum TLC (pozdrowienia dla Anoretki) w miłym towarzystwie zrobiliśmy Gruzje i Armenie, także i w tym roku mamy nadzieje znaleźć równie fajne towarzystwo. Termin sztywny – jeśli ktoś jest chętny to zapraszam możemy połączyć siły. cotopaxicotopaxi@gmail.com

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Wyprawa 4x4 Kazachstan-Kirgistan 25.06-30.07.2017 r.

Post autor: Norick »

ja, ja, mnie wybierz :P
sprawdź emalię prosze :mrgreen:

cotopaxi
Posty: 58
Rejestracja: 10 kwie 2014, 22:56
Auto: J95
Kontakt:

Re: Wyprawa 4x4 Kazachstan-Kirgistan 25.06-30.07.2017 r.

Post autor: cotopaxi »

Pisze, pisze;-)))

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Wyprawa 4x4 Kazachstan-Kirgistan 25.06-30.07.2017 r.

Post autor: Emek »

Jak będziecie jechać przez Kazachstan w stronę Kirgistanu to sugerowałbym wlecieć od Samary na Aktobe drogą E38 na Szymkent. Jest w zasadzie nowa i bez niespodzianek. Trasa M36 Astana/Karaganda/Bałchasz/Almaty to dramat, prawie na całej długości jest w większych lub mniejszych remontach. Jedzie się tragicznie. No i uwaga na policję tym bardziej że będą "polować" na dewizowców ze względu na Expo. Pamiętajcie że zgarniają kamerami jadąc z naprzeciwka. Powodzenia.

cotopaxi
Posty: 58
Rejestracja: 10 kwie 2014, 22:56
Auto: J95
Kontakt:

Re: Wyprawa 4x4 Kazachstan-Kirgistan 25.06-30.07.2017 r.

Post autor: cotopaxi »

Do Kirgistanu chcemy jechać tak jak zaproponowałeś. Powrót chcemy zrobić przez Astane i Moskwe m.in. tą nieszczęsną M36.
Coś byś zmienił na powrocie
https://www.google.pl/maps/dir/Biszkek, ... 944923!3e0

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Wyprawa 4x4 Kazachstan-Kirgistan 25.06-30.07.2017 r.

Post autor: Emek »

Jechałem dokładnie jak wyznaczyłeś z tym że lecieliśmy przez Białoruś a w drodze do Kirgistanu pyknęliśmy przez Almaty tak aby objechać Issyk Kul. Jak tak zaplanowałeś to chyba nie ma co zmieniać u mnie po prostu czasu było mało i pewnie teraz w obie strony pojechałbym E38. Bałchasz warto zobaczyć i zostać na nocleg z 2 stron (słonej i słodkiej). Byłem motocyklem więc wszystkie korki na remontach łatwo było ominąć autem będzie gorzej ale sama trasa M36 jest ciekawsza niż E38 - tam tylko step i nic więcej. Nuda z przerwą na Bajkonur i Aralsk.

cotopaxi
Posty: 58
Rejestracja: 10 kwie 2014, 22:56
Auto: J95
Kontakt:

Re: Wyprawa 4x4 Kazachstan-Kirgistan 25.06-30.07.2017 r.

Post autor: cotopaxi »

Papiery załatwione, samochody zrobione, startujemy w piątek:-))))

tomdrums
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2014, 13:28

Re: Wyprawa 4x4 Kazachstan-Kirgistan 25.06-30.07.2017 r.

Post autor: tomdrums »

Jak tam? Wrócili?

cotopaxi
Posty: 58
Rejestracja: 10 kwie 2014, 22:56
Auto: J95
Kontakt:

Re: Wyprawa 4x4 Kazachstan-Kirgistan 25.06-30.07.2017 r.

Post autor: cotopaxi »

Wrócili zadowoleni cało i zdrowo:-)
W 36 dni przejechaliśmy 16045 km na trasie Gliwice-Lwów-Kijów-Woroneż-Saratów-Uralsk-Aktobe-Aralsk-zapora Kokarał-Szymkent-Góry Aksu-Jezioro Bestash-Biszkek-Toktuguł-Dzalabad-Base Camp przy Piku Lenina-Jez. Song Kul-Kanion Małego Narynia-przełęcz Tosor-Issyk Kul-Przewalsk-Kanion Szaryński-Ałtyn Emel-Jez. Bałchasz-Bektau Ata-Astana-Czelabińsk-Kazań-Moskwa-Augustów-Gliwice w dwie ekipy: 4 dorosłych+2 dzieci w LC95 i 2 dorosłych w Dacii Duster 4x4 (szacun dla ekipy i autka).
Ponieważ wiele osób pomogło mi cennymi informacjami to i ja podzielę się swoją opinią w temacie (w tych rejonach autem byłem pierwszy raz):
Ukraina:
-na granicy PL/UA 4 godziny, na granicy UA/RUS 4 godziny wyciąganie wszystkiego z autka po stronie UA a po RUS wyciąganie wszystkiego+dokumentowane filmem przez Rosjan, czytanie niezrozumiałych dla mnie oświadczeń z jednoczesnym nagrywaniem filmu,
-policja na drodze nie jest nadgorliwa.
Rosja:
-na granicy RUS/KZ 1 godzina miło i sympatycznie,
-na granicy KZ/RUS 1 godzina miło i sympatycznie,
-policja na drodze nie jest nadgorliwa,
-droga na odcinku Saratów-granica RUS/KZ słaba,
-droga na większości odcinka granica KZ/RUS do Moskwy to nieustanna walka z tirami i korkami i ruchem wahadłowym-jadąc 16 godzin bez dłuższych przerw robiliśmy maksymalnie po 700 km/dziennie,
-wiza tranzytowa dwukrotna 150 wiza+100 opłata w Rosyjskim Centrum Wizowym, obowiązek meldunkowy jest,
-ropa tańsza a zakupy spożywcze droższe niż w PL.
Kazachstan
-na granicy KZ/KIG 1 godzina miło i sympatycznie, trzeba kupić ubezpieczenie OC 50 euro/mies/auto
-policja na drogach łapie na radar praktycznie na większości miejsc z ograniczeniami prędkości. Łapią stojąc, jadąc z tyłu i z naprzeciwka czyli prawdziwe polowanie w całym Kazachstanie. 1 mandat 4 piwa+butelka wódki, 2 mandat 10$+4 smietanki do kawy, 3 mandat 20$. Ogólnie chcą się dogadać i czekają na suweniry z Polski. Jeśli nie przekraczasz prędkości to się nie czepiają,
-50-60km odcinek drogi od granicy RUS/KZ najgorszy na tej wyprawie, nie polecam robić go po zmroku, słaby odcinek drogi M36 od Kurty do jez. Bałchasz, słaby odcinek do zapory Kokarał nad morzem Aralskim.
-w wielu miejscowościach nawet na stacjach paliw nie ma wody,
-wiz i obowiązku meldunkowego brak,
-ropa i zakupy spożywcze tańsze niż w PL.
Kirgistan
-na granicy KIG/KZ 1 godzina miło i sympatycznie,uwaga nie ma na nic oprócz pograniczników i budy w której sprzedają OC na KZ, przejście zamykają o 18,
-drogi znośne, z trudniejszych przełęcz Tosor, myślę na upartego Dacia Duster (kilka osób o to pytało) z napędem na jedną oś przy umiarkowanym błocie też radę da, oraz dojazd pod Pik Lenina podobnie jak Tosor,
-policji mało ale jak już złapią to 200$ za przekroczenie o 24 km/h ograniczenia do 40 km/h. O targowaniu i prezentach mowy nie było,
-wiz i obowiązku meldunkowego brak,
-ropa i zakupy spożywcze tańsze niż w PL.
Łotwa
-na granicy RUS/LV 4 godziny szukają alkoholu (maks 1 l/dorosłego) fajek i narkotyków,
-policja na drodze nie jest nadgorliwa,
-ropa i zakupy spożywcze zbliżone do PL.
Podsumowując:
W KIG i KZ bardzo mili i dobrzy ludzie a to coraz większa rzadkość. Zero kradzieży itp.Wielokrotnie częstowali nas chlebem, rybami, zapraszali do domów, przynosili olej napędowy w konewkach jak nie było gdzie zatankować. RUS i UA (tranzyt) ludzie i ogólnie OK. Około 30 noclegów na dziko, bez problemów (jak jest właściciel to warto się zapytać o zgodę jak go akurat nie ma to może się pojawić np rano i rybą poczęstuje i do domu zaprosi). W KIG i KZ mało zabytków za to KIG super przyroda. Auta wytrzymały lecz zdarza się że coś się odkręca pod wpływem wibracji a czasami nawet pęka (łapy bagażnika). W okresie wyprawy klima niezbędna. Dzieci i reszta ekipy zadowolona także w przyszłości Uzbekistan i Tadżykistan.
Jacek

Zbowid
Klubowicz
Posty: 403
Rejestracja: 14 paź 2007, 16:24
Auto: HDJ80 24V/V2 HD
Kontakt:

Re: Wyprawa 4x4 Kazachstan-Kirgistan 25.06-30.07.2017 r.

Post autor: Zbowid »

I spoko! Zuch chłopak i ferajna. Bez wyszpejowanego auta też się da.

anoretka
Posty: 169
Rejestracja: 22 gru 2010, 20:16
Auto: V8 (2008)
Kontakt:

Re: Wyprawa 4x4 Kazachstan-Kirgistan 25.06-30.07.2017 r.

Post autor: anoretka »

Jacek!
Bardzo prosimy choć jedną fotkę KZJ95 na tle Kirgistanu.

tomdrums
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2014, 13:28

Re: Wyprawa 4x4 Kazachstan-Kirgistan 25.06-30.07.2017 r.

Post autor: tomdrums »

Gratulacje. Fajna wyprawa. Dajcie jakieś fotki lub link do filmu (jeżeli takowy istnieje).
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ