Ukraina zima

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Ukraina zima

Post autor: rolkos »

Po tym wyjeździe co wg was się lepiej sprawdzi w takich warunkach, MT bez łańcuchów, czy zimówki + łańcuchy?

Awatar użytkownika
tynio
Klubowicz
Posty: 475
Rejestracja: 24 cze 2014, 14:29
Auto: lj 70 fj40 sam
Kontakt:

Re: Ukraina zima

Post autor: tynio »

rolkos pisze:Po tym wyjeździe co wg was się lepiej sprawdzi w takich warunkach, MT bez łańcuchów, czy zimówki + łańcuchy?
ani mt ani at tylko łańcuchy a to co jest pod nimi to już bez różnicy najważniejsze dobre łańcuchy nie od osobówki zęby się nie zerwały w połowie bo powrotu nie będzie :D

Awatar użytkownika
tynio
Klubowicz
Posty: 475
Rejestracja: 24 cze 2014, 14:29
Auto: lj 70 fj40 sam
Kontakt:

Re: Ukraina zima

Post autor: tynio »

rolkos pisze:Po tym wyjeździe co wg was się lepiej sprawdzi w takich warunkach, MT bez łańcuchów, czy zimówki + łańcuchy?
ani mt ani at tylko łańcuchy a to co jest pod nimi to już bez różnicy najważniejsze dobre łańcuchy nie od osobówki zęby się nie zerwały w połowie bo powrotu nie będzie :D

Awatar użytkownika
macieq
Posty: 164
Rejestracja: 25 cze 2008, 07:39
Auto: 4runner V6
Kontakt:

Re: Ukraina zima

Post autor: macieq »

Gąsienice[WINKING FACE] ,spotkany na trasie ratrak nie miał żadnych problemów z podjechaniem pod gore

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Ukraina zima

Post autor: plum76 »

Macieq 4 runnerem z łańcuchami na przód i AT wjeżdżał w takie miejsca że wszyscy się dziwili. Włącznie ze stromymi podjazdami. Mysle że spora zasługa kierowcy który nie cisnął na siłę gaz tylko szukał przyczepności.

Łancuchy wprawdzie się zweryfikowały ale tak jak piszą poprzednicy, opona dowolna i dobre łańcuchy na 4 koła.

Patrole z 2 łańcuchami fajnie torowały drogę siłowo, ale lepsze efekty były jak najpierw przejechało LC70 z łańcuchami lekko ubijając tor jady , potem Patrole a my na końcu.



Ja na MT jeździłem na 1 barze ciśnienia i też dawałem rade ale to zasługa lekkiego auta i szerokich opon.
Następnym razem do tego zestawu dokładam 4 łańcuchy.

Jazda po śniegu to super sprawa, polecam.

paweł

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Ukraina zima

Post autor: rolkos »

W takim razie jak wyjazd w styczniu wyjdzie to biorę zimówki + łańcuchy na 4 koła.

W razie czego podzielicie się trakami?

Awatar użytkownika
tynio
Klubowicz
Posty: 475
Rejestracja: 24 cze 2014, 14:29
Auto: lj 70 fj40 sam
Kontakt:

Re: Ukraina zima

Post autor: tynio »

tylko dobre łańcuchy tak jak Paweł pisze podjazdy spore i drogi raczej brak i pamiętajcie w styczniu o pilach których nam zabrakło. Ja byłem na MT i podjazdy które robiłem na raz szło pięknie ale jak tylko się zatrzymaliśmy to już był kłopot następnym razem łańcuch to podstawa w zimę w górach.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Ukraina zima

Post autor: Rokfor32 »

tynio pisze:[...] łańcuch to podstawa w zimę w górach.
Jak se wreszcie przygotuję auto na takie wyjazdy, to pokażę Wam, że ...wcale nie :wink:

Jeździliście po prostu po względnie płytkim śniegu, czyli takim, gdzie łańcuch dał radę dokopać się do gruntu, a auta się jeszcze nie wieszały. Przy głębszym śniegu - łańcuch to mega porażka. Tak samo jak zresztą małe koła, i przeciążone auto.

Pawła nie miał kto namówić na porządne sflaczenie opon - w jego konfiguracji (masa/wielkość koła) szedł by jak skuter śnieżny, ale na ciśnieniu max 0,2 bara. :wink:

Awatar użytkownika
tomekc
Klubowicz
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2012, 20:32
Auto: KZJ70
Kontakt:

Re: Ukraina zima

Post autor: tomekc »

Ha - czekałem aż to napiszesz :D
Swoją drogą widziałem Rokforową jazdę zimą - co prawda to prawda - jechał jak na gąsienicach i wszystkie zaspy górą :)
Franc na to mówi "Szkoła Rokfora - praca z kompresorem" :)

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Ukraina zima

Post autor: plum76 »

JAnusz to ma sens jak juz jesteś na połoninie.
Sęk w tym że tam jest teren zmienny, i aby dojechac do połoniny to trzeba najpierw podjazdy zaliczyc i wąwozy a tam jest ryzyko ze ściagnie oponę. Potem małe wypłaszczenie z zaspami i znów podjazdy.
Jakbym miał sterowanie z auta cisnieniem opon to można sie tak bawić.

Musisz jechać z nami wtedy bedziemy testować.

Na lekkim aucie wcale łańcuchy nie kopały sie do gruntu na połoninie no chyba, że ktoś przy gazował i wtedy zaczęło wybierać śnieg spod opon. Patrole na łańcuchać , masz racje , że pojechały dopiero jak do twardego się dokopały.

Może pora pomyśleć o badlockach.

paweł

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Ukraina zima

Post autor: Rokfor32 »

Ja nigdy nie używałem bedlocków - i fakt, pare razy spadła opona - ale zawsze "na własne życzenie".

Owszem, fajnie jak jest (bedlock) - bo ryzyko rozszczelnienia spada do zera (w przypadku stauna lub skręcanych dwustronnie) - ale bez też się da - to kwestia ... potrenowania :wink: Przełamania się, tak naprawdę. I przygotowania felg.

Musi być aluminiowa, i musi być pozbawiona lakieru pod obrzeżem opony. I zakładana bez użycia mydeł litowych (ja używam WD40 - wchłania sie w gume, i "znika"). I bez ceregieli można jechać tak, że opona wygląda jak owinięta na feldze mokra szmata :wink:

W Isla tylko tak się jeździ - i nie po "płaskim" - najstromsze podjazdy paliły mi sprzęgło na jedynce (nie przy ruszaniu - w czasie normalnej stabilnej jazdy :wink: ), bo sfaczony kapeć nie zrywał przyczepności. Acz - to akurat na skałkach było ... :mrgreen:

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1236
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Ukraina zima

Post autor: francek »

Dokładnie tak. Felga alu, zmatowiony rant i założenie opony "na sucho". Opona MT o niezbyt agresywnym bieżniku i ciśnienie 0,2-0,4 bara. Nic nie spada tylko z gazem i skręcaniem trzeba bardzo ostrożnie. MT są super na śnieg i najlepiej na felgę 15-kę, rozmiar 35 i powyżej, żeby mięso się rozłożyło. I trzeba mnóstwo pracować z kompresorem zgodnie z zaleceniami szkoły Rokfora :)
Z tych zdjęć wynika, że było mało śniegu a pod nim breja. Myślę, że wąskie a wysokie MT-ki ale o agresywnym bieżniku a'la simex na niskim ciśnieniu i z rozsądnym dawkowaniem gazu mogłyby sobie poradzić. Łańcuch na głęboki śnieg to porażka. Używałem i szybko dałem sobie spokój. Tylko flaki i prędkość 2 km/h wróżą powodzenie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Ukraina zima

Post autor: Rokfor32 »

Tak naprawdę to nie ma na naszym rynku dobrych opon robiących na bardzo niskim ciśnieniu. Wielu modelom sie przyglądałem pod tym kątem, takie trochę zboczenie ... :wink: - i jest lipa. Chodzi o budowę opony - dokładniej o przejście między czołem a bokami. W większości modeli (i A/T i M/T jest tam taki "schodeek", gdzie radialne czoło przechodzi w bok - i to przejście jest utwardzone bieżnikiem. Takie opony nie rozkładją się jak naleśnik - tylko bok opony próbuje sie załamywać.

Jedyny model rokujacy, taki oglądany z bliska - to maxxis bighorn. Ma ten bok zrobiony podobnie jak superswampery radialne - temu myślę że te maxxisy są rokujące (SS rozkładają się genialnie, ale ich cena ...).

Niestety - model już wycofany z produkcji. Trafiają się jakieś resztki - ale 35x12,5 R15 już od dawna nie spotkałem ...

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Ukraina zima

Post autor: jezus »

cc nie produkowany czy maxxis bighorn

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Ukraina zima

Post autor: Rokfor32 »

Bighorn (MT-762). CC ciągle ma się dobrze :wink:

ODPOWIEDZ