Ukraina 2016 29.09-2.10

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Ukraina 2016 29.09-2.10

Post autor: plum76 »

hej
Ciągnie mnie w tamta stronę więc możne pojedziemy.
Połoniny, górki i pagórki. Spanie gdzie popadnie jedzenie swoje i miejscowe
Chętni to:

1. plum76
2. vGreg
3. sMAJSTER
4. Tynio
5. ........ dopisywać się bez zobowiązań a bliżej terminy będziemy uszczegóławiać.

SZCZEGÓŁY:

Terminy
29 wrzesień – 2 październik

Miejsce Spotkania
Przejście graniczne Krościenko k. Ustrzyk Dolnych godz 9:00 w czwartek 29 września. Przejście przez granice nie powinno trwać więcej niż 0,5-1h i jest banalnie proste.

Co zabrać
Sprzęt biwakowy – minimum 2 noce spędzimy w górach
Jedzenie – śniadania i kolacje. Obiady awaryjnie.
Woda techniczna – tam gdzie będziemy nocować nie będzie dostępu do wody
Szpej do auta i części zapasowe jak wiecie że coś może nawalić. Ja na każdej „Ukrainie” urywam przewód hamulcowy wiec wożę 2szt wraz z DOT’em.
Paszport i zielona karta. Może warto pomyśleć nad ubezpieczeniem dla siebie i pasażerów.

Gdzie jedziemy
Wjeżdżamy do UA w Krościenku k.Ustrzyk Dolnych . Poruszamy się na południe w kierunku miasta Turka potem Wołowiec. Sobota to jazda na wschód ku granicy Słowacji koło miejscowości Ubl’a. Niedzielę przekraczamy granice i wracamy. Jak ktoś będzie chętny wrócić przez granicę PL-UA to nie ma problemu. Ale po jeździe po ich asfaltach szybko dojdzie do wniosku ze im szybciej wróci się do europu tym lepiej.
Z ciekawych miejsc to będzie góra Pikut wraz z połoniną ja otaczającą.
Będziemy wybierać łatwiejsze drogi, ale łatwiejsze jak na Ukraine a nie PL. Zamierzam wrócić w jednym kawałku i na 4 kołach ale zdarzyć się może wiele więc liczę na rozwagę.

Gdzie śpimy
Namioty ale chciałbym nockę z soboty na niedziele przenocować w hotelu koło granicy ze Słowacją aby się trochę ogarnąć. Szacunkowy koszt to 30-50pln.
W nocy może być chłodno więc uwzględnijcie to proszę. Ja miałem teraz (9-11 wrzesnia) śpiwór -10st C (1600gram) i w samych gaciach było ok. Uważam że śpiwór letni (jednosezonowy) to może być mało, ale to zależy od was.
Noclegi planujemy na bieżąco w zależności gdzie dojedziemy. Zakładam, że o 18:00 puki jeszcze w miarę widmo wybieramy najbliższą polanę i tam się rozbijamy. Mam kilka miejscówek w głowie ale do której dojedziemy to nie wiem.

Wyżywienie
Śniadania i kolacje każdy sam. Wieczorami pewnie uda się robić ogniska. Fajnie jakby ktoś wziął piłę spalinową.
Obiady w restauracjach, koszt ok 50 hrywien. Weźcie na wszelki wypadek coś do podgrzania bo różnie może wypaść. Ja np. nie dostałem drugiego dania bo zabrakło mięsa i tylko zupą musiałem się zadowolić. Jedzenie mają tanie i w smaczne. Jak ktoś ma jakąś dietę to sam sobie ją ogarnia.

Samochód
Toyota oczywiście.
Szpej wziąć do targania złomu. Ja hi-lifta pewnie wezmę jakby coś.
Części zamienne, krzyżaki, klocki hamulcowe i inne jak płyny.
Opony MT. Będziemy spuszczać powietrze do 1,2 bara wiec i kompresory wziąć bo na stacjach benzynowych ja nie widziałem aby mieli.
Samochody będziemy dość mocno eksploatować: ostre podjazdy, długie podjazdy nawet 2-3km. Ostre zjazdy, trawersy. Będą ostre i duże kamienie. Błota i wody tez nie unikniemy włącznie z brodami.
Ja swoje uzj40 przeciągnąłem na czerwone pole na kilku podjazdach co nie powinno dziwić bo przy spuszczonym powietrzu obciążenia są spore.
Obowiązkowo Zieloną kartę musicie mieć.
Działające CB zabrać, kanał 16.
Będzie wiele okazji aby sprawdzić siebie i auto w tym technicznych odcinków.
Trzeba się liczyć z zadrapaniami lakieru a na życzenie nawet większe szkody.

Sklepy
Pierwszy będzie już 100m za granica i tam staniemy po kwas chlebowy i alkohol dla chętnych. Przynajmniej raz dziennie przewiduje jakiś sklep wiec, chleb, mleko woda i picia będą dostępne. Podobno kiełbasy maja marne na UA wiec możecie wziąć z PL. Warzywa są dostępne na miejscu ale to w połowie pierwszego dnia dopiero będzie większy sklep.

Kasa
Za 100pln można dostać 680 hrywien. Kasę można wymienić w pierwszym sklepie za granicą więc wystarczy mieć zapas PLN. Aby uprzedzić pytania ile to już pisze:
- paliwo 3pln stawiam na max 2 tankowania (jedno zaraz po wjeździe drugie przed wyjazdem) czyli jakieś 2500 hrywien. Dieslem pewnie mniej będzie.
- zakupy 50pln -300 hrywien
- Restauracje 3x50hrywien=150
- hotel 500 hrywien
W sumie ok 3500hrywien czyli ok 500pln. Na stacjach często trzeba płacić gotówką za paliwo pomimo że mają znaczki VISA itp.


Inne
Na granicy czepiają się białej broni wiec długie noże schować albo lepiej nie brać. Scyzoryki , siekiera i noże kuchenne przejadą. Na wszelki wypadek nie eksponowałbym się w strojach moro raczej bardziej cywilnie. Korupcji jako takiej nie widać, bo chodzą plotki że tych co brali to wysłali na wojnę a reszta się teraz boi brać wiec proszę nie kozaczyć.
Ludzie są ogólnie mili i ciekawscy szczególnie małolaty. Proponuje aby każdy miał pod ręką z 1-2 batoniki jakby jakiś dzieciak się trafił. Ja na jednej połoninie pozbyłem się w ten sposób ciastek. Kasy nie dawać aby złych nawyków na przyszłość nie uczyć.

Koszulek i naklejek nie robię bo: nie mam czasu, nie chce mi się i mam już ich pełne szuflady. Jak ktoś chce się wykazać proszę bardzo.

Z rzeczy które by się przydały:
- apteczka w wersji rozszerzonej
- piła spalinowa
- siekiera
Czekam na chętnych bo ja mam małe auto a pewnie nas będzie i tak 3 osoby.
Ja za eksperta od wypraw się nie uważam bo byłem na UA dwa razy za mechanika tym bardziej wiec liczę na wyrozumiałość. Jeden dzień chciałbym pojechać droga której nie znam ale dostałem szczegóły od kolegów z forum AfricaTwin i mówią że fajna.
Trasy są ekstremalnie przepięknie widokowo więc będzie sporo okazji do robienia zdjęć. Proszę tylko sprawnie bo naprawdę sporo mamy do przejechania.

oto nasza trasa z grubsza:
Obrazek

kontakt do mnie to
Paweł Śliwa 517 111 421
Jak kogoś z listy nie będzie na granicy i nie zadzwoni to nie czekamy. Jak będzie kazał na siebie długo czekać to wskaże gdzie ma się stawić w ciągu dnia.


Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Ukraina 2016 29.09-2.10

Post autor: plum76 »

Na 2 dni to mam trasę wiec jeszcze na jeden by się przydało . Popatrzę na te linki .

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Ukraina 2016 29.09-2.10

Post autor: vGreg »

Jeszcze tak stronę znalazłem:
http://pl.wikiloc.com/szlaki/off-road/ukraine

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Ukraina 2016 29.09-2.10

Post autor: vGreg »

plum76 pisze:Na 2 dni to mam trasę wiec jeszcze na jeden by się przydało . Popatrzę na te linki .
Paweł
A może takie coś znajdziesz?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Ukraina 2016 29.09-2.10

Post autor: plum76 »

Będzie nie mart się. Po taki widoki tam jedziemy . Ja zabieram dzieciaki ze sobą .

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
tynio
Klubowicz
Posty: 475
Rejestracja: 24 cze 2014, 14:29
Auto: lj 70 fj40 sam
Kontakt:

Re: Ukraina 2016 29.09-2.10

Post autor: tynio »

fine wiki ja już szykuje samochód a dzieciaki może zabrać tylko nie wiem jak to wytrzymają?

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Ukraina 2016 29.09-2.10

Post autor: luk4s7 »

Jestem też wstępnie zainteresowany!
Potrzebuję tylko paru bardziej szczegółowych informacji bo na wschodzie nigdy nie byłem…

1. Co oprócz paszportu potrzebuję? (wiza, zielona karta etc.)
2. Będzie upalanie i topienie czy raczej turystycznie i krajoznawczo?
3. Jest ciśnienie na zrobienie konkretnego planu czy na luzie, elastycznie, rodzinnie?
4. Ile z grubsza km do przejechania?
5. Spanie i jedzenie rozumiem że opisane powyżej czyli biwakowo.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Ukraina 2016 29.09-2.10

Post autor: plum76 »

Na Ukrainę paszport wystarczy . Zielona karta to raczej standard za granicą .
Błota nie unikniemy ale to nie jest cel wiec bez wyciągarki powinniśmy dać radę. Sporo zależy od pogody . Jest jeden podjazd ale jak będą 2 auta ze sprawnymi wyciągarkami to damy radę.
Planu nie ma są traki które na bieżąco będziemy modyfikować.
Co do kilometrów to pełen zbiornik paliwa powinien wystarczyć.
Spanie z założenia w namiotach ale jak będzie śnieg na górze to zjeżdżamy niżej. Rozważyłbym też jeden nocleg w pensjonacie.

Trasa która mam kończy się wjazdem na Słowacji wiec poruszalibyśmy się w pasie ok 50 km od granicy . Potem może wrzucę mapkę tego co mam . A zdjęcia też mogę pokazać jak w listopadzie byliśmy.

takich miejsc było kilka:
https://goo.gl/photos/dR54kceB7vQijxPJA

ps:
na pewno będzie masa podjazdów więc trzeba zwrócić uwagę na chłodnice aby silnik to przetrwały. dobre hamulce to tez podstawa. Ja przed Ukraina założyłem na tył nowe klocki a wróciłem ze zdartymi do zera.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Ukraina 2016 29.09-2.10

Post autor: luk4s7 »

Fotki zawsze mile widziane! :)

Nie mam problemu z przejazdem przez błoto czy trudny teren, ale nie chcę upalania, topienia i jazdy na sznurku/wyciągarce kilka km.
plum76 pisze:takich miejsc było kilka
Yyyy to dość konkretnie… :(
plum76 pisze:założyłem na tył nowe klocki a wróciłem ze zdartymi do zera.
Nie hamowałeś silnikiem? Mnie tam uczyli że z dobrej góry hamulce tylko w ostateczności. Dizel zwykle ma tyle kompresji że wystarcza. Twoje V8 nie dawało rady?

Awatar użytkownika
tynio
Klubowicz
Posty: 475
Rejestracja: 24 cze 2014, 14:29
Auto: lj 70 fj40 sam
Kontakt:

Re: Ukraina 2016 29.09-2.10

Post autor: tynio »

Dobrze wiedzieć tez hamulce i chłodnica do przejrzenia czyli na Ukrainie ile jesteśmy 4 dni czy cały wyjazd ?

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Ukraina 2016 29.09-2.10

Post autor: plum76 »

my mieliśmy takie warunki do jazdy: http://podroze4x4.pl/ukraina-listopad-2015-zdjecia/
pierwsza połowa mnie ominęła bo pierwszego dnia nie byłem . no ale to był listopad.

Tynio w czwartek rano czyli 29,09 byśmy granice przejechali w wyjechali z UA najpóźniej koło obiadu w niedzielę. czyli 3 dni jazdy po UA.

Łukasz czy konkretnie czy nie, wszystko zależny od pogody, aby wjechać na połoniny gdzie jest już w miarę ok (nie licząc podjazdów) trzeba przejechać przez obszar leśny.

Silnikiem hamowałem ale tylne hamulce pod względem konstrukcji takie mam i już. Bedą usprawniane ale nie wiem kiedy jeszcze.

Ogólnie wyprawa jest krajoznawcza ale z elementami offroad. Bylo sporo wody a nawet ze 2 spore brody. Ja miałem problem z cewką wiec momentami z 8 tylko 4 cylindy chodziły. Urwałem przewód hamulcowy, co ciekawe na ich asfaltach które wierz mi są gorsze od dróżek ze zdjęć.

Paweł

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Ukraina 2016 29.09-2.10

Post autor: vGreg »

Czas oczekiwania na przejściach granicznych:
https://www.granica.gov.pl/index_wait.p ... t&v=pl&k=p
Wyglada, że najszybciej będzie w Budomierzu.

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Ukraina 2016 29.09-2.10

Post autor: vGreg »

Porady przy przekraczaniu granicy:
http://roadtripbus.pl/samochodem-na-ukraine/

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Ukraina 2016 29.09-2.10

Post autor: plum76 »

nie kombinuj w Krościenku się przejeżdża na wysokości Ustrzyk Dolnych.

ODPOWIEDZ