Gruzja, Armenia, Azerbejdżan 2016

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Michu_1
Posty: 191
Rejestracja: 02 cze 2013, 21:58
Auto: J 95
Kontakt:

Re: Gruzja, Armenia, Azerbejdżan 2016

Post autor: Michu_1 »

Warto przed wyjazdem sprawdzić czy nie ma jakiś remontów na autostradzie. W zeszłym roku, co prawda w sierpniu, staliśmy 4 godziny w korku w Serbii. Jak się okazało remontowali jeden pas na autostradzie + masa Turków jadących do siebie na wakacje zrobiło swoje.

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: Gruzja, Armenia, Azerbejdżan 2016

Post autor: wista-wio »

w trzy dni do Gruzji nawet ze Śląska :shock: ... ciężko :?

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Gruzja, Armenia, Azerbejdżan 2016

Post autor: finger »

z Krakowa liczę cztery :)

napalony jestem strasznie! Teraz tylko ekipę znaleźć...

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4424
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Gruzja, Armenia, Azerbejdżan 2016

Post autor: Gałka »

jedziesz 73? Zrobiłem swoją kiedyś na 1 raz 1100 km i ...nigdy więcej :( .
pierwszego dnia natłuczesz kilometrów ale następne będą coraz gorsze.

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: Gruzja, Armenia, Azerbejdżan 2016

Post autor: wista-wio »

specjalistą jest Wojtek Enduranse ... on by coś mógł powiedzieć na ten temat ...
ja Gruzję ,,zdobywałem,, dwa razy , po drodze zawsze gdzieś wpadłem a to w góry Taurusu a to pod Ararat do Iskanderun czy Kapadocję przez Van ...Efez też jet piękny podobnie jak droga wzdłuż Morza Czarnego. Trzeba sobie ustawić priorytety ... ale moim zdaniem szkoda przemknąć tak piękny kawał świata byleby tylko jak najszybciej dostać się do Batumi :mrgreen:

KAT
Klubowicz
Posty: 131
Rejestracja: 24 sie 2010, 21:13
Auto: Land Cruiser J95 KAT
LAND CRUISER 100 KATZ
Kontakt:

Re: Gruzja, Armenia, Azerbejdżan 2016

Post autor: KAT »

wista-wio pisze:w trzy dni do Gruzji nawet ze Śląska :shock: ... ciężko :?
Nie wiem jak planujecie sobie podróż ale do Armenii przez Serię Turcję Gruzję z Wałcza ( ZACHODNIOPOMORSKIE) można spokojnie dojechać w cztery dni. Ja osobiście dwa razy byłem swoim samochodem J95 nie plakaczem, i właśnie tyle nam wyszło.
Zasada jest jedną jedziemy ile się da ale w granicach rozsądku.
Zaznaczam że z Wałcza do granicy Polsko Czeskiej mam prawie 650 km i to jest najgorsza droga. Dlatego że śląska to spokojnie trzy dni pod warunkiem że co godzinę nie stajemy na jedynkę czy jedzenie.
Wszystko zależy jaką drogę się odbierze widokowa nadmorska czy autostradę.
Ps. Uwielbiam czytać posty teoretyków z forów, lepsze od tekstów kabaretu Neonówka. :mrgreen:

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Gruzja, Armenia, Azerbejdżan 2016

Post autor: finger »

Gałka pisze:jedziesz 73? Zrobiłem swoją kiedyś na 1 raz 1100 km i ...nigdy więcej :( .
pierwszego dnia natłuczesz kilometrów ale następne będą coraz gorsze.
taaak 73ka jadę. Na resorku po 700km będę detka, wiec dalej nie planuję jak do Belgradu jechać.
KAT pisze:Ja osobiście dwa razy byłem swoim samochodem J95 nie plakaczem,
Paaaaaani e95tką to ja też w 3 dni bym dojechał do Gruzji bo lubię cisnąć.
wista-wio pisze: ale moim zdaniem szkoda przemknąć tak piękny kawał świata byleby tylko jak najszybciej dostać się do Batumi :mrgreen:
Zdecydowanie masz rację, tylko szkoda, przemknąć kawał Świata i włąściwie wszystkiego liznąć. 2 (no może 3) tygodnie Gruzja, Azerbejdżan i może Armenia i ten fragment świata mam odhaczony i już tam nie wracam. Turcja się nadaje na osobny, 3 tygodniowy wyjazd... tylko na razie tam nie jest za spokojnie.

Iran może kiedyś... :oops:

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Gruzja, Armenia, Azerbejdżan 2016

Post autor: endurance »

Panowie,

jako praktyk :) polecam jechać jak kto chce aby bezpiecznie i zgodnie z oczekiwaniami swoim i współtowarzyszy.
Jak ja jeżdżę opisałem nie raz i o tym, że 66% trasy w tamtym kierunku to dojazd z pięknymi szerokimi asfaltami też było nie raz, każdy z nas ma swoje doświadczenie lub chce to zrobić w określony sposób i... cudownie :)

Przy założeniu, że chce się odwiedzić Azerbejdżan to najważniejsze są formalności czyli WIZA, która jest tutaj pomijalna, ja nie pouczam ja tylko wiem, że nie jest oczywiste jak się chce to zrobić rozsądnie finansowo.

boldujące ważne
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

ODPOWIEDZ