Gruzja - Tuszetia. Kto był?

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

anoretka
Posty: 169
Rejestracja: 22 gru 2010, 20:16
Auto: V8 (2008)
Kontakt:

Gruzja - Tuszetia. Kto był?

Post autor: anoretka »

Witam,
Mam pytanie o region Gruzji zwany "Tuszeckim Parkiem Narodowym" z map wynika, że normalna droga dociera do wioski Omalo, a dalej jest droga oznaczona jako "seasonal track". Czy ktoś może mi powiedzieć czy droga tą poruszają się tylko czterokopytne zwierzęta w związku z czym nie zmieszczę się samochodem?

Planuję dotrzeć do Mutso i zrobić pętlę do Omalo. Do wyboru mam dwa o takiej samej nazwie. Do obu droga przez przełęcze (zaznaczone na różowo) jest typu 'okresowa'.
Obrazek
(Obrazek ma ponad 1,5 MB)

Tu interesujący fragment w powiększeniu
Obrazek

Chodzi drogi zaznaczone na czerwono i zielono ( :evil: co to za kolor).

Z mapy wynika, że ścieżek tego typu jest więcej. Więc pytanie do szczęśliwców, którzy już tam byli. to jest bardziej ścieżka górska, czy jako taka droga.

Planuje tam przejazd w sierpniu 2015.

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: Gruzja - Tuszetia. Kto był?

Post autor: Adam »

Jezeli nic sie nie zmienilo przez ost 4 lata [a nie sadze] to nie ma przejazdu dla 4x4 z shatili do omalo, to jest sciezka dla koni. Mozna z omalo jechac do diklo i dartlo.
My nie mielismy czasu probowac [stracilismy go na wczesniejszych probach : )] ale jak bedziesz mogl to mozesz przetestowac jak daleko da sie dojechac. Dasz potem znac : )
Jest jeszcze jeden problem jezdzenia tam wzdluz granicy, ruskie misie czesto dla zabawy strzelaja z armat na gruzinska strone, my slyszelismy o takich przypadkach, od tubylcow w swanetii.

anoretka
Posty: 169
Rejestracja: 22 gru 2010, 20:16
Auto: V8 (2008)
Kontakt:

Re: Gruzja - Tuszetia. Kto był?

Post autor: anoretka »

Adam pisze: nie ma przejazdu dla 4x4 z shatili do omalo, to jest sciezka dla koni. Mozna z omalo jechac do diklo i dartlo.
Czyli czerwona ścieżka odpada, ale ambitnie chcę zobaczyć dokąd dojadę.
Adam byłeś tam w Shatili, czy tylko w Omalo?

Co z tą na południe z Shatili? Ktoś inny próbował?

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Gruzja - Tuszetia. Kto był?

Post autor: endurance »

Nie przejdziesz z Szatili do Omalo to szlak pieszy i konny. Mam zdjęcia z jednej i z drugiej strony końca drogi :(

Tuszetista
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

ODPOWIEDZ