Półwysep Kercz 2009

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Półwysep Kercz 2009

Post autor: hashid »

no właśnie w przewodniku to sobie wynajdę ciekawostki i zabytki a doznania pozaprzewodnikowe chętnie nabędę i z rad skorzystam :wink:

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Półwysep Kercz 2009

Post autor: Zbyszek »

Dlatego radziłem aby tarchankut i południowe wybrzerze Krymu sobie darować a pojechać na płw Kercz gdzie do wielu bucht można dotrzeć tylko helikopterem lub terenówką. Natomiast gdyby tam nie znalazła się pusta dzika plaża to na pewno znajdzie się po 10 km kosy arabatskiej ale zawieszenie nigdy Ci tego nie zapomni

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Półwysep Kercz 2009

Post autor: hashid »

Zbyszek pisze:Dlatego radziłem aby tarchankut i południowe wybrzerze Krymu sobie darować a pojechać na płw Kercz gdzie do wielu bucht można dotrzeć tylko helikopterem lub terenówką. Natomiast gdyby tam nie znalazła się pusta dzika plaża to na pewno znajdzie się po 10 km kosy arabatskiej ale zawieszenie nigdy Ci tego nie zapomni
no właśnie kosa kosa arabatska... jechałeś może? wjechać kawałek dla ciekawości to może spróbuję, cyknę fotkę podnosząc samoocenę ;) ale przyznam, że jakoś się nie palę te 130km wytrzęsawki zaliczać po muszelkach albo morskiej wodzie.warto?

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Półwysep Kercz 2009

Post autor: Zbyszek »

Nie wiem czy warto. My wjechaliśmy z 15km za ostatnią turbazą i nie było już widać żadnych ludzi, namiotów czy cywilizacji. Plaża wąska ale przyjemna gdyż składa się z organicznego materiału a woda cieplejsza niż w czarnym.dojazd nieprzyjemny bo po tarce trzeba jechać wolno ponieważ co chwila są rozlewiska które trzeba omijać lub przejeżdżać wolno bo są wypełnione woda morską, wyschnięte limany są Zdradliwe ale w mokrych widać dużo ryb. Nie ma tam roślin wyższych niż metr a i to rzadko więc potrzebny duży parasol lub daszek. Wybór należy do Ciebie, cokolwiek zrobisz będziesz żałował albo że pojechałeś albo że nie :lol:

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Półwysep Kercz 2009

Post autor: endurance »

kosę polecam mi się podobało i to bardzo co widać
http://www.polkasteam.pl/xr650r/Wyjazdy ... 20228.html" onclick="window.open(this.href);return false;
widoczki też super i jest to miejsce w którym jesteśmy sami co nie jest oczywiste na innych krymskich plażach
http://www.polkasteam.pl/xr650r/Wyjazdy ... 20275.html" onclick="window.open(this.href);return false;

droga jest jedną tarkę ale można zmniejszyć ciśnienie i będzie ok,

lubiący wszystkie miejsca :)
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Gonzo223
Klubowicz
Posty: 34
Rejestracja: 26 maja 2010, 08:19
Auto: Toyota KZJ70 & HZJ76
Kontakt:

Re: Półwysep Kercz 2009

Post autor: Gonzo223 »

Kosę przejechałem w całości okrutna tarka za to plaże puściutkie.W ubiegłym roku nad Azowskim były straszliwe komary więc lepiej bądź przygotowany ,na Krymie bywałem wcześniej ale z taką inwazją komarów spotkałem się po raz pierwszy - może to był wyjątkowy rok.jeśli chodzi o wina to polecam Słoneczną Dolinę warto po drodze wstąpić do tamtejszej winiarni Na Kerczu warto zobaczyć wulkany błotne :)

Awatar użytkownika
Meris
Posty: 453
Rejestracja: 29 wrz 2008, 20:19
Auto: exHJ60, HDJ80, HDJ100, J120, BJ40
Kontakt:

Re: Półwysep Kercz 2009

Post autor: Meris »

Na Kerczu warto zobaczyć wulkany błotne - ale oni zywe tyko wiosno albo w jeseni, albo po dobrym desczu... :) jak sucho, to tyko gurka i tyle...

Awatar użytkownika
mpiatek
Posty: 157
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:57
Auto: HZJ75
Kontakt:

Re: Półwysep Kercz 2009

Post autor: mpiatek »

Piękne fotki Meris! Zatem teraz nasza kolej - wyruszamy 16.09.2011 8)

Awatar użytkownika
mpiatek
Posty: 157
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:57
Auto: HZJ75
Kontakt:

Re: Półwysep Kercz 2009

Post autor: mpiatek »

Zbyszku, czy podczas podróży na Krym miałeś ze sobą kajak? Zastanawiam się nad zabraniem sprzętu pływającego. Przybrzeżne formacje skalne od strony morza wyglądają przepięknie.

Awatar użytkownika
Meris
Posty: 453
Rejestracja: 29 wrz 2008, 20:19
Auto: exHJ60, HDJ80, HDJ100, J120, BJ40
Kontakt:

Re: Półwysep Kercz 2009

Post autor: Meris »

warto miesc cos takiego... ja na deske surfingowej plywalem .... a na Tarchankucie som dlugie dziury w skalach, zaplywasz jak do tuneli a obok vsendzie kraby chalasujo...

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Półwysep Kercz 2009

Post autor: Zbyszek »

Na Krymie mieliśmy do pływania tylko deski i płetwy ale kajak byłby o niebo lepszy bo Anna bała się wpływać do tych grot o których pisze Meris. Na płw kerczeńskim który najbardziej mi się podobał jest także wiele miejsc fajnych osiągalnych z wody a możliwości wypożyczenia kajaka prawie żadne. Ostatecznie można wypożyczyć prostą motorówkę ale to nie to. Teraz wożę pneumatyka, nie jest taki fajny jak sitontop ale tylko taki mi się mieści w aucie

ODPOWIEDZ