Ukraina ZIMA

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: PblO »

Słuszna uwaga... to będzie obóz wędrowny.
Co prawda nie mam pewności, którędy koledzy jechać będą, Krościenko - Wołowiec - Borżawa to zbyt duży rozrzut jak dla mnie, ale skoro wzdłuż granicy, to góry i górki.
Myślę, że chłopaki nie przesadzają, tam zimno będzie okrutnie.
Styczeń w górach, to zimno - szczęśliwie się nie wybieram ,ale chętnie się dowiem, która opcja ogrzewania radę daje.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: plum76 »

Koza i namiot juz przetestowana w boju na UA. Ja rozstawiam się w 30 min.
W ekipie do spania mam już 5 osób więc obozowisko ogarnie sie szybko. Zresztą przerabiałem spanie w zimie w namiocie i śpiworze i to żadna frajda jest. Pod Bereśnikiem w marcu z Januszkiem. Zresztą ci co zmarzli ostatnio jak widzisz już webasto z Chin pozamawiali wiec uczą się na błędach.

Pamiętaj tez że jedziemy w śnieg po pagórkach wiec może i być tak że zrobimy 10km dziennie. Nie jedziemy tam robicie kilometry. I nie oszukujmy się, że uda się wjechać na 1000mnpm czyli jakąkolwiek połoninę. Najdalej chciałbym dojechać na stare obozowisko przed wjazdem na Pikuj skąd widać cały grzbiet https://www.google.pl/maps/@48.968618,2 ... a=!3m1!1e3 .
Dwa lata temu zrobiliśmy regularna drogę o długości 10-15km i od rana walczyliśmy do 22:00.

Ja nikogo na siłę nie zabieram, i realnie ostrzegam, że -10stopni na pewno będzie. A na pierwszym poście widać że i -20 może być. Nikogo też nie zamierzam doprowadzić do hipotermii. Jak będzie potrzeba to przy kozie na siedząco do mnie wejdzie i z 10 osób.

Paweł

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: jezus »

Traperzy z obozu wędrownego :mrgreen: , misy do płukania złota nie bierzemy zapewne , bo łapki w zimnym potoku zmarzną, ale czy ktoś zabiera kociołek...???? i wkład do niego...
Obrazek

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: PblO »

Tu jest świetna miejscówka na spanie zimą: https://goo.gl/maps/qbBMvj5L6F72
Mają drewniane chatynki i podobno niedawno postawili też ogrzewany namiot na 16 osób.
Latem zazwyczaj zajęte przez koniarzy, a w styczniu niewielu tak szalonych podróżników. Na przełaj jest blisko, ale zimą nie dojedziecie, a przez wiochy to baaardzo dookoła.

A tu można zaparkować w luksusowym parkingu podziemnym :P
https://goo.gl/maps/tV5wvAHpzSG2

Za to Wyszka jest blisko okolicy w której będziecie i dojazd też niezły, a tam prawie w każdym domu nocleg i na nartach pojeździć się da - lubię tą wiochę i zimą i latem.
No i jest gar w którym zmarźnięte dupska ogrzać można.
https://goo.gl/maps/sHVkXVVY89M2

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: rolkos »

To nie miało być że spaniem w lesie? Co wy z tymi hotelami?

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: jezus »

SKS........ :mrgreen:

To tylko podpowiedzi , a czy org z nich skorzysta....??? 8)

PS..
A tu można zaparkować w luksusowym parkingu podziemnym :P
https://goo.gl/maps/tV5wvAHpzSG2
Do tego porosyjskiego garażu :-) prowadził ostatnio swoją grupę Vitalij , i nawet w śniegu dojechali.

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: PblO »

rolkos pisze:To nie miało być że spaniem w lesie? Co wy z tymi hotelami?
Chyba niezbyt dokładnie kliknąłeś w linki, skoro wydaje Ci się, że śmiałbym zaproponować Wam hotele :lol:

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: plum76 »

Jezus na tą górkę z garażem prowadzi betonowa droga. W lato wszyscy tam jeżdżą w zimie jest to małe wyzwanie.

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: PblO »

Ta betonówka to jedyna zimowa droga do Gospodarstwa Połonińskiego, latem można prez lasy, ale zimą nie sądzę.
Tzn, betonówka do garażu tylko, dalej przez połoninę, ale nawet zimą dojazd możliwy, tyle że nie po drodze Wam zimą, bo dookoła trzeba objechać.
Miejsce bardzo miłe i szczerze polecam. Latem jak wszystko zajęte, można swój namiot postawić, a towarzystwo zazwyczaj też sympatyczne.
Za to Wyszka... blisko i czan ze skokiem do górskiego strumienia - ja chyba uzależniony jestem ;)

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: Emek »

Panowie, takie pytanko odnośnie kwitów. Jadę autem firmowym czy obecnie trzeba jakieś upoważnienie do użytkowania czy coś takiego na wjeździe na UA? Miałem sporo problemów w Rosji w zeszłym roku z kwitami i wolałbym uniknąć problemów na granicy.

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: PblO »

Zazwyczaj nikt niczego nie sprawdza, jednak.... są przepisy, które mówią, że należy mieć notarialne upoważnienie od właściciela pojazdu i powinno być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego.
Jeżeli firma jest Twoja i możesz to jakimś kwitem potwierdzić (odpis KRS np.), to wystarczy - teoretycznie też powinno być przetłumaczone ;)

DJ Hil-Lj70
Posty: 537
Rejestracja: 09 paź 2017, 10:38
Auto: był Hillux 2007, był LJ 70 1989, aktualnie LJ 70 z 1986
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: DJ Hil-Lj70 »

Ja zrobiłem upoważnienie w jezyku polskim i ukraińskim, po czym potwierdziłem podpisy u notariusza.
Ten kwit działa, poza tym bez tego kwitu mogą Cie nie wpuścic na Ukraine autem.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: plum76 »

Od wczoraj przeczesuje interent w poszukiwaniu info o stanie wojennym.
Nigdzie nie widzę , że go przedłużają i też że odwołują.
Mam jakiś artykuł z początku grudnia , że była deklaracja, że do 26XII i nie będą przedłużać.
Na stronie naszego MSZ dla naszej lokalizacji nie ma szczególnych ostrzeżeń a info od forumowiczów potwierdza, że jest OK.
Poczekamy jeszcze 1-2 dni , ale na dziś jest wola wyjazdu wiec wszystko aktualne.

W woli praktycznych info. Uwzględnijcie, że będziemy rozbijać się po ciemku każdego dnia wiec zadbać o oświetlenie proszę.
Ci co spią w namiotach niech zadbają o izolacje od podłoża. Tynio ciebie też to dotyczy, jakąś plandekę wezmę na podłogę ale jak masz spać na glebie to ze 2 karimaty.

Proszę też zadbać o :
- termosy
- łopata do śniegu, szpadel słaby jest do tego
- zapas paliwa, tam gdzie jedziemy słabo z tym jest.
- szpej do asekuracji auta.
- piły spalinowe naliczyłem min 2 w naszym składzie wiec jest lepiej niż dobrze.

paweł

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: jezus »

Dzisiaj go odwołali......

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: vGreg »

Niby oczywiste ale może się przydać:
https://homesteading.com/how-to-stay-wa ... ping-bags/
Jak spać ciepło
Załóż czapkę
Prawie połowę naszego ciepła ciała tracimy przez głowę. Więc śpij z ciepłą czapką!

Trzymaj się z dala od ziemi
Spanie na ziemi szybko odciągnie ciepło od ciała. Stwórz barierę między tobą a ziemią wykorzystując np łóżko, izolowane maty do spania, konarów świerkowych lub jodłowych, paproci, w zasadzie wszystkiego.

Bielizna termiczna
Używaj oddzielnej bielizny termicznej zmieniając ją na noc. Dzienne ubranie może być wilgotne (zimne) od pogody lub potu. Alternatywnie możesz rozgrzać i wysuszyć ubrania przy ognisku przed snem.

Wstrząśnij śpiwór
Przed pójściem spać wstrząśnij śpiworem aby rozprowadzić izolację i pozwolić, aby powietrze przedostało się izolacji.

Skarpety
Jeśli masz zimne stopy, nałóż luźne skarpety wełniane lub polarowe. Nocne skarpetki powinny być noszone tylko w śpiworze, aby zapewnić suchość, czystość i zmniejszyć nieprzyjemne zapachy.

Fizjologia
Zrób to przed pójściem spać. Przytrzymanie sprawia, że jest ci zimniej.

Śpiwór
Jeśli jest ci zimno, nie ulegaj pokusie zasłonięcia głowy śpiworem. Wilgoć wytworzona podczas oddychania spowoduje zawilgocenie ubrania i torby.

Butelka gorącej wody
Napełnij butelkę z wodą gorącą wodą, szczelnie owinięta w zapasowe ubrania pozwoli ogrzać śpiwór przed wejściem do środka.

Utrzymaj nawodnienie
Musisz być dobrze nawodniony, aby się rozgrzać. Najlepiej pić w ciągu dnia, a nie tuż przed snem!

Jedzenie
Unikaj kofeiny i rafinowanych cukrów.

Ciepło ogniska
Siedzenie wokół rozżarzonego ogniska rozgrzeje twoje ciało i duszę, zanim pójdziesz spać. Jeśli nie ma ogniska, wykonaj kilka krótkich ćwiczeń (np bieganie na miejscu), ale uważaj, aby się nie spocić. Jeśli jest ci zimo przed wejściem to śpiwora to rozgrzanie ciała w śpiworze może zająć dużo czasu.

Tulić się!
Jeśli chcesz, przytul się do swojego towarzysza na kempingu. Nie ma to jak dzielenie się ciepłem ciała, aby się rozgrzać.

ODPOWIEDZ