Ukraina ZIMA

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

DJ Hil-Lj70
Posty: 537
Rejestracja: 09 paź 2017, 10:38
Auto: był Hillux 2007, był LJ 70 1989, aktualnie LJ 70 z 1986
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: DJ Hil-Lj70 »

Koledzy,
wróciłem z Ukrainy, byłem w Drohobyczu i Lwowie,
Wszystko jest bez zmian, tak jak było, nie ma się czego obawiać można śmiało jechać !
Jedyna zmiana, to dużo mniejszy ruch na drogach, bo Ukraińcy mają obecnie zakaz poruszania się samochodami z unijnymi tablicami rejestracyjnymi.
W okolicach Drohobycza widziałem góry, a na nich już snieg :-).

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: plum76 »

Darek ja mam zapas. Biore koze i webasto. Webasto 5kv więc moge sie podzielic cieplem.
Jako alternatywa mozesz miec miejscowke u mnie w namiocie. Aktualnie 3 lozka zajęte. Dwa sie jeszcze zmieszczą. Pawel.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
darn123
Posty: 187
Rejestracja: 20 sty 2017, 09:45
Auto: Był LJ 70 jest hzj73
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: darn123 »

Paweł ja mam też zamówione webasto 5kv,myślę że dojdzie ,tylko się zastanawiałem jakby coś .ale jak masz miejsce w namiocie to ok.Ma ktoś sprawdzone info co do piecyków naftowych.bo w opiniach piszą dość pozytywnie,jak jest dobra wentylacja w namiocie.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: plum76 »

U mnie dzis doszlo czyli ok 3 tygodni. Niestety na wjezdIe do UE musialem doplacic 25 funtów . Pawel

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
tynio
Klubowicz
Posty: 475
Rejestracja: 24 cze 2014, 14:29
Auto: lj 70 fj40 sam
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: tynio »

Paweł dla mnie 2 miejsca Robert jedzie

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: plum76 »

Darek to 2 alternatywa jest pod znakiem ?. bo tylu to was nie pomieszczę, a Tyniowi tez wspomniałem o namiocie. W najgorszym wypadku weźmiesz moje webasto bo ja palaczy do nocnego wstawania mam wielu jak sie okazuje.
pawel

Awatar użytkownika
darn123
Posty: 187
Rejestracja: 20 sty 2017, 09:45
Auto: Był LJ 70 jest hzj73
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: darn123 »

Paweł ja zaczynam taki projekt jak ty masz.Namiot dostawiany do auta tylko ja będę miał miejsce na dwie osoby.W poście powyżej chodziło mi o alternatywę do webasta jakby odmówiło posłuszeństwa.Dlatego myślałem o piecyku naftowym.chyba że koze zrobię.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: rolkos »

Darek nie wiem czy opłaca Ci się robić samemu kozę. Gotowa koza wojskowa żeliwna z rusztem fajerkami to 200zł.

https://allegro.pl/oferta/piec-polowy-k ... 7661316864

Awatar użytkownika
darn123
Posty: 187
Rejestracja: 20 sty 2017, 09:45
Auto: Był LJ 70 jest hzj73
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: darn123 »

Tylko waga tego przeraża i rozmiar.Są piecyki zrobione z rury śr 20cm,ścianka 2mm,odkręcane nóżki i też dają radę.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: rolkos »

Wg wymiarów to mniejsze niż Pluma koza z bańki. Waży 25kg więc nie jest tak źle.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: plum76 »

Darek, ja zrobiłem z bańki bo ją miałem i wiedziałem że może fajnie pasować.
Teraz zastanowiłbym się jednak nad gotowcem np takim https://royal-poland.pl/piec-koza-szamotowy-7-cegiel
Aby nie ciążyło to wywalić cegły ze środka. W składzie budowlanym u mnie obok najtańsze sa po ok 100pln.
To stalowe wiec nie takie ciężki. Tylko w nocy trzeba wstawać i dokładać , no ale coś za coś.
Moja pod względem wielkości pasuje może nawet za duża bo dość szybko robi się ciepło w środku.
To co zmieniam to zamówiłem wiatraczek 5v z podpięciem do gniazda USB (pover bank) który będzie mieszał powietrze. Problemem jest że w nocy na wysokości ok 50cm jest wyraźnie inna temperatura niż wyżej. widać to tez po namiocie, ze woda się skrapla wewnatrz namiotu na tej wysokości.
No i przyjechały kanadyjki więc już na dzień dobry śpię 45cm nad ziemią.

Co do namiotu to mi się strasznie podoba to : https://pl.aliexpress.com/item/On-sale- ... c901e084de
można znaleźć już za 150usd.
Jakby byli chętni i ekipa byłaby stała na wyjazdy to na spółkę taki można mieć, bo mat spokojnie z 6 osób moze spac. inny ciekawy ale droższy to polski NS6 to wojskowy kwadraciak dla oficerów.

Choć jak coś sam zrobię to sprawia mi to większą frajdę, a i działa nieźle.

Paweł moja bańko-koza waży z 8kg. A jak cynk się wytopił to 7,5kg. Robiłeś taki fajny filmik u leśników jak to wygląda u mnie w środku. Czekam na niego.

Paweł

PS:

jednym z powodów dlaczego zrobiłem swój namiot to mój wzrost. Chciałem swobodnie się wyprostować w nim, pomyśl o tym jak będziesz swój robił. Ponadto widziałeś co się dzieje podczas deszczu. Zwykłe z decathlonu są fajne na wakacje ale sezon jesień zima wiosna to już słabo. Spanie w aucie to nie dla mnie, ja lubię mieć przestrzeń wokół siebie.

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: vGreg »

plum76 pisze: No i przyjechały kanadyjki więc już na dzień dobry śpię 45cm nad ziemią.
Co do namiotu to mi się strasznie podoba to : https://pl.aliexpress.com/item/On-sale- ... c901e084de
można znaleźć już za 150usd.
Paweł
PS:
jednym z powodów dlaczego zrobiłem swój namiot to mój wzrost. Chciałem swobodnie się wyprostować w nim, pomyśl o tym jak będziesz swój robił. Ponadto widziałeś co się dzieje podczas deszczu. Zwykłe z decathlonu są fajne na wakacje ale sezon jesień zima wiosna to już słabo. Spanie w aucie to nie dla mnie, ja lubię mieć przestrzeń wokół siebie.
Tutaj dwa w jednym :lol:
https://pl.aliexpress.com/item/Hot-Sale ... 4d18fb8beb
Obrazek

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: jezus »

Nie ma opcji by gdzieś na noc do hotelu zjechać ??? , chyba taniej i przyjemniej by było.. :-) :mrgreen:
Jak te wszystkie piece zaczną grzać to klimat zmienimy w okolicy..... :mrgreen:

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: plum76 »

Hmmm.... nie wyklucxam takiej możliwości. Problem ze najblizszy hotel jest w Turce a dojazd tam moze jakac nam caly wyjazd. Planuje poruszac sie wzdluz granicy polskiej na południe od przejscia Krościenko. Jest tam kilka wiosek ale nie liczylbym navhotel w tej okolicy.
Wyjazd z zalozenia jest traperski choc jak widzisz zbroimy sie jak na wojne.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
hetman
Posty: 366
Rejestracja: 21 lis 2015, 21:05
Auto: LJ78 - ?uczek
Kontakt:

Re: Ukraina ZIMA

Post autor: hetman »

Tak czytam i trochę mi to obóz wędrowny zaczyna przypominać ;) Te duże namioty z kozą są fajne na stacjonarny kemp. Ale jak w planie spanie co noc w innym miejscu z ogniskiem i wymarsz z rana to Webasto i na wszelki wypadek dobry puchowy śpiwór. Na jakie temperatury się szykujecie?

ODPOWIEDZ