X Zmota Challenge

Polskie i zagraniczne.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1236
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

X Zmota Challenge

Post autor: francek »

Wszelkie info dostępne tutaj :

http://adrenalinka.pl/zmota-challenge/z ... informacje" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.zmota.com" onclick="window.open(this.href);return false;


Dekalog, oświadczenie i mail do mnie - po analizie przesyłamy zaproszenie :)


Make Love not War !

Awatar użytkownika
Magnus
Klubowicz
Posty: 985
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:34
Auto: aktualnie bez auta, kiedyś HZJ73, HDJ80
Kontakt:

Re: X Zmota Challenge

Post autor: Magnus »

Tata się wybiera, to może ja też znowu :wink: zobaczymy jaki będzie termin i czy nie będzie kolizji z innymi imprezami/obowiązkami. Impreza zacna, bo takich przeprawówek, z takim klimatem coraz mniej w Polsce.

Awatar użytkownika
Magnus
Klubowicz
Posty: 985
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:34
Auto: aktualnie bez auta, kiedyś HZJ73, HDJ80
Kontakt:

Re: X Zmota Challenge

Post autor: Magnus »

Tata, Addams - wybieracie się? kto jeszcze? Ja się przymierzam, ale szukam kogoś do teamu. :wink: Lubię imprezy przejeżdżać towarzysko i zawsze to pewniej.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: X Zmota Challenge

Post autor: Addams »

Ja niestety nie, pomimo początkowej nadziei :(

Awatar użytkownika
Magnus
Klubowicz
Posty: 985
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:34
Auto: aktualnie bez auta, kiedyś HZJ73, HDJ80
Kontakt:

Re: X Zmota Challenge

Post autor: Magnus »

Ja też już nie :roll: ogólnie rozpacz mnie ogarnia, bo z planowanych 3 imprez wyszło mi wielkie G :twisted: Jadę więc się odstresować na Sobolewiadę :wink:

tata
Klubowicz
Posty: 286
Rejestracja: 25 maja 2009, 11:21
Auto: lJ70, KDJ120
Kontakt:

Re: X Zmota Challenge

Post autor: tata »

Sorry Magnus, nie zaglądałem do tematu parę dni :oops: , ja jadę, wszak miłośnikiem Zmoty jestem 8) .

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: X Zmota Challenge

Post autor: hashid »

Szkoda, że termin pokrył się z Yotą... :( .
ale w kilku ciepłych słowach streszczę com widział i przeżył.

Love Peace Zmota... dzieci kwiaty... patrzę na koszulkę z kwiatuszkami odbiegającą dizjanem od hardmadafaka łofrołdowych produkcji w kolorze khaki - jest fajna. :D

Jubileuszowa Zmota była najfajnieszą pod względem terenowym na jakiej byłem - moją piątą.

Poprzednie edycje z roku na rok budowały pole do walki pomp do gnoju uzbrojonych w mechaniki - wyścig wyciągarek a włączanie imprezy do PLP dodatkowe ciśnienie. Pomimo selekcji jaką stosował Franc i tak byli ciśnieniowcy robiący szkody i kłopot organizacyjna potem. Efekt był taki, że z roku na rok rozpierducha była większa. W zeszłym roku nastąpiła eskalacja problemów i bliski koniec tej zacnej imprezy...
ale Franc dał radę...
W tym roku nastąpiła metamorfoza. Termin został utajniony coby chordy gapiów nie zalały okolic prób. Załogi wyselekcjonowane i zaproszone przez Franca - taki "premium" stajla. Zmniejszona ilość załóg. Zmota wypadła z PLP. Efekt - brak ciśnienia. Dodatkową zmianą było wyłączenie pieczątek i kart kontrolnych na plombowanej lince i zamienienie tego tabliczką z numerkiem - należało podjechać do tabliczki i zrobić zdjęcie - patent od wschodnich sąsiadów - prosty i uczciwy. Odpadły potencjalne sytuacje stemplowania karty zdjętej z linki.

Było zdecydowanie mniej prób ciągowych choć gnój się zdarzał też taki z którego z trudem mogłem wyjść. Dużo wąwozów, trawersów, kamienistych jarów, brodzenia w potokach - w końcu sporo jazdy technicznej, sytuacje do pokombinowania, przejazdy na asekuracji. Całość w garbatej suwalskiej scenerii obsypanej śniegiem - przepięknie.

W tym roku na szczęście Suza nie zawiodła ale oczywiście daliśmy ciała i wyjeździliśmy paliwko do końca ok 22.00. Efekt był taki, że z próby "Vietnam" oddającej nazwą klimat ciągaliśmy się na samej baterii i resztkach benzyny wpadającej w przewód przy przechyle. Niemniej jednak udało nam się zrobić wszystkie próby w komplecie z wyjątkiem Pacyfy na którą nas Franc normalnie nie wpuścił :mrgreen: i pogrzebał szansę na komplet w turystyku w tym roku :cry: :wink: a i tak byśmy to zrobili bo my sprytne chłopaki jesteśmy :wink:. Pięknie się jechało.

Wyjeździliśmy się konkretnie, dupsko i jajka zmarzły mi strasznie - jak to w mokrych woderach bywa przy przymrozkach. Ale towarzystwo Jarka, Taty, Piotrków i Moniki i te kolorowe samogony Pani Krysi na bankiecie mieszane z doskonałym napitkiem od Ignaca rozgrzały wieczorkiem.

Bardzo podobał mi się tegoroczny bezciśnieniowy klimat i fajne przemyślane próby. "Letko" nie było ale to u Franca standard. :mrgreen:

tata
Klubowicz
Posty: 286
Rejestracja: 25 maja 2009, 11:21
Auto: lJ70, KDJ120
Kontakt:

Re: X Zmota Challenge

Post autor: tata »

Zmota to super impreza zorganizowana perfekcyjnie, ukłony w stronę organizatorów, trasa wymagająca dla turystyka, wręcz extrem i chyba się nie mylę. Zima nas zaskoczyła ale wyszło to na in plus, bo trasy i próby były jeszcze bardziej wymagające myślenia i techniki od uczestników w zmaganiach z terenem niezwykle nie przyjaznym, ale daliśmy radę.
Ukłony dla Franca i załogi, Hashida, Jarka, Piotrków ( dwóch ich było ) i Moni, oraz załogi francowej dorożki czyli Tomka i Michała za cierpliwość w niezdarności pokonywania prób, WIELKI SZACUN :D Dzięki Wam przejechaliśmy 2/3 trasy :D.

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: X Zmota Challenge

Post autor: hashid »

link do wyników: http://adrenalinka.pl/zmota-challenge/z ... informacje" onclick="window.open(this.href);return false;
link do podsumowania na terenowo.pl: http://www.terenowo.pl/extreme/inne/223 ... -idea.html" onclick="window.open(this.href);return false;
tak coś czuliśmy, że dałoby radę tych kilka punktów z Pacyfy jeszcze uszczknąć :wink: ale luz, było super! :mrgreen:

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1236
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: X Zmota Challenge

Post autor: francek »

A tu zabawne podsumowanie autorstwa Fergie :

http://www.expedycja.pl/artykul/1709,hippie---zmota/" onclick="window.open(this.href);return false;

No i moje ulubione zdjęcie :

Obrazek :mrgreen:

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1236
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: X Zmota Challenge

Post autor: francek »



Ciekawe podsumowanie X edycji. Tym razem z pozycji gości zza wschodniej granicy :)
Za 9 miechów Komandosi z Nawarony - już sobie wyobrażam co się będzie działo :mrgreen: :wink:
Ostatnio zmieniony 16 sty 2013, 17:53 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dodałem tagi YT.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: X Zmota Challenge

Post autor: Addams »

Fajny filmik i gęba głównego narratora znajoma :D

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: X Zmota Challenge

Post autor: hashid »

Bomba, pojeździli i jeszcze fajny materiał zdrobili. Fajne chłopaki.

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: X Zmota Challenge

Post autor: MariuszS »

No i fajny, pozytywny komentarz! :-)
" Nie ma tak, że dali w zęby roadbook, i potem nie ma komu zdać.
Przyjeżdżasz o 3-4 w nocy, a tam wszyscy na ciebie czekają!" :-)

Pozwolę sobie przesłać linkacza przyjaciołom z Kazachstanu. :-)

ODPOWIEDZ