DAKAR 2012

Polskie i zagraniczne.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Alban
Posty: 591
Rejestracja: 17 cze 2010, 21:58
Auto: HDJ 100

BJ 40
Kontakt:

Re: DAKAR 2012

Post autor: Alban »

Już dawno pisałem że Albert Gryszczuk miał jedwabisty pomysł by Adama wciągnąć do Caroline Team'u.
Dzięki Adamowi już teraz ludzie patrzą pod przychylniejszym kątem na szeroko pojęty Off-Road.
Może w końcu przestaną generalizować, że każdy pojazd 4x4 to zło które tylko niszczy przyrodę.

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: DAKAR 2012

Post autor: endurance »

Kuba, Kubuś tak trzymałem kciuki, modły odprawiałem pier.... KTM!!
silnik out - szkoda - szkoda, wiedziałem że Honda lepsza :)

smutny
wojciech endurance
http://www.polkastem.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: DAKAR 2012

Post autor: drako »

Alban pisze:Już dawno pisałem że Albert Gryszczuk miał jedwabisty pomysł by Adama wciągnąć do Caroline Team'u.
Dzięki Adamowi już teraz ludzie patrzą pod przychylniejszym kątem na szeroko pojęty Off-Road.
Może w końcu przestaną generalizować, że każdy pojazd 4x4 to zło które tylko niszczy przyrodę.
chyba malysza sciagnal Rafal Pluciennik - czyli faktyczny tworca Carolineteamu.
Gryszczuk przyszedl na gotowe , o czym niektorzy teraz zapominaja

jezus
Posty: 1817
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: DAKAR 2012

Post autor: jezus »

i chyba pomysł z prosiakami tez był jego....kwi kwi... :mrgreen: ...znaczy alberta........prosie na pustyn z nartami na relingach........... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: DAKAR 2012

Post autor: Addams »

Szkoda Przygońskiego kurwix ale to właśnie jest Dakar

czaya
Klubowicz
Posty: 563
Rejestracja: 09 wrz 2008, 08:11
Auto: www.ready2go.pl
Kontakt:

Re: DAKAR 2012

Post autor: czaya »

jezus pisze:i chyba pomysł z prosiakami tez był jego....kwi kwi... :mrgreen: ...znaczy alberta........prosie na pustyn z nartami na relingach........... :mrgreen:
a ten o nartach, objechałby Cie ten Małysz siedem razy wokół, nawet byś nie zauważył i dopiero byłby płacz. :mrgreen:
no, więc od Adama to wiesz...trzy skocznie stąd... :wink:

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: DAKAR 2012

Post autor: endurance »

dopiero teraz Łoker dotarł z ogromną stratą
szkoda, że nie ma Kuby bo była szansa na ... no nic prawdziwy kibic jest na dobre i na złe

tifozi Dakaru
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
nieludzki
Klubowicz
Posty: 560
Rejestracja: 05 gru 2009, 02:11
Auto: HDJ 80 4,2 TD '93; Hilux 2,4 TD '98
Kontakt:

Re: DAKAR 2012

Post autor: nieludzki »

"ciekawie" wyglądał na wczorajszym etapie Mini wklejony w kałuże z rozwiniętą taśmą hol., i załoga która z nadzieją i żalem patrzyła na mijające ich w dzikim pędzie kolejne samochody...
czy któryś z bardziej doświadczonych off roaderów mógły przybliżyć temat fair play i ogólnie pojętej pomocy na takiej imprezie (na odcinku) ? czy w takiej sytuacji załoga zdana jest tylko na pomoc organizatorów ? bo rozumiem że wsparcie techniczne własnej obstawy nie jest możliwe-oczywiste... czy może tylko załoga z własnego teamu pomoże albo ostatni ze stawki, którzy jadą aby ukończyć a nie na wynik... no rajdowcy do tablicy...

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: DAKAR 2012

Post autor: francek »

Na takiej imprezie nie ma miejsca na sentymenty. Z Dakaru zrobiono jedno wielkie ultrakolorowe i relacjonowane na facebookach i twiterach wydarzenie marketingowe. Kasa, kasa, szmal i kto szybszy ten lepszy. To miejsce na promowanie możych świata motoryzacji a nie na krzewienie ducha fair play. Odęci kierowcy i piloci otoczeni wianuszkiem missek i aktorów oraz cele ( tfu karwa) brytów. Zabawa w dawny Dakar zaczyna się pewno od miejsca 80- go w dół. Tam sobie jadą tacy co to to chcą przejechać trasę Dakaru. I pewno ktoś z nich wyciągnął tego Miniaka :?
Smutne to i z ideą Dakaru nie ma nic wspólnego. Ot bezmyślny wyścig o kaskę i medialną sławę. Ja z fanatyka Dakaru przeszedłem już tylko na zwykłego kibica i coraz mniej mi się to podoba :cry:
A taka Africa Race jedzie sobie spokojnie i bez medialnego splendoru już po raz 3 :D

jezus
Posty: 1817
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: DAKAR 2012

Post autor: jezus »

teraz to takie Baja 8000 i kilka wydm..... :evil:

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: DAKAR 2012

Post autor: endurance »

zgadza się czołowi zawodnicy walczący o sekundy rywalizują i nie patrzą na problemy innych, jedynym odstępstwem jest udzielenie pomocy w razie wypadku, zawodnik musi udzielić pomocy potrzebującemu i zawiadomić organizatorów naciskając stosowne guziczki na urządzeniu awaryjnej łączności Iritrack, a czas poświęcony poszkodowanemu jest odliczany.
Więc całkowitej bezduszności nie ma. Tak jak @francek napisał pomagają załogi dla których poświęcenie kilku minut nie ma znaczenia w ogólnej klasyfikacji lub inna załoga która jedzie dla nazwijmy tego lepszego lub samochody zabezpieczenia technicznego startujące w klasie T4. Przypadek pomocy na dzisiejszym odcinku Gordon pomagał Naserowi już wiemy że skutecznie Naser dojechał.
O tym, że rajd Dakar się zmienił to wie każdy czy na lepsze czy na gorsze niech każdy oceni, ja uwielbiam oglądać stare zdjęcia np. http://www.dakardantan.com" onclick="window.open(this.href);return false;, ale też śledzę skrupulatnie to co jest teraz, dostrzegając zaciekłą walkę np. tak jak w tamtym roku stoczył Naser z Carlosem i piękne romantyczne ujęcia mało znanych zawodników próbujących przetrwać. Na duży plus nowoczesności trzeba zapisać możliwość śledzenia i właśnie te facebooki i inne www dakarowe pozwalają oglądać zdjęcia, czytać i być na bieżąco, co jeszcze nie tak dawno było nie możliwe i wszelakie informacje były mocno ograniczone. Czy jest duch Dakaru... ja powiem tak jeżeli na końcu rajdu będziecie oglądać relację i przejeżdżające pojazdy przez rampę i pomyślicie ile Ci ludzie włożyli wysiłku w to żeby tam być i poczujecie dreszcz lub wzruszenie to na tym Dakarze ten duch był i będzie pisany przez duże D.
a dzisiaj Hołek strata 8.10 motorki daleko i Łoker też po problemach :(

szukający Ducha
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: DAKAR 2012

Post autor: Addams »

To już nie jest romantyczna zabawa, to jest sport, a w sporcie raczej przeciwnikom się nie pomaga. Może się to podobać albo nie, ale tego się nie zmieni. Mnie tam się podoba

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: DAKAR 2012

Post autor: francek »

ale jaki sport ?
Mistrzostwa świata w Dakar ? Sport to jest jak istnieje związek sportowy i ścisłe reguły a tu jest tylko ASO i jakiś debilny dowolnie zresztą interpretowany regulamin ( pod kasę rzecz jasna )
Sport to mamy w FIA gdzie wszystko łącznie ze zwężką i masą jest ściśle określone. Dlatego też ścigają się w miarę podobne maszyny a większość zależy od człowieka.
Tu jest coraz większa komercha niestety i wielkie wydarzenie medialne 8)

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: DAKAR 2012

Post autor: endurance »

Politycy :)
jeśli jeszcze nie śledzicie to zapraszam na On Thierry Sabine's Footsteps czyli http://www.africarace-live.com" onclick="window.open(this.href);return false;
oczywiście po relacji o 23.00

wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
nieludzki
Klubowicz
Posty: 560
Rejestracja: 05 gru 2009, 02:11
Auto: HDJ 80 4,2 TD '93; Hilux 2,4 TD '98
Kontakt:

Re: DAKAR 2012

Post autor: nieludzki »

komercja, ASO, kasa, show, nie jasne reguły... itd,itp... ale i tak dużo bym dał żeby sobie tam pojeździć, nawet jako ostatni... nawet tylko po to żeby wyciągać takie Mini z kałuży... ech, trzeba było trenować skoki narciarskie a nie tylko książki,książki i sanki... :mrgreen:

ODPOWIEDZ