DAKAR 2016

Polskie i zagraniczne.

Moderator: luk4s7

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

DAKAR 2016

Post autor: endurance »

Jak to mówią zawodnicy "kończy się jeden Dakar czas zacząć następny" :)
Pierwsze info Adam Małysz pojedzie na Mini

z nadzieją na niepalność
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: DAKAR 2016

Post autor: endurance »

Rajd Dakar 2016 ominie Chile, czyli nie będzie odcinka np. Copiapo - Antofagasta :(
Jak podają media, ze względu na ogromne powodzie, które zdewastowały północną część Chile ASO zdecydowało wraz z władzami Chile na ominięcie tego kraju

Chile nie było złe
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: DAKAR 2016

Post autor: endurance »

Kuba Przygoński w Dakarze 2016 pojedzie samochodem... jakoś jestem sceptyczny
http://sport.wp.pl/kat,1041529,title,Da ... aid=114e93" onclick="window.open(this.href);return false;

ten co wie, że motorkiem ciężko
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: DAKAR 2016

Post autor: endurance »

informacje cztery

1. Marc Coma pięciokrotny zwycięzca Dakaru na motorze zakończył karierę i przyjął stanowisko Dyrektora Sportowego w ASO zastępując Davida Casterę, który zamierza ścigać się jako jako kierowca samochodu. KTM będzie miał problem z ilością "gwiazd" na Dakarze 2016 i już myśli np. o Ivan Cervantes - mistrz świata enduro, czyżby ten problem przejawił się wygraną Hondy... no może wreszcie :)
2. Hołowczyc zapowiedział start w Dakarze z pilotem Łukaszem Kurzeją z którym startuje w Rajdzie Polski
3. Kamaz będzie miał "nos" czyli upodobni się do Iveco, co ciekawe maska będzie pochodziła z Zetrosa. I tak oto mogę wejść w sprawy polityczne czyli "zakazu" sprzedaży produktów unijnych do firm Rosyjskich, a w szczególności tych firm które wytwarzają produkty dla wojska, Daimler stworzy spółkę j.v. z Kamazem i już wszystko może ;)

4. Smutna wiadomość, wczoraj (04.07.15)po treningu zasłabł i później zmarł Carlo de Gavardo, Chilijczyk jeżdżący dla KTM, solidny zawodnik. Pamiętacie Dakar 2005 ten z 12 odcinkiem w Mauretanii... to na nim zginął Fabrizio Meoni, Carlo de Gavardo miał na tym Dakarze wypadek. Jeździł też Hamerem na Dakarze.

obserwujący zmiany pokoleniowe
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: DAKAR 2016

Post autor: endurance »

Pewnie już wiecie, a jak nie to
Kuba Przygoński w Dakarze 2016 pojedzie Mini, pilotować będzie Andreas Schulz

wierzący, że Honda wygra
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: DAKAR 2016

Post autor: endurance »

Może kasa, może polityka, może taktyka, może ASO coś wymyśla, tego ja nie wiem, ale oficjalnie rząd Peru mówi, że El Nino ( zjawisko pogodowe) w tym roku będzie jakieś mega katastrofalne i dlatego odwołują wszystkie peruwiańskie odcinki.
Tyle skleciłem z wszelakich informacji.

sklejacz newsowy
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: DAKAR 2016

Post autor: endurance »

Gazprom chce zrobić rajd "Dakar" i jeszcze lepszy, prawdę mówiąc może się to udać ponieważ mają $ i najważniejsze całym terenem rządzi jeden pan na literę P czyli problemów z pozwoleniami i polityką nie będzie. Kolejną ważną rzeczą jest pogoda bez anomalii i można wybrać termin z w miarę przewidywalną aurą.
O braku tereny nie ma co dyskutować ;)
http://sport.tvn24.pl/rajdy,131/gazprom ... 72352.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ciekawe co zdjeła ASO?
Jak dla mnie mogą być dwa rajdy!

chcący dwóch
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: DAKAR 2016

Post autor: endurance »

Hołek kończy "pracę" w rajdach cross country.
Jedni go lubili inni nie tak jak zawsze, ale jedno jest pewne był jedyny wiele lat temu któremu sponsor mógł zapewnić starty w Dakarze na profesjonalny poziomie i jako jedyny stanął na pudle w rajdzie Dakar chociaż na najniższym stopniu to jednak stanął. Pisanie czy zmarnował szansę, czy nie wykorzystał, czy może miejsce spadło z nieba uważam za bezproduktywne klepanie w klawiaturę i bez sensu bo takie komentarze już są na "portalach", ja tego tak nie odbieram, osiągnął co osiągnął i chwała mu za to. Sam krytykowałem czasem, ale zawsze cieszyłem się z wyniku tak jak każdego Polaka w cross country, a to, że apetyt rósł to wiadomo ;)

dziękujący za emocje
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

Sławek
Posty: 204
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:36
Auto: land 120 2006
Kontakt:

Re: DAKAR 2016

Post autor: Sławek »

Dobrze napisałeś "pracę" może gdyby to była w większym stopniu pasja a w mniejszym rzemieślnicza robota to by jeszcze z niego pożytek był :D

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: DAKAR 2016

Post autor: endurance »

Sławek pisze:Dobrze napisałeś "pracę" może gdyby to była w większym stopniu pasja a w mniejszym rzemieślnicza robota to by jeszcze z niego pożytek był :D
nieważne jak napisałem, szkoda że nie wystartuje w Dakarze :(

ubolewający
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: DAKAR 2016

Post autor: kpeugeot »

Hołek wprowadził w Polsce Dakar na inny poziom medialny a wiec i sponsorski - szkoda ze odpuszcza

ale moze rozkreci teraz Rallycross

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: DAKAR 2016

Post autor: jezus »

Szkoda .... :cry: nie widzę Polskiego rajdowca na Dakarze w klasie auto co by Hołkowi do pięt dorastał...

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1236
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: DAKAR 2016

Post autor: francek »

Ja też ale wiem na 100%, że Gazprom zrobi lepszy rajd :)

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: DAKAR 2016

Post autor: jezus »

Może będzie więcej błotka i o zwycięstwie zadecyduje myślenie i umiejętność a nie tylko kasa...

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1236
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: DAKAR 2016

Post autor: francek »

Będzie wszystko a i wpisowe na poziomie 5000 euro z pełnym zapleczem nie jest tak anormalne jak w Dakarze. Dakar to prężenie muskułów i zabawa dla dużych koncernów i bogatych chłopców. Trochę się z niego robi medialny bełkocik niestety. A szkoda ....

ODPOWIEDZ