Magam odwołany

Polskie i zagraniczne.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Magam odwołany

Post autor: Addams »

Poligony to tez lasy

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Magam odwołany

Post autor: plum76 »

hej
ale troche inne ustawy tam podlegaja, to nie lasy państwowe tylko ministerstwo obrony a ono rzadzi sie swoimi prawami.
Paweł

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Magam odwołany

Post autor: jezus »

Z poligonami nie tak do końca....
Poligony tez są własnością LP w dzierżawie dla wojska.....i aby móc cos tam ulepić powinna być zgoda jednych i drugich....
Są poligony gdzie umowa pomiędzy LP a wojskiem jasno mówi o zakazie wynajęcia terenu osobą trzecim... :evil: ...np: w Strzepczu na pomorzu.
Co do lasów prywatnych....do puki drzewa zostaną na swoim miejscu, strumyki i ich koryta nie zmienią swojego wyglądu.. :mrgreen: a przez teren nie idzie jakiś park krajobrazowy czy inne gówno zwane naturą...to LP nie ma tam nic do szukania..... 8)

I tak moi mili trzeba będzie do naszych ukochanych wschodnich sąsiadów się usmiechnąć.....do czasu gdy mały wielki człek zwany kaczką nie wygra wyborów i nie zamknie Polskich okien na wszystkie strony swiata... :evil:

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Magam odwołany

Post autor: Addams »

Ano niestety w prywatnych lasach obowiązuje również ustawa o lasach :( żeby było śmieszniej

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Magam odwołany

Post autor: jezus »

Ale jak mnie się wydaje tylko jeśli chodzi o stan ilościowy drzew.......
Byłem w nadleśnictwie zgłaszając rajd w lasach prywatnych gdzie na obszarze przebiega Park krajobrazowy...nadleśniczy popatrzył i powiedział że to nie ich sprawa.( nie ich teren więc hulaj dusza) Jedynie strażnik od Parku pstrykał fotki i próbował narobić rabanu...ale mu się nie udało bo nikt po jego namowach nie zgłosił sprawy do prokuratury ( wszyscy go wyśmiali bo sami mnie zaprosili jako właściciele by zrobić rajd na ich terenach).....impreza jednak została przerwana.....bo kaczka spadła z nieba i burmistrz wpadł w panikę bo impreza masowa bo pewnie żałoba narodowa itp.....W poniedziałek na dywaniku sam dyr. Parku mnie przeprosił za odwołanie imprezy......Obecnie mam niesmak do robienia imprez na terenach prywatnych...a na wymienionym powyżej terenie już za pozwoleniem dyr. Parku mógłbym zrobić ...ale ten niesmak i wspomnienie tej kaczki spadającej z nieba ...i ta brzoza ...i mgła......

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Magam odwołany

Post autor: kylon »

Kilka razy miałem okazję wynajmować poligony na rajdy w Świętoszowie, Giżycku, Orzyszu, Bemowie Piskim, Drawsku, Bornym, Wesołej i zawsze pierwszą instancją było Nadleśnictwo. Wojsko tylko dierżawi tereny od Lasów :wink:

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Magam odwołany

Post autor: oskar »

Potwierdzam, LP na poligonie na Wicku też zablokowały oesy poza drogami czołgowymi i terenami poza leśnymi.

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Magam odwołany

Post autor: Emu »

"pojazdem silnikowym w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi"
czy pojazd elektryczny jest pojazdem silnikowym ?
może to jest droga ...

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Magam odwołany

Post autor: Kwieczor »

Emu pisze:"pojazdem silnikowym w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi"
czy pojazd elektryczny jest pojazdem silnikowym ?
może to jest droga ...
jest niestety
tak na spoko możesz tylko wozem konnym albo rowerem

tu jest inna definicja niż w miastach, gdzie np na deptak możesz meleksem wjechać :(

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1818
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Magam odwołany

Post autor: irko »

jezus pisze: Co do lasów prywatnych....do puki drzewa zostaną na swoim miejscu, strumyki i ich koryta nie zmienią swojego wyglądu.. :mrgreen: a przez teren nie idzie jakiś park krajobrazowy czy inne gówno zwane naturą...
Letko przesadzasz,
rajdy i upał w lesie ok
ale dlaczego natura to G??

Moze ty też latasz szlakami turystycznymi http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 85945.html" onclick="window.open(this.href);return false;
:mrgreen:

Se trza miejsce znależć
Jakbyś pojechał za kanał to zobaczyłbyś że u nas nie tak źle.
Tamże KAŻDY prawie zakątek lasu JEST prywatny i nie mozna sobie wjechać bo se właściciel NIE ZYCZY o czym informuje stosowna tabliczka.
Tak mi szwagier powiadał, on wprawdzie siedzi tam juz kilka lat ale ma LR wiec na pewno się nie zna :mrgreen:

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Magam odwołany

Post autor: jezus »

Małe sprostowanie...pisząc o terenach objętych naturą, miałem na myśli...tereny objęte NATURĄ 2000....tereny mające być chronione przed inwestycjami szkodzącymi czy może psującymi charakter przyrody , wygląd krajobrazu....czasami na dobre to wychodzi przyrodzie ale juz nie mieszkańcom co nawet koło swojego domu za wiele nie mogą zrobić a jak juz to podań tyle jak by byli obcymi na swoim terenie.
Dlaczego dla mnie jako orga takie tereny to G......nikt nie wyda zgody na legalne imprezy motorowe na takim terenie......

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1236
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Magam odwołany

Post autor: francek »

Niestety przegrywają Ci, którzy organizują na terenie ALP- z ustawą nie wygrasz- chyba, że ją zmienisz ale do tego jest potrzebne ogromne lobby. Szans nie widzę. Osobiście byłem zdziwiony, że ALP na to pozwala ( Magam ) bo tam rzeczywiście była rzeźnia a wszak ustawa obowiązuje wszystkich jednakowo.
Przeprawówki mają się dobrze ponieważ już od 5 lat organizujemy je tylko i wyłacznie na terenach prywatnych z małymi wyjatkami dotyczącymi dojazdówek. A więc generalnie dla nas ( pisze o PLP, Zmocie i temu podobnych imprezach ) nic się nie zmieniło. Terenu w tym kraju do upalania jest w pytę - wierzcie mi, trzeba go tylko poszukać i tyle. Ja tam bym g....a nie ruszał bo smród może rozejść się o wiele dalej niż ALP a wtedy to już rzeczywiscie tylko wschód.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Magam odwołany

Post autor: Addams »

No i sprawa jasna

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Magam odwołany

Post autor: jezus »

Czekać tylko kiedy jeden albo drugi nadlesniczy poleci za wydanie zgody na imprezę.....to bedzie dopiero koniec. Jeszcze jak słysze że zgoda była ustnie wydana przez leśniczego ...to juz całkiem mnie ścina z nóg.
Tak jak Franc głosi....terenów prywatnych jest w pyte i nawet nie trzeba ich szukać.....tylko ile mozna przeganiac ludzi po tych samych dziurach które z roku na rok są coraz bardziej wyjeb..e a tubylcy coraz bardziej wkoorwieni ...... 8)





PS...jak dobrze że taplanie w rowach melioracyjnych czy też torfowiskach daaaawno mnie juz przeszło.

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Magam odwołany

Post autor: jezus »

Tak mnie natchnęło.....na innym forum tez zapodałem...więc czekam na opinie...

Gdyby tak potraktować rajd jako...wywóz drewna z lasu...... :)21
Do tego tez są wyznaczone trasy ,pozwolenie leśnych ludków a w ustawie nie ma jakim oraz iloma pojazdami trzeba wywozić.
Trasę imprezy uznać za trasę wydobycia drewna z lasu, terenówki uznać za pojazdy wywożące drewno z lasu.. ...i wszystko zgodnie z literą prawa.... :)21

ODPOWIEDZ