Padła skrzynia automatyczna

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Padła skrzynia automatyczna

Post autor: LEX »

MaxLux, ja pisałem do Ciepłego w sprawie tej skrzyni, ale on tego przez pół roku nawet nie odczytał. A ja nie wiem kto to jest Ciepły, więc pisałem do niego poprzez forum TLC. Ma on jakiś telefon? Jak tak, to poproszę :D

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Padła skrzynia automatyczna

Post autor: LEX »

A skoro jesteśmy w temacie skrzyni, to mogą to być kolejne inne pierdoły. Na przykład źle przymocowane cięgno do 'Park/Neutral switch'. Przez to skrzynia jest mechanicznie do połowy włączona i jak dostaje ciśnienia to przepuszcza. Mogą też być jakieś kabelki naderwane (spytaj się EMU). Spróbuj wrzucić dźwignię na 1 czy 2 i wtedy skrzynia pracuje w trybie w pełni mechanicznym. Jeśli nie pojedzie, to poszukamy dalej... W każdym razie moja oferta jest aktualna: pewnie masz do mnie 300-700 metrów, więc jakby co to się zgadajmy.

Kameleon

Re: Padła skrzynia automatyczna

Post autor: Kameleon »

Lex, ta skrzynia z LJ78 nie podejdzie P&P ani do twojego silnika ani do reduktora :oops:
Chcąc wykorzystać jej wnętrzności trzeba zrobić mix tych 2 skrzyń : twoje 1FZ ( dzwon,konwerter,pompa oleju i wałek wyjściowy do reduktora) a reszta od MaxLuxa.

expart
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2015, 14:49
Auto: FZJ80 94'
Kontakt:

Re: Padła skrzynia automatyczna

Post autor: expart »

Witam,

odgrzeję trochę kotleta i podepnę się pod wątek - niedawno kupiłem FZJ80 z 94 roku niestety z trafioną (chyba) skrzynią. Czasem podczas przyśpieszania skrzynia się ślizga a czasem zachowuje jakby wręcz była wysprzęglona.. Jakieś pomysły co zrobić zanim wyszarpię ją z auta i oddam do rozbiórki?

Auto jest bardzo zaniedbane..

Pozdrawiam,
expart.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8424
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Padła skrzynia automatyczna

Post autor: Rokfor32 »

Która skrzynia? bo ten model może mieć dwie - wersje europejskie i amerykańskie szły z mniejszą, A343F, natomiast arabskie, i ogólnie azjatyckie - z większą A442F.

Jeżeli masz tą słabszą - to ja bym się zastanowił, czy od razu nie zapakować tam skrzynki tej mocniejszej (J8 to jednak ciężki klamot, szczególnie jak się go doposaży offroadowo)- zdaje się że wisi takowa na allegro już jakiś czas.

expart
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2015, 14:49
Auto: FZJ80 94'
Kontakt:

Re: Padła skrzynia automatyczna

Post autor: expart »

Dzięki za szybką odpowiedź, jutro powinienem mieć skrzynie "na kolanach" to sprawdzę jaki ma symbol.
Czy sawp skrzyni w FZJ80 to duży problem?

A czy po VINie lub jakiś cechcach charakterystycznych auta można poznać jaka skrzynia w nim siedzi?

o, takie informacje udało mi się znaleźć na toyodiy:
Vehicle characteristics
GRADE: VX: VX TYPE
DESTINATION: EUR: EUROPE
DRIVER'S POSITION: LHD: LEFT-HAND DRIVE
ENGINE: 1FZFE: 4500CC EFI
FUEL SYSTEM: EFI: ELECTRONIC FUEL INJECTION (GASOLINE)
TRANSMISSION: ATM: AUTOMATIC TRANSMISSION BACK
DOOR: LUB: LIFT UP BACK DOOR
COLOR CODE: 183
TRIM CODE:
Search Results
VIN* Model code From To Frame Characteristics
JT111UJ80.. FZJ80L-GNPEKW 08/1992 - 12/1997 FZJ80 VX EUR LHD 1FZFE EFI ATM LUB

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Padła skrzynia automatyczna

Post autor: Tuco »

wg. toyodiy A442F

expart
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2015, 14:49
Auto: FZJ80 94'
Kontakt:

Re: Padła skrzynia automatyczna

Post autor: expart »

O kurcze, a jak Ty to wyczytałeś?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8424
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Padła skrzynia automatyczna

Post autor: Rokfor32 »

Oznaczenie skrzyni masz na tabliczce znamionowej auta - na dole tabliczki ciąg nabitych znaków. Ostatnie, zaczynające się od literki A to kod skrzyni.

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Padła skrzynia automatyczna

Post autor: Tuco »

W toyodiy jak wpiszesz vin i otworzysz część z napędami a następnie kartę z rozpiską części skrzyni to na górze będziesz miał informację o typie skrzyni.

ODPOWIEDZ