kolumna kierownicza a elektrozawór w hdj 80;

Moderator: luk4s7

podroze4x4
Posty: 102
Rejestracja: 29 paź 2009, 11:39
Auto: HDJ80, HDJ80, HZJ80
LR Discovery 300
LR Discovery 200
Kontakt:

Re: kolumna kierownicza a elektrozawór w hdj 80;

Post autor: podroze4x4 »

Witajcie,

ja Dziś zmieniłem zawór na nowy używany -miałem pod ręka jak sie okazało w moim angliku -i na szczęście wszystko wróciło do normy:))-- hurra 2 lata zabawy z tym dziadojstwem.
a tak z Ciekawosci taki zawór w ASO 4000 zł:)))

gajson
Posty: 20
Rejestracja: 06 lut 2011, 21:48
Auto: hdj80
Kontakt:

Re: kolumna kierownicza a elektrozawór w hdj 80;

Post autor: gajson »

a gdzie ten zawór znajdę ? lajkonik techniczny jestem totalnie :?
objawy mam takie same....

podroze4x4
Posty: 102
Rejestracja: 29 paź 2009, 11:39
Auto: HDJ80, HDJ80, HZJ80
LR Discovery 300
LR Discovery 200
Kontakt:

Re: kolumna kierownicza a elektrozawór w hdj 80;

Post autor: podroze4x4 »

Zawór znajduje sie w górnej części przekładni kierowniczej , do zawora dochodzi 2 przewody .

Awatar użytkownika
zygi
Posty: 28
Rejestracja: 24 maja 2011, 11:47
Auto: hzj 80
Kontakt:

Re: kolumna kierownicza a elektrozawór w hdj 80;

Post autor: zygi »

Panowie REWELACJA : :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Tak jak muliłem problem rozwiązałem zmniejszając ciśnienie w układzie olejowym jest to też dobre dla samego układu bo olej nie pracuje w tak ekstremalnych warunkach (wysokim uciśnieniu) niskie ciśnienie w układzie jest bardzo dobre i dla oleju i dla samej pompy,pociąga to za sobą też dobre efekty ponieważ praca pompy jest cicha a wiadomo tak jak na przykładzie alternatora gdy jest rozładowany akumulator to aż paski piszczą a silnik wiadomo potrzebuje więcej energii .Pomysł wydawał się prosty do realizacji ponieważ w starszych modelach takich jak61 itp niema przyciesz żadnych elektrozaworów i ciśnienie też jest mniejsze.Teraz i na postoju i podczas jazdy niema żadnej różnicy ,po prostu auto zachowuje się jakby posiadał w dalszym ciągu ten kłopotliwy,sprawiający niespodzianki elektrozawór .
Do dobrych czynników można zaliczyć też ten że świnka dalej stoi na biurku i nie trzeba jej rozbijać a wiadomo taki elektrozawór kosztuje parę rubli.

podroze4x4
Posty: 102
Rejestracja: 29 paź 2009, 11:39
Auto: HDJ80, HDJ80, HZJ80
LR Discovery 300
LR Discovery 200
Kontakt:

Re: kolumna kierownicza a elektrozawór w hdj 80;

Post autor: podroze4x4 »

a do ilu barów zmieniłes Cisnienie - czy na oko??

i która srubka potrzeba krecic??

Awatar użytkownika
zygi
Posty: 28
Rejestracja: 24 maja 2011, 11:47
Auto: hzj 80
Kontakt:

Re: kolumna kierownicza a elektrozawór w hdj 80;

Post autor: zygi »

W tej konstrukcji zaworu niema śruby do precyzyjnego ustawiania ciśnienia jest tylko sprężyna którą należy odpowiednio skrócić ja osobiście usunąłem dwa zwoje ,zawór ten nie jest tak czuły w odróżnieniu od innych zaworów i niema sie czego obawiać czy czasami za dużo się skróci tą sprężynę bo w każdej chwili można podłożyć podkładkę ,jest tam dość dużo miejsca , każdy może indywidualnie ustawić sobie lekkość obracania kierownicą.tak jak napisałem lepiej mi to wytłumaczyć telefonicznie bo opisanie tej czynności zajęło by mi całą stronę tel jest podany wcześniej.

ODPOWIEDZ