sterownik blokad hdj 80

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

sterownik blokad hdj 80

Post autor: Krzysztof »

Witam.W moim aucie mam problem z załączaniem blokad.Sprawdziłem silniczki,czujnki,przełącznik i są ok.problem polega na tym że napięcie dochodzi do sterownika (komputera) i dalej nic się nie dzieje.Napięcie jest tylko na czujniku niema zasilania śilniczków.Znajomy elektronik sprawdził sterownik i powiedział że prawdopodobnie mam uszkodzony program. Niewiem co dalej z tym zrobić. Czy to się da zprogramowac? Wymienić? Czy jeszcze coś innego?

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: sterownik blokad hdj 80

Post autor: konus »

Jeśli padł sterownik to jesteś właściwie skazany na nowy. Sprawdź jeszcze raz podpinając blokady na krótko czy się załączą jeśli tak wymień sterownik, albo podmień aby sprawdzić czy to na pewno to. W 80 jest wielka kaszana z elektryką więc może gdzieś na kablach sygnał ginie, też to musisz sprawdzić.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: sterownik blokad hdj 80

Post autor: Krzysztof »

King of Bling przesłał mi super schematy blokad. Tylko chwilowo brak mi czasu wziąść się za to. Ale napewno się odezwe co było.

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Re: sterownik blokad hdj 80

Post autor: slawek »

Powodzenia i daj znać co było - ja też ciągle walczę z blokada tyłu (dobrze, że chociaż przód dział ;))

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: sterownik blokad hdj 80

Post autor: konus »

Zazwyczaj są to silniczki elektryczne załączające blokady, ale jak mniemam już je sprawdziliście?

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Re: sterownik blokad hdj 80

Post autor: slawek »

Tak, sprawdzaliśmy.
Spięte na krótko kręcą w obie strony - to coś ze sterowaniem

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: sterownik blokad hdj 80

Post autor: consigliero »

U mnie jest tak: blokada tylna działała , ale w Albanii przestała. Po przyjeździe serwis najpierw stwierdził brak prądu, po zrobieniu prądu stwierdzono że silniczek niedziała zamontowany w aucie, to padło na moduł sterowania. Po zamontowaniu nowego też nie działało , to stwierdzono że to jednak problem z silniczkiem. W momencie odbioru auta załączona blokada nie chciała się rozłączyć, wjazd na warsztat aby to rozłączyć. Po wyjeździe spróbowałem załączyć tylną blokadę i o dziwo nie od razu ale załączyło , rozłączenie też z pewnym opóźnieniem. Wygląda na to że blokadę mam ale nie jest ona na 100% pewna.

PozdrawiaM

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Re: sterownik blokad hdj 80

Post autor: slawek »

Blokada nie załącza się i rozłącza tak od razu, czasami trzeba zrobić mały ruch do przodu i tyłu, żeby zadziałało. Trybiki muszą na siebie trafić.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: sterownik blokad hdj 80

Post autor: konus »

Czasami ten ruch może mieć i parę metrów.
Mi na przykład blokady się załączają a lampki mrugają i nie chcą się zapalić.

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Re: sterownik blokad hdj 80

Post autor: slawek »

sprawdziłbym kabelki przy czujniku załączenia blokady - u mnie był zerwany. Ew. coś z tym czujnikiem nie tak. Łatwo sprawdzić, z tyłu jest przykręcony trzema śrubeczkami do mostu, obok silniczka blokady.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: sterownik blokad hdj 80

Post autor: konus »

Działa. Teoretycznie wszystko jest ok. A jednak nie jest.
W zimę rozbieram Tolę i wymieniam jej wiązkę na nową, wtedy zacznę się przejmować pierdołami.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: sterownik blokad hdj 80

Post autor: Krzysztof »

Nie jestem za mocny w elektronice.Ale czujnik u mnie na mierniku nie pokazywał żadnego przejścia a w aucie po podpięciu i naciśnięciu kontrolka się zapala,Gość powiedził mi że on działa ''pojemnościwo''. King pisał żeby sprawdzić czy sterownik dostaje sygnał od skrzyni biegów (po włączeniu reduktora).Moje auto u poprzednigo właściela jezdziło cały czas po czarnyn w firmie, jezdzili nim przypadkowi ludzie,I mogło być tak że gość kazał wyłączyć blokady w serwisie. Wskazywał by nato stan przedniego mostu. Rozpiepszona przekładnia główna ,takze cały przedni most musiałem rozebrać kupić troche części poskładać od nowa.Teraz jest ok. Most poprzednim razem był tak poskładany że pow.100 kil/h auto się całe trzęsło.Auto było serwisowane w toycie w poznaniu i jeśli oni to tak zrobili to powinni zamiast serwisu otworzyć myjnie. Przytachałem tez całą wiązke z anglika i jak czas pozwoli to będe szukał.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: sterownik blokad hdj 80

Post autor: Krzysztof »

Mam zrobione. W moim aucie był padnięty czujnik centralnej blokady. Bardzo pomógł mi King przesyłając schematy. (4x4love.com).Gość ma super dokumetacje do hdj.

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Re: sterownik blokad hdj 80

Post autor: slawek »

Cieszę się Krzysiek, że już działa - napisz coś więcej , co było uszkodzone i jak to naprawiliście.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: sterownik blokad hdj 80

Post autor: Krzysztof »

Jest jeszcze jeden czujnik ''zalączenia centralnej blokady'' czyli poprostu reduktora i on uzależnia u mnie zalączenie blokad mostów. Jak wiesz ja nie mam centralnej blokady na klawiszu tylko małą wajchą musze zjechac na reduktor, czyli nowsze rozwiązanie ale nie wiem czy dokońca lepsze.Wymiana czujnika załatwiła sprawe.

ODPOWIEDZ