Wydech do J8 z nierdzewki.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Wydech do J8 z nierdzewki.

Post autor: LEX »

Ja właśnie od elteca zacząłem i niestety ceny zwalają z nóg, co w sumie widać po cenniku na stronie internetowej. Następnym moim krokiem było wertowanie for amerykańskich i zobaczenie jak robią. Okazuje się, że wiele firm spokojnie spawa z kolanek nawet pomimo posiadania giętarek. Po prostu używają giętarek do robienia sobie kolanek dla siebie :mrgreen: Dowiedziałem się, że dla stali nierdzewnej spawy w ogóle nie są problemem, ale mimo to postanowiłem pospawać parę rur i część z nich nawalałem parukilowym młotkiem aż się rozwaliły (nie na spawie) a drugą grupę giąłem w imadle aż się rozwaliły (też nie na spawie).

I wtedy już wiedziałem, że mi się opłaci, bo kupię TIGa za 2500zł, materiału i akcesoriów za kolejne 1000zł i zrobię sobie wydech. Opłacalność polega na tym, że mam teraz sprzęt za darmo (spawarka już trochę aluminium pospawała i niedługo pospawa, popracowała trochę precyzyjnych rzeczy w zwykłej stali i też trochę robót w nierdzewce wokół domu. Niestety giętarka kosztuje około 20-30tys, więc jej nie kupiłem.

A więc wydech się opłacał i póki co dobrze robi, a przegrzałem go zdrowo dla testów. Na tyle zdrowo, że popalił mi się zderzak od ognia z rury :-)
FOT_1250.jpg
Spoko, spoko, mam zapasowy zderzak...

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Wydech do J8 z nierdzewki.

Post autor: konus »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Swietnie sie Ciebie czyta.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Wydech do J8 z nierdzewki.

Post autor: LEX »

Zapomniałem o wątku, ale jeden z forumowiczów mi przypomniał. Jeżdżę już rok na tym wydechu i jest święty spokój. Wszystkie kołnierze trzymają i są szczelne na 100%. Nic nie pękło, nic się nie urwało. No i najważniejsze, że nic nie zardzewiało :mrgreen: Jutro podeślę może filmik, jak wydech mruczy...

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Wydech do J8 z nierdzewki.

Post autor: Emu »

Cenki z el-teca, ja właśnie robie: pełen wydech z nierdzewki + customowe tłumiki nie łapiące wilgoci + gwarancja = ok. 3 k PLN. Nie opłaca się tego robić samemu, szkoda czasu i pier.... się.

ODPOWIEDZ