Przednie fotele na wyprawy dla kierowcy/pilota

Moderator: luk4s7

Navarka
Posty: 10
Rejestracja: 22 sty 2011, 14:14
Auto: HDJ80
Kontakt:

Przednie fotele na wyprawy dla kierowcy/pilota

Post autor: Navarka »

Jestem w trakcie poważnej inwestycji w przerobienie HDJ80 w auto wyprawowe - sporo juz rozbiliśmy - zabezpieczenie podwozia, przegląd silnika, zderzaki, elektryka, zawieszenie itd. Jednak utknołem bo zastanawiam się nad wymianą przednich foteli na bardziej wygodne - próbowałem z BMW7 ale się nie mieszczą :? i teraz nie wiem na jakie - może pomożecie? samochód będzie slóżyl do różnych wypraw dalszych i bliższych - pomiędzy 3-10 tyś km. Może w pszyszłości coś jeszcze poważniejszego :twisted: obecnie jest nieźle rozgrzebany i wszystko można w nim zmienić... POMÓŻCIE PROSZĘ :roll:
Załączniki
załączam kilka fotek z montazu
załączam kilka fotek z montazu
załączam kilka fotek z montazu
załączam kilka fotek z montazu
załączam kilka fotek z montazu
załączam kilka fotek z montazu

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Przednie fotele na wyprawy dla kierowcy/pilota

Post autor: czobi »

http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... lit=fotele" onclick="window.open(this.href);return false;

Navarka
Posty: 10
Rejestracja: 22 sty 2011, 14:14
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Przednie fotele na wyprawy dla kierowcy/pilota

Post autor: Navarka »

dzięki :) ale też tam nie ma ma jednoznacznego pomysłu - najlepszy jest ten, żeby pojeżdzić każdym autem po 1000 km i zobaczyć ktore sa najwygodniejsze :lol: ...

Awatar użytkownika
pki
Posty: 282
Rejestracja: 23 lut 2011, 08:28
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Przednie fotele na wyprawy dla kierowcy/pilota

Post autor: pki »

A macie też wrażenie że oryginalne od 80tki się nie nadają do niczego?

Ja po 300km ledwo chodzę na nogach :( Jak czas pozwoli to będę próbować wszczepić stare recaro co mi zostało po pajero.

Navarka
Posty: 10
Rejestracja: 22 sty 2011, 14:14
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Przednie fotele na wyprawy dla kierowcy/pilota

Post autor: Navarka »

no właśnie podzielam to wrażenie :cry: ale są tacy którzy mowią że fotele są super :shock: . Oddałem je do tapicera który mi powiedział, że akurat z LC niezależnie od rocznika mają jedne z gorszych siedzeń - nawet te najnowsze - a wie chłop co mówi bo ma doświadczenie we współpracy z dileramy najdroższych marek z ferrari i masserati włącznie... :wink:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Przednie fotele na wyprawy dla kierowcy/pilota

Post autor: czobi »

siedzenia T to szmelc. przezajebiste arcywygodne ma LL, dyskoteka i rendz. sprawdz.

Navarka
Posty: 10
Rejestracja: 22 sty 2011, 14:14
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Przednie fotele na wyprawy dla kierowcy/pilota

Post autor: Navarka »

dzięki sprawdzę - obecnie wynalazłem takie i sprawdzam czy będa pasować :?: fajnie by było 8)

http://moto.allegro.pl/tapicerka-skorza ... ml#gallery" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
pki
Posty: 282
Rejestracja: 23 lut 2011, 08:28
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Przednie fotele na wyprawy dla kierowcy/pilota

Post autor: pki »

One chyba są dla mniejszych ludków robione, moja żona siedząc po prawej twierdzi że wygodne. Ja mając kilka cm więcej nie mogę wyrobić, fotel powinien iść dalej do tyłu a się nie da. Ble, powinni do LC dorzucać masażyskę gratis. Kurcze by przestało padać to bym to recaro przymierzył :evil:

Awatar użytkownika
Magnus
Klubowicz
Posty: 985
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:34
Auto: aktualnie bez auta, kiedyś HZJ73, HDJ80
Kontakt:

Re: Przednie fotele na wyprawy dla kierowcy/pilota

Post autor: Magnus »

a może elektryczne recaro? mają sporo mozliwości konfiguracji ustawień, ale ciężko zanabyc 2 takie same sztuki.

Navarka
Posty: 10
Rejestracja: 22 sty 2011, 14:14
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Przednie fotele na wyprawy dla kierowcy/pilota

Post autor: Navarka »

masz coś konkretnego na mysli - może jakiś link 8)

Awatar użytkownika
pki
Posty: 282
Rejestracja: 23 lut 2011, 08:28
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Przednie fotele na wyprawy dla kierowcy/pilota

Post autor: pki »

Próba przymiarki recaro. Wymiarowo by pasowało. Niestety mechanizm przestawiania jest wysoce zintegrowany z fotelem 80tki. Jutro jadę do fachuty od foteli, biorę recaro i kilka szyn od foteli japońskich innych. Daje mu dwie opcje.
1. wszczep recaro
2. naprawa oryginału

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Przednie fotele na wyprawy dla kierowcy/pilota

Post autor: kylon »

Montowałem takie Recaro w J70 i bardzo fajnie to robi. Miało nawet wentylator w pleckach i pupce :mrgreen:.

Navarka
Posty: 10
Rejestracja: 22 sty 2011, 14:14
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Przednie fotele na wyprawy dla kierowcy/pilota

Post autor: Navarka »

odradzam naprawę tego co jest - zainwestowałem - ale poza wyglądem nie wiele się zmieniło :cry:

Awatar użytkownika
pki
Posty: 282
Rejestracja: 23 lut 2011, 08:28
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Przednie fotele na wyprawy dla kierowcy/pilota

Post autor: pki »

Hmmm, dziękuję za poradę, w sumie nie chciałem naprawiać optyki tylko zeby rozebrał i sprawdził gąbki druty i inne badziewia co tam w środku są. Opytcznie moję są ok. Ale jak to czytam i zdjęcia na necie przeglądam to dużo wiary ma wstawione recarosy. Hmmm, może faktycznie kupić na szrocie dwie sztuki od beemki, w końcu to też reihensechszylinder :mrgreen:

Navarka
Posty: 10
Rejestracja: 22 sty 2011, 14:14
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Przednie fotele na wyprawy dla kierowcy/pilota

Post autor: Navarka »

jak naprawia optykę naprawił i duty, ubytki itd - ale problem jest w konstrukcji fotela - nie jest najlepszy na długie trasy nawet jak jest nowy :)

ODPOWIEDZ