wolnossace diesle w 80-tkach

Moderator: luk4s7

macieqsz
Posty: 53
Rejestracja: 24 lip 2010, 23:40
Auto: Jeszcze nic :(
Kontakt:

Re: wolnossace diesle w 80-tkach

Post autor: macieqsz »

A Toytota, raz zrobiona, bedzie sie non stop sypac? Tak samo 80, jak i 90?

Kumpel ma LR Disco 2. Powiedzial kiedys, ze jak sie bedzie jej pozbywal, to mi nie sprzeda, bo mnie lubi :) W serwisach jest raczej czestym gosciem. A to jest samochod uzytkowany jako zwykly dupowoz, i to dosc umiarkowanie...

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: wolnossace diesle w 80-tkach

Post autor: drako »

nie psuje sie tylko to czego nie ma.
mialem pare aut i raz zrobiona toyota stwarza najmniej problemow.

co wazne, 80tke trzeba znalesc w porzadnym stanie. Inaczej wolalbym sobie w stope strzelic, bo dostepnosc czesci jest mala a serwis drogi. amen

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: wolnossace diesle w 80-tkach

Post autor: francek »

ja też miałem i mam parę aut i raz zrobiona Toyota psuje się częściej a zatem i dużo kosztowniej niż nissan czy mitsubishi :? Częstotliwość i koszty napraw prównywalne tylko z G-wagenem, którego również onegdaj posiadałem .....
Po prostu nie ma tanich części i tyle ( zatem czasami trzeba drutować a z tego nic dobrego nie wynika)- piszę rzecz jasna o 80-tce bo innego wytworu nie miałem i mieć nie zamierzam ......... mimo iż bryła np kzj-ta czy lj-tki mnie się podobuje :)

macieqsz
Posty: 53
Rejestracja: 24 lip 2010, 23:40
Auto: Jeszcze nic :(
Kontakt:

Re: wolnossace diesle w 80-tkach

Post autor: macieqsz »

Coz za jednomyslnosc, panowie :)

Jako efekt uboczny tego watku pojawia sie chyba konkluzja, ze jak ktos nie bedzie jezdzil w blocie po klamki, a chce miec wzgledny spokoj z awariami, to powinien raczej patrzec za ladna 90-tka...

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: wolnossace diesle w 80-tkach

Post autor: estewes »

Macieqsz kup se pan HJ 60 i wolnosak i pakowne,proste w budowie i naprawie i będzie pan zadowolniony :mrgreen:

macieqsz
Posty: 53
Rejestracja: 24 lip 2010, 23:40
Auto: Jeszcze nic :(
Kontakt:

Re: wolnossace diesle w 80-tkach

Post autor: macieqsz »

Tylko rzadsze niz snieg na pustyni :)

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: wolnossace diesle w 80-tkach

Post autor: drako »

macieqsz pisze:Coz za jednomyslnosc, panowie :) .
powiem wiecej. zupelnie sie nie zgadzam z Francem w temacie G -wagena :)

95% g wagenow w polsce to trupy z lat 80tyh, z silnikami z kosiarek ( 2,5,2,,3) lub jakimis przeszczepami za pare zlotych
Mialem super militarnego wolfa z 94 roku z fajnym wolnossacym dieslem 290 ( taki jak w sprinterach), plandeka , zabudowa wyprawowa itd
Auto bylo swietne, tanie w naprawach ( mase czesci jest w zamiennikach np. sprzeglo - 190 zl! ). zaliczylem nim pare super wypraw i wyjazdow. Nie dam zlego slowa powiedziec na g wagena.


roznice w opiniach moga wynikac tez z podejscia do uzytkowania( 80tki nie zabieram w ostrzejszy teren - bo uwazam ze do tego sie nie nadaje), egzemplarza, mechanikow i wielu wielu innych czynnikow.

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: wolnossace diesle w 80-tkach

Post autor: francek »

również nie zabieram 80-tki praktycznie w żaden teren :D Co najwyżej szutry :? Bo do tego się nadaje lub na jazdę po drogach na wyprawie lub pustyni. To komfortowe auto, którym broń Boże nie nalezy zjeżdżać w błoto- chyba, że ktoś przerobi zawias i mnóstwo innych pierdół. A już uchowaj Panie przed kołami większymi niż 33 cale- optimum 32/11,5 MT.

macieqsz
Posty: 53
Rejestracja: 24 lip 2010, 23:40
Auto: Jeszcze nic :(
Kontakt:

Re: wolnossace diesle w 80-tkach

Post autor: macieqsz »

drako pisze: Ale oczywiscie taka dyskoteka, nie da takiej dynamiki, pakownosci i wygody jak landcruiser. Cos za cos
No i tu jest pies pogrzebany.

Jak sie chce posadzic z tylu trojke dzieci, a w bagazniku przewiezc psa plus niewielki bagaz (zeby ne trzeba bylo zawsze ladowac na dach), to w Disco jest to praktycznie niewykonalne. Podobnie z Pajero II - za ciasny. To co zostaje, jesli nie LC... (jesli na dodatek ma dawac rade w terenie)?

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: wolnossace diesle w 80-tkach

Post autor: francek »

nic :? No może poza jakimś GMC czy innym amerykańcem. Kupuj więc Pan 80-tkę lub 100-kę ( choć ta wydaje się mieć nieco mniejszy kufer :roll: ) i wznoś modły do Pana abyś trafił sprawdzony egzemplarz ...... - w co osobiście nie wierzę.
U Borówy ostatno widziałem 80-tkę za 35 kzł w stanie ponoć idealnym :mrgreen:
Cały zawias do roboty, reduktor rzęzi, blokady nie działają, spalanie na poziomie 20 l/100 i w dodatku zmota- ktoś przełożył do FZJ-ta układ napedowy z HDJ-ta- to dopiero jest mina :!:
Pamiętaj w Polsce nie ma dobrej 80-tki poniżej 50 dych ! Na weście ( szczególnie Hiszpanka albo zach Francja) można jeszcze próbować coś znaleźć ale to żmudna i długa droga ...... Powodzenia :)

macieqsz
Posty: 53
Rejestracja: 24 lip 2010, 23:40
Auto: Jeszcze nic :(
Kontakt:

Re: wolnossace diesle w 80-tkach

Post autor: macieqsz »

80,100... a pomiedzy nimi jest jeszcze przeciez 90 :)

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: wolnossace diesle w 80-tkach

Post autor: francek »

mała- równie dobrze może być Pajero, Patrol lub Grand Cherokee a o wiele taniej.

macieqsz
Posty: 53
Rejestracja: 24 lip 2010, 23:40
Auto: Jeszcze nic :(
Kontakt:

Re: wolnossace diesle w 80-tkach

Post autor: macieqsz »

francek pisze:mała- równie dobrze może być Pajero, Patrol lub Grand Cherokee a o wiele taniej.
Mialem na mysli dluga 95 - ona jest mniejsza od setki? Na oko wydaje sie taka sama.

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: wolnossace diesle w 80-tkach

Post autor: drako »

seburaj wkleil fajne zdjecie porownajace jego granda cherokie i setke.
90 jest duzo mniejsza , zgrabniejsza ( duzy plus w codziennej ekspolatacji )

macieqsz
Posty: 53
Rejestracja: 24 lip 2010, 23:40
Auto: Jeszcze nic :(
Kontakt:

Re: wolnossace diesle w 80-tkach

Post autor: macieqsz »

drako pisze:seburaj wkleil fajne zdjecie porownajace jego granda cherokie i setke.
90 jest duzo mniejsza , zgrabniejsza ( duzy plus w codziennej ekspolatacji )
Juz sobie znalazlem dane, J9 jest z 12 cm krotsza i troche wezsza. Ale od Pajero i tak wieksza.

Setki sie boje - nabite toto elektronika po dach, pelne jakichs bajerow w stylu regulowanego zawieszenia, wnetrze jak limuzyna (jak tu w zabloconych gumiakach jezdzic!) ... nie dla mnie.

ODPOWIEDZ