J8 kompresor zabudowa - gdzie?

Moderator: luk4s7

lecchu
Posty: 329
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:42
Auto: HZJ80
Kontakt:

J8 kompresor zabudowa - gdzie?

Post autor: lecchu »

Witam
Chcę sobie zabudować kompresor pod tapicerkę. Jakie stosujecie tutaj patenty? W mojej opinii miejsce jest wyłącznie z tyłu po prawej stronie za plastikiem. Jednak nie wiem, czy zmieści się tam również butla.
Dlatego ładnie proszę - podpowiedzcie koledzy, gdzie w swoich J8 zabudowaliście kompresor, czy się on tam biedny nie grzeje oraz gdzie schowaliście butlę.

Na forum znalazłem jedynie zdjęcia drako - jednak w tym miejscu co Jego kompresor ja mam głośnik i wzmacniacz - więc odpada. Co więcej - na zdjęciach u drako widać tylko kompresor, a nie wiem co z butlą.

Pozdrawiam serdecznie
Lecchu

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: J8 kompresor zabudowa - gdzie?

Post autor: MariuszS »

Może się trochę wcinam w nie całkiem odpowiedni wątek, (bo ja mam J-7) ale poszerzę zakres pytania o "podstawy lamerskie" ;-).
1. Czy butla moze być oddalona (a jeśli tak, to o ile) od kompresorka?
2. Jakim przewodem musi być podłączona (w sensie, czy musi być krótki, sztywny, metalowy, czy moze to być standardowy pomarańczowy, spiralny, palstikowy?)?
3. Jakie elementy są jeszcze potrzebne (jakieś zawory, manometry, osuszaczcze itp?)?
4. Może jakiś schemat połączenia?

Ja chciałbym kompresorek zabudować w komorze silnika, bo mam fajne miejsce obok akumulatora (zamiast zbiornika spryskiwacza reflektorów) natomiast na butle mam świetne miejsce pod spodem, pomiędzy skrzynia biegów a ramą.)
Wiadomo, że chodzi o "rzeźbę", czyli wykorzystanie tego, co mam, a nie wyłożenie grubej kasy na gotowy, dedykowany zestaw znanej marki :mrgreen: ;-)
Ja kiedyś upolowałem niedrogo takiego chińczyka, co nawet bał się wymyślić jakąś markę do tego: Obrazek
Być może, że to "taki chłit marktetingowy!" "- Ale działa!" ;-)

lecchu
Posty: 329
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:42
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: J8 kompresor zabudowa - gdzie?

Post autor: lecchu »

I co - nic nikt? Tak kompletnie?

Czy mam to rozumieć, że żadna to filozofia zamotować kompresor i że żadnych patentów nie trza znać i że z takimi lamerskimi pytaniami to mam spadać na drzewo? :D

Pozdrawiam
Lecchu

Awatar użytkownika
nieludzki
Klubowicz
Posty: 560
Rejestracja: 05 gru 2009, 02:11
Auto: HDJ 80 4,2 TD '93; Hilux 2,4 TD '98
Kontakt:

Re: J8 kompresor zabudowa - gdzie?

Post autor: nieludzki »

ja mam na razie zmontowany w pokrowcu i wrzucony do zabudowy... :mrgreen:

i tak przynajmniej przez kilka mies. ...

jak coś wymóżdżę to dam znać...

ODPOWIEDZ