HDJ80 Wydech

Moderator: luk4s7

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

HDJ80 Wydech

Post autor: drako »

Hej
Rozsypal mi sie wydech ( srodkowa pucha) . Kiedys byl taki temat benka , ale nie moge go znalesc.
Ma ktos z was jakies doswiadczenia , gdzie najlepiej kupic ( najtaniej) jakiej firmy itd? Nie chce uskuteczniac jakis kombinacji np. z wydechem z jelcza czy innego zuka, wiec szukam jakiegos zamiennika.
Sciagal ktos z was jakis kpl zestaw ( moze przy okazji zrobilbym to raz a porzadnie bo juz jakis czas temu reanimowalem peszel) ?

z gory dzieki za wszystkie info

Drako

misiekG
Klubowicz
Posty: 702
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:38
Auto: HDJ100, LC200 V8
Kontakt:

Re: HDJ80 Wydech

Post autor: misiekG »

Ja w setce miałem ten sam problem(środkowy wydech), sprawdziłem ceny kompletnego układu w serwisie(zamienników brak), wcześniej czy później reszta też by śie posypała i wybrałem opcje nierdzewki Tecinox kompletnej. Teraz mam tylko rurę i jeden mały tłumik. Plusy: nie rdzewieje, nie wystaje ponizej ramy, pozbyłem się katalizatora(który pewnie już i tak umarł), fajny dzwięk(nie jest głośny).

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: HDJ80 Wydech

Post autor: drako »

kto ci to robil? jakie koszty najchetniej bym zrobil cos takiego, ale musi to byc cos juz "policzone" pod konkretne auto. Czesto jest tak ze ludzie robia na "oko" i pomimo turbo wydech urywa leb w aucie , a w gratisie jest spadek mocy:(

Oryginal kosztuje 1500 tylko za sama puszke.
Kiedys chyba Maxlux podawal linka do jakiejs angielskiej strony z czesciami do toyoty. tam chyba byly kpl zestawy wydechu. Nie lubie wyrzucac pieniedzy , wiec wolalbym zrobic wydech kpl raz a dobrze nawet jezeli ma to trochewiecej kosztowac.

misiekG
Klubowicz
Posty: 702
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:38
Auto: HDJ100, LC200 V8
Kontakt:

Re: HDJ80 Wydech

Post autor: misiekG »

http://www.tecinox.com" onclick="window.open(this.href);return false; , na stronie masz katalog z cennikiem. Sprzedaje u nas wyprawa4x4. Robią pod konkretny model i wszystko pasuje, jedynie musiałem troszke podgiąć rurę, kolidowała jakiś 1cm z przeczka osłony. Czekałem któryś tydzień na dostawę, bo do 100 akurat nie mieli na stanie. Cenowo wyjdzie tak samo jak za cały układ w ASO. Polecam

Awatar użytkownika
rudydh
Posty: 84
Rejestracja: 13 maja 2010, 17:58
Auto: HDJ80, FZJ80, klasyk HJ60
Kontakt:

Re: HDJ80 Wydech

Post autor: rudydh »

obilo mi sie o oczy ze bosal ma w swoim katalogu cos takiego kolego ...

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: HDJ80 Wydech

Post autor: Michalkrk »

tak jak kolega wczesniej pisal zrobic z nierdzewki ,wszystko mozna kupic rury kolanka ,pospawac TIG iem i masz prawie wieczny wydech ,przy turbo nie trzeba liczyc pojemnosci ukl.wyd, to nie wolnossak wiec nie ma podcisnien ktore pomagaja w oproznianiu i napel. komory spalania ,dodatkowo sama turbina mocno wycisza ukl.wyd. dlatego nie ma co pchac 3 tlumikow ,jak jest zaglosno zawsze mozna dolozyc kolejny ale mysle ze 2 tł, byloby w sam raz ,co do bosala to po znajomych widze ze nie jest zbyt trwaly

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: HDJ80 Wydech

Post autor: Cobra »

Ja za wydech z nierdzewki ten środkowy tuż za katalizatorem zapłaciłem 400 zl....

Kompletny wydech do 70 tki również z nierdzewki zapłaciłem 550 zł tylko że u mnie był robiony z 1,5 mm....

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: HDJ80 Wydech

Post autor: LEX »

A kto Ci go robił? Bo cena jakoś nie boli. Wyginany czy spawany z kolanek?

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: HDJ80 Wydech

Post autor: drako »

dostalem propozycje z firmy sprzedajacej bosala

http://www.catalogue.bosal.com/images/e ... 495004.gif" onclick="window.open(this.href);return false;

kosztorys:
tłumik początkowy (281-689): 900 zł
tłumik środkowy (281-651): 600 zł
tłumik końcowy (281-653): 400 zł

nie wiem czy to duzo czy malo ?

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: HDJ80 Wydech

Post autor: Michalkrk »

no ja za 2kola wolalbym zrbic nierdzewke ;)

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: HDJ80 Wydech

Post autor: drako »

teoretycznie tak ale koszt porzadnego wydechu z kwasowki - wydechu a nie rury puszczonej " na oko", to niestety min 4 k w gore. Nie interesuja mnie wynalazki pana kazia. Nie w aucie, ktorym robie iles tam tysiecy km rocznie.
spedzilem kiedys caly wieczor sluchajac rozmowy o wydechach, majac przy stole diagnoste, inzyniera, rajdowcow, motocyklste i 2 doswiadczonych mechanikow.
Konkluzja byla taka , ze zle zrobiony wydech psuje i to znacznie parametry pracy silnika. Nawet wyrzucenie glupiego katalizatora cos tam zmienia, zwiekszeni srednicy nie pomaga jak jest zly tlumik itd. A robienie wolnego wydechu to juz wogole masakra.
Oczywiscie w zmotach to nie problem.jak sie nie liczy pod katem mocy, to wydech moze byc nawet z syreny.

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: HDJ80 Wydech

Post autor: Cobra »

Lex w Pruszkowie na ul. Królowej Jadwigi 7

Nie pamiętam telefonu... Spawany był z kolanek bo u mnie nie było potrzeby wyginanego bo były dwa 'zakręty"...

Facet bierze wymiary sam skręca i wszystko robi. Jaki tylko chcesz.... Ja zrobiłem u niego dwa tłumi przelotowe i sadziłem że będzie głośny. A tu Pyr pyr pyr :)

Używa bardzo dobrej waty wygłuszającej bo 3,4 v6 mam dwa przelotowe tłumiki i jest cichszy niż wcześniej był.

Tłumik do zielonego robiłem rano przed wyjazdem na Campa... Do tej pory się trzyma... dwa nowe wieszaki ... i wymiary z tego co pamiętam 58 cm długości... szerokosci 30 cm... ale tu nie dam reki obciąć z szerokością....

Pojedziesz dogadasz się. Na pewno jak powiesz że tu taki Pan Cię polecił co robił dwie toyoty terenowe i jest bardzo zadowolony będziesz mieć trochę taniej. Gdybyś chciał taki od samego kolektora na sam tył wątpię żeby wziął za tłumik więcej niż 1200 zł... bo też zależy gdzie chcesz mieć ten tłumik...

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: HDJ80 Wydech

Post autor: Cobra »

Drako ten tłumikarz u którego byłem współpracuje z 3 jakimiś większymi firmami tuningowymi i dostarcza im tłumiki . A oni sprzedają je jako specjalne zamówienie dla twojego samochodu. Tłumik w sklepie w tych wymiarach co potrzebowałem kosztował 650 zł.

Pojechałem do tego kolesia to od samego kolektora zrobił mi wydech za 550 zł .... z montażem.

Jak chcesz płacić 4 k lub więcej to droga wolna.

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: HDJ80 Wydech

Post autor: Cobra »

A drako .... Jeszcze jedno... 3 tłumiki... Jeśli się nie mylę to ten pierwszy początkowy jak nazywasz to jest ta puszka elastyczna która ma zapobiegać przenoszenia drgań z silnika na tłumik... Dobrze widzę na img??

Awatar użytkownika
rudydh
Posty: 84
Rejestracja: 13 maja 2010, 17:58
Auto: HDJ80, FZJ80, klasyk HJ60
Kontakt:

Re: HDJ80 Wydech

Post autor: rudydh »

http://www.allegro.pl/item1141797977_tl ... bosal.html" onclick="window.open(this.href);return false; masz tu mi w oko wpadło

ODPOWIEDZ