Cieknie z tylnego mostu

Moderator: luk4s7

podroze4x4
Posty: 102
Rejestracja: 29 paź 2009, 11:39
Auto: HDJ80, HDJ80, HZJ80
LR Discovery 300
LR Discovery 200
Kontakt:

Cieknie z tylnego mostu

Post autor: podroze4x4 »

Chłopaki napiszczie ile jest roboty i ile kosztują czesci abu zrobic ciknacy most przy piascie kola -cale kolo mam w oleju i beben hamulcowy
Czy wystarczy wymienić tylko simering??
I ile to roboty??

Bede wdzięczny za rade i foty

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Cieknie z tylnego mostu

Post autor: Cobra »

roboty z tyłem aż tak dużo nie ma...

zadzwoń jutro do http://www.wyprawa4x4.pl" onclick="window.open(this.href);return false; i powiedzą Ci jaki jest koszt bo chyba obydwu stron nie trzeba jak nie cieknie z drugiej... a z tego co wiem to Kylon tam u siebie ma fajne zestawy naprawcze do mostów TT....

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Cieknie z tylnego mostu

Post autor: LEX »

Cobra to spec od pijaru :-)

Koszt jest generalnie niewielki. Nie zaglądałem tam, ale pewnie jest simmering i jakaś papierowa uszczelka. Odkręcasz 6 śrubek i potem w otwory na flanszy wkręcasz jakieś śrubki aby wypchnąć półoś. Dobrze jest uprzednio podnieść koło, żeby się olej nie wylał na kolana.

Tylne osie w J8 są odciążone, czyli półoś napędowa kręci się niezależnie od łożysk, więc jej wyjęcie niczego nie narusza. Wymieniasz więc uszczelniacz i jedziesz dalej. Jeśli masz drugi samochód to warto się wybrać do sklepu z simmeringami albo zamówić przez internet. Być może taki wymiar będzie dostępny i pewnie w cenie 9zł :-). A jak się nie chcesz cackać to kupujesz jakiś TT albo inny samochodowy zestaw, pewnie za grosze.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Cieknie z tylnego mostu

Post autor: kylon »

LEX pisze:Cobra to spec od pijaru :-)
No właśnie. Zaczynam się z tym czuć źle :?

ODPOWIEDZ